Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Szum vs zapiaszczenie.

        W czasie przerw pomiedzy utworami:

-szum słyszalny,

-zapiaszczenie niesłyszalne,

                 W czasie odsłuchu:

- szum niesłyszalny,

- zapiaszczenie słyszalne ;).

 

5 minut temu, T Z6 napisał:

Co kto lubi 😁.

Masz racje. Co kto lubi :)

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rafał 73 napisał:

No właśnie. Czyli praktycznie grał na pełnej mocy. Pierwszy raz spotykam się z takimi właściwościami wzmacniacza.

Rany boskie.Pisalem wyraznie.Spore pomieszczenie i do tego akustycznie do bani.Nic w takim pokoju nie zagra prawidlowo.

U mnie -10 db i prawdopodobnie stracilbym szyby w oknach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafał 73 napisał:

Do -60 dB nic nie słychać a najniższa wartość to -95d

No to chyba coś nie halo.

U mnie przy -60 dB słychać cicho ale słychać nawet z drugiego pomieszczenia. A wcale nie mam jakiś wypasionych kolumn. Pomieszczenie 20m², Siedzę 4m od kolumn.

Może to kwestia źródła?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, T Z6 napisał:

U mnie -10 db i prawdopodobnie stracilbym szyby w oknach

Być może mam uszkodzony egzemplarz. Pisałem wyżej, że mierzyłem decylomierzem natężenie dźwięku. 65dB to niezbyt głośno chyba a wzmacniacz gra na -25dB. Źródło CD ale to nie ma znaczenia, bo to nie mój pierwszy wzmacniacz. Bezpośrednio wczoraj porównałem do Cyrusa One, Cambridge Audio A1, Radmor 5512b oraz Magnat MA 600. Wszystkie wymienione wzmacniacze przy natężenie dźwięku około 65dB  w pokoju grają na 1/4 swojej mocy a MR 780 prawie na MAX. Jeśli producent odpisze, że to normalne w MR 780, to ten sprzęt jest dla zdyskwalifikowany, choćby nie wiem jak pięknie grał. Dla kogoś innego to bez znaczenia a dla mnie bardzo istotne. 

2 godziny temu, Palmos napisał:

Ale to nie u mnie jest problem z głośnością tylko u @Rafał 73

Dla mnie to nie problem, bo wzmacniacz mam na czas odsłuchu. Stwierdzam tylko fakt, że coś jest nie halo. Skoro u innych wzmacniacz gra głośno to mam urządzenia z wadą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, klavikort napisał:

Wcześniej kolega wspominał Radmora. Rzeczywiście coś w tym jest ze Mr780 ze swoją deklarowaną mocą 4-krotnie większą od Radmora 2x25W, nie zagrał choćby dwukrotnie głośniej.

Mam podobne odczucia - mam wzmacniacz klasy d , który oddaje 18w przy 8ohm i mam wrażenie, że 8ohmowe podłogówki kręci na lajcie🤗 Na magnacie potencjometr muszę podkręcić na -10 , -8 żeby odczuwać power (zakres jest do +6 , a może wzrost głośności jest tak skalibrowany że szczyty osiąga później 😜🤔)

Tutaj bez odpowiednich pomiarów nie poznamy odpowiedzi a nie ukrywam, że chciałbym zobaczyć takowe!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafał 73 napisał:

65dB to niezbyt głośno

U mnie (mam inny wzmacniacz) raczej nie przekraczam 70dB, a jestem z tych co raczej słuchają ciszej niz głośniej 🤔

 

1 godzinę temu, T Z6 napisał:

U mnie -30 to juz porzadny power.

 Próbowałeś zmierzyć miernikiem ile to dB przy tym poziomie (-30)? Na pewno pomogło by to co nieco koledze.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Błędy w pisowni
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem, że już chyba nie macie się czego czepiać. temat z głośnością całkiem z dupy. Pan marudzący i szukający dziury w całym, masz z tym problem weź kup coś innego. Głośne słuchanie na 780 to -35 a -30 już jest ostro, na 900 odpowiednio mniej czyli -55 a -45 jest głośno a -40 burzy ściany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobijcie się najlepiej 😋 

A macie wszyscy identyczne pomieszczenia i co jest w takim wypadku kluczowe ,kolumny o tej samej efektywności ? Różnica 3dB to 2 razy głośniej ,  miałem wzmacniacze o różnej mocy i te różnicy nie były jakieś kolosalne a często moc była raz 2 . Np MF m5si 150w a Haiku 50w tu nawet x3 . Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Dedal75 napisał:

Pobijcie się najlepiej 😋 

A macie wszyscy identyczne pomieszczenia i co jest w takim wypadku kluczowe ,kolumny o tej samej efektywności ? Różnica 3dB to 2 razy głośniej ,  miałem wzmacniacze o różnej mocy i te różnicy nie były jakieś kolosalne a często moc była raz 2 . Np MF m5si 150w a Haiku 50w tu nawet x3 . Pzdr

Żeby od razu ni robić jatki 😉 ale jest jednak coś w tym co koledzy piszą. Po przesiadce na vicka zbliżenie się do godziny 11 prowadzi do prawdopodobieństwa uszkodzenia słuchu 🙂 dla jasności w przypadku tych samych kolumn, źródła i pomieszczenia co z magnatem.  Inna rzecz, że magnat też potrafił przywalić ale jak koledzy piszą u mnie było to w okolicy 0 🙂 nie ma to dla mnie znaczenia ani nie miało bo tak się nie dało słuchać i tak. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, T Z6 napisał:

U mnie -30 to juz porzadny power.Nie wiem co tam macie namotane ze tak slabo u was gra ten Magnat.

Zapewne posiadasz 4ohmowe kolumny z wysoką czułością około 90db lub więcej i stąd inne przełożenie mocy🤔

2 godziny temu, Dedal75 napisał:

Pobijcie się najlepiej 😋 

A macie wszyscy identyczne pomieszczenia i co jest w takim wypadku kluczowe ,kolumny o tej samej efektywności ? Różnica 3dB to 2 razy głośniej ,  miałem wzmacniacze o różnej mocy i te różnicy nie były jakieś kolosalne a często moc była raz 2 . Np MF m5si 150w a Haiku 50w tu nawet x3 . Pzdr

Wszystko jasne 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No.nie wszystko  🙃.

90dB efektywność przy 8 ohm to przy 4 ohm jeśli się nie mylę 87dB

Nad 372 150 w na kanał ryczał już od początku jak cholera MF m5si już nie bardziej połowa a np. Naim 5si 70 w zachowywał się jak by miał 2 x więcej też od początku skali creek a50 grał u mnie od 2/3 skali no i tak to jest .

Jest jeszcze wydajność prądowa .

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

U mnie (mam inny wzmacniacz) raczej nie przekraczam 70dB, a jestem z tych co raczej słuchają ciszej niz głośniej 🤔

 

 Próbowałeś zmierzyć miernikiem ile to dB przy tym poziomie (-30)? Na pewno pomogło by to co nieco koledze.

Ja slucham muzyki.Zadne mierniki czy inne ustrojstwa nie sa mi potrzebne.Naprawde bez urazy, ale to co sie tu dzieje to juz zaczyna byc smieszne.

29 minut temu, pio05 napisał:

Zapewne posiadasz 4ohmowe kolumny z wysoką czułością około 90db lub więcej i stąd inne przełożenie mocy🤔

Wszystko jasne 😉

92 db a drugie 90db.Jedne 8 ohm a drugie blizej 4 ohm.Na obu jest mniej wiecej tak samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ace2 napisał:

Powiem, że już chyba nie macie się czego czepiać. temat z głośnością całkiem z dupy. Pan marudzący i szukający dziury w całym

Nie czepiam się. Nie szukam dziury w całym. Stwierdzam fakty. 

Otrzymałem odpowiedź od producenta, że wzmacniacz posiada logarytmiczną regulację głośności co może wprowadzać w błąd przy dokonywaniu głośności. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Rafał 73 napisał:

Nie czepiam się. Nie szukam dziury w całym. Stwierdzam fakty. 

Otrzymałem odpowiedź od producenta, że wzmacniacz posiada logarytmiczną regulację głośności co może wprowadzać w błąd przy dokonywaniu głośności. 

 

 

Nie chciałem wchodzić w tą całkowicie bez sensowną rozmowę, temat nic nie wnosi. Równie dobrze mogę rozpocząć dlaczego kolor wtyczki jest czarny a nie różowy w niebieskie paski. Amplituner jest świetny, komuś nie odpowiada jak mi to sprzedaje i biorę inny jak ja i nie nabijam postów o dupie Marynie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Rafał 73 napisał:

Nie czepiam się. Nie szukam dziury w całym. Stwierdzam fakty. 

Otrzymałem odpowiedź od producenta, że wzmacniacz posiada logarytmiczną regulację głośności co może wprowadzać w błąd przy dokonywaniu głośności.

Ale u Ciebie z tego jak to opisywałeś jest chyba za Cicho i wydaje mi że tak nie powinno być żeby przy -60db nic nie słychać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...