Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

@Rafał 73 Ale Magnat to amplituner (a nie czysty wzmacniacz - choć i tutaj sporadycznie można spotkac taki sposób regulacji głośności) ), a w ich przypadku  regulacja głośności odbywa się inaczej - od -90 dB do 0 Db ewentualnie +3 czy + 6 dB tłumienia mocy. A gałką potencjometru możesz kręcić do bólu(nie ma oporu początkowego ani końcowego - inaczej niż we wzmacniaczach)  Tak jest chyba także w przypadku wspomnianego Magnata (nie wiem bo nie testowałem, ale tak wnioskuję po Waszych wpisach). Także to 0 dB  tłumienia to odpowiednik godziny 12 na wzmacniaczu. Z grubsza rzecz biorąc.

Edytowano przez terracan1929
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, terracan1929 napisał:

Ale Magnat to amplituner

Jakie ma to znaczenie? Amplituner to wzmacniacz z radiem.

 

10 godzin temu, terracan1929 napisał:

A gałką potencjometru możesz kręcić do bólu(nie ma oporu początkowego ani końcowego -

No nie inaczej. To logiczne.

 

10 godzin temu, terracan1929 napisał:

Także to 0 dB  tłumienia to odpowiednik godziny 12 na wzmacniaczu. Z grubsza rzecz biorąc.

Prawdopodobnie to może był właściwy kierunek :)

Mam ochotę wziąć ten klocek i pójść do serwisu ,aby podłączyli go pod oscyloskop. Wtedy wszystko by się wyjaśniło

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał 73 napisał:

Jakie ma to znaczenie? Amplituner to wzmacniacz z radiem.

Ano ma takie,że właśnie w przypadku amplitunerów , a nie wzmacniaczy (z małymi wyjątkami) , stosuje się taki rodzaj sterowania głośnością.

 

1 godzinę temu, Rafał 73 napisał:

No nie inaczej. To logiczne.

Logiczne w przypadku amplitunerów. We wzmacniaczach masz ograniczenie początkowe i końcowe, a na gałce potencjometru masz znacznik informujący w jakim położeniu się znajduje. I nie możesz kręcić gałką ile chcesz , li tylko tyle na ile pozwolą ci ograniczniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2020 o 22:26, maverick2005 napisał:

volume jest od +6db do -95db,jak ustawie na połowę czyli -45db to ten ampli mam wrażenie że gra cicho

 

Dnia 10.11.2020 o 22:26, maverick2005 napisał:

w Magnacie osiągam taką głośność dopiero na -20db co już jest można powiedzieć na 75% regulacji.

Heh, nie tylko ja zauważyłem, że wzmacniacz ten jest cichy. Imprezy raczej tym klockiem nie pociągniesz, bo nawet przy zwykłym słuchaniu brakuje skali :)

Magnat MR 780 gra wspaniale, ale jest po prostu słaby, ewentualnie skala głośności jest źle skalibrowana. Cóż, ten typ tak ma. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Magnat jak dla mnie ma specyficzną regulację głośności,podobnie jak w amplitunerach kina domowego,trzeba się do tego przyzwyczaić,mi też to nie odpowiadało. Długo u mnie nie zadomowił,ale nie przez regulację głośności,tylko poległ w muzyce w paru dobrze mi znanych utworach, gdzie zagrał bez przysłowiowo wykopu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafał 73 napisał:

Heh, nie tylko ja zauważyłem, że wzmacniacz ten jest cichy. Imprezy raczej tym klockiem nie pociągniesz, bo nawet przy zwykłym słuchaniu brakuje skali

Ale już wymieniłeś na inny czy nadal pastwisz się na tym samym. Wydaje mi się że to już tutaj obgadaliśmy.

3 godziny temu, Lucas TECH napisał:

Ale jeśli po analogu lub koaksjalnie też gra cicho to ewidentnie masz walnięty sprzęt

👌

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palmos napisał:

Ale już wymieniłeś na inny czy nadal pastwisz

Wciąż ten sam. Po prostu jestem dociekliwy.

32 minuty temu, Ace2 napisał:

Ostatnie strony to same trolle.

Gdybyś miał choć trochę oleju w głowie i potrafił konstruktywnie chociaż raz odpowiedzieć, nie byłoby tutaj tych troll. 

Dziękuję i życzę wszystkiego dobrego. Wzmacniacz jedzie do sklepu a nowego nie biorę. Ten typ tak ma:)

Edytowano przez Rafał 73
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rafał 73 napisał:

Heh, nie tylko ja zauważyłem, że wzmacniacz ten jest cichy

Nie uważasz że dwie opinie na ponad 135 stron wpisów to taka mała kropelka w morzu?

21 minut temu, Rafał 73 napisał:

Dziękuję i życzę wszystkiego dobrego. Wzmacniacz jedzie do sklepu a nowego nie biorę. Ten typ tak ma:)

No jednak nie. U mnie gra głośno. Też dziękuję. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maverick2005 Tak na szybko.

Przecież ten ms34b z tego co widze to pełna lampa i jest o prawie 2000 droższy od Mr780, więc musi brzmieniowo być lepszy. Zdziwiłbym się gdyby tak nie było. 

Ale przyznasz że żeby funkcjonalność była porownyealna to trzeba jeszcze trochę doinwestować w zewnętrzne klocki.

Myślałem że podasz coś w podobnej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, klavikort napisał:

Podawanie wzmacniaczy droższych ma na celu pokazanie ścieżki, która można w przyszłości iść. Oczywiste ze nikt tańszego sobie nie kupi, tylko robi jakiś progress i chce od muzyki czegoś więcej. Na magnacie swiat się zaczyna a nie kończy.

Dla mniej zamożnych zaczyna się i kończy na 10 lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ace2 napisał:

Dla mniej zamożnych zaczyna się i kończy na 10 lat.

Ja przez 22lata używałem wieży technics eh500 i działa do dziś w innych rękach, nie miałem potrzeby zmieniać co chwilę choć porównując do dzisiejszego sprzętu to poszło wszystko do przodu. A zamożni wiadomo kabel za 20kola, bezpieczniki elektryczne po 2tys, kable głośnikowe po 100tys, tylko szkoda ze na słupach tak małe przekroje ;)) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...