Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Rzeczywiście zdrożał potwornie. Nie sądziłem. Choć myślę, że tu akurat duży wpływ na cenę mogły zrobić podwyżki samych lamp, których jednak jest trochę na pokładzie.

Lampy mocy zdrożały jak ekogroszek. W marcu rok temu za kwadrę Tung-Sol dałem 360zl a teraz to samo nawet za 8 stów widuję. Dramat jakiś. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Palmos napisał:

Ale przyznasz że żeby funkcjonalność była porownyealna to trzeba jeszcze trochę doinwestować w zewnętrzne klocki.

Zgadza się.

 

12 godzin temu, Palmos napisał:

Ale a wpisu @maverick2005 to nie wynikało. Myślałem że pisze o porównywalnym cenowo klocku.

Szybkie sprostowanie,bo nie chcę zaśmiecać tematu.

Czytamy ze zrozumieniem, odniosłem się do wpisu @Rafał 73 na temat regulacji głośności. Nadmieniłem tylko że Magnat mr780 w moim systemie się nie sprawdził i nie porównywałem do innych wzmacniaczy dużo droższych.

Ale jeżeli miałbym porównać do sprzętu w podobnej cenie,to w tamtym okresie miałem jeszcze Cambridge cxa60, który dźwiękowo bardziej mi przypadł do gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mnie trochę zdziwiłeś.

Myślałem że brzmieniowo bliżej do tego Yaqina (lampowego) był hybrydowy Magnat,  a nie tranzystorowy CA. 

Akurat tego CA ma mój kumpel i słuchaliśmy także na jego kolumnach też Magnata i mi brzmieniowo bardziej odpowiada Magnat. Każdy ma swój indywidualny gust. 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2022 o 08:47, Ace2 napisał:

Zawsze szukanie dziury w całym kończy się porównaniem: Magnat 2700zl do np Vincenta 9 tys lub innego droższego. Tu zachodzi pytanie czy porównujący mają na tyle zryty beret że tego nie widzą? Ciekawe że nie porównują do tańszych ???

Mam wrażenie, że tylko ja porównywalem tutaj do vncenta i to do staruszka już. Tak jak @klavikort napisał magnat to poczatek deogi. Dla jasności za vicka zapłaciłem 200 zł więczj niż doatałem za magnata. Rozumiem zatem że o tym berecie mogło być do mnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Palmos napisał:

Nie. A ty @Luc Adams aktualizowałeś? Czy są jakieś istotne zmiany/poprawki po aktualizacji poza głośnością? (bo akurat dla mnie jest ok i nawet nie chciałbym w tym nic zmieniać).

ja aktualizację robiłem zaraz po zakupie ale dla zasady bo żadnych problemów nie miałem więc nie zauważyłem zmian

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pep22 napisał:

szanowni, czy ktoś porównywał mr780 z ma900? Zastanawiam się nad wymianą. Ampli brzmi fajnie, ma super funkcjonalność, ale trochę kopa brakuje. 

Mam ja. Miałem przez 3 miesiące oba. 780 sprzedałem a 900 mam obecnie. Po wymianie lamp jest jeszcze lepiej. 900 brzmi troszkę inaczej, więcej dynamiki i kopa ale nie jest aż tak miękki i basowy jak 780. Ogólnie polecam 900 i przy nim zostałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2021 o 20:12, pio05 napisał:

Od zawsze poszukiwałem sprzętu, który będzie grał dobrze :) myślałem, że znalazłem i był to audiolab 6000a aż do kontaktu z magnat mr780 hehe - i mam poczucie, że moje wrażenia osłuchowe przeniosły się na wyższy poziom

Juz prawie nabyłem Audiolaba, ale ten wpis? Czy może jeszcze ktoś to potwierdzić, że wszędzie zachwalany Audiolab brzmi gorzej od MR 780?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rafał 73 napisał:

Juz prawie nabyłem Audiolaba, ale ten wpis? Czy może jeszcze ktoś to potwierdzić, że wszędzie zachwalany Audiolab brzmi gorzej od MR 780?

Ja proponuję sprawdzić ponieważ audiolab 6000a to bardzo dobry sprzęt. Cofając się w przeszłość.. u mnie zadecydowało kilka czynników choć jeśli miałbym oceniać wszystkie aspekty tych dwóch urządzeń to byłby problem z końcowa ocena: Tony wysokie za bardzo analityczne (testowane na Elac Dbr62 - kolumny z dosyć płaska charakterystyka, cofnięte, lekko ocieplone, a jednak brzmiały sucho i momentami irytowały , stereofonia-scena jakby bardziej naturalna , bas o dziwo słabszy ale przyjemniejszy w odbiorze (audiolab ma mocniejszego kicka ale odbiór na dłuższą metę może być męczący...), decyzja była podyktowana jedynie odczuciami słuchowymi - najprzyjemniej grał Magnat Mr780 ale...

Miałem wcześniej napisać o moich spostrzeżeniach już w trakcie użytkowania ale nie mogłem się zebrać, a mianowicie przetestowałem w dłuższym okresie kilka par kolumn podstawkowych (JBL, quadral, paradigm, quad, wharfedale) i w mojej ocenie Magnat Mr780 nie jest złotym środkiem dla wszystkich kolumn , trzeba trafić! Testuję w tej chwili Pylon Opal 20 (wziąłem najtańszy model żeby sprawdzić możliwości i z czym to się je..jestem pod wrażeniem!) i lepiej grają z wzmacniaczem klasy d na bazie chipsetu Infineon Merus MA12070 - lepsze uderzenie i bardziej wyrównana górna charakterystyka. 

Reasumując im człowiek częściej kombinuje i szuka tym bardziej glupieje..😜 a każdy dzień przynosi inne odczucia...

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarz. 

Prawdopodobnie skończy się tak, że jednak kupię tego MR 780 mimo tej słabej skali głośności, bo do 3,5 tyś nic lepszego nie znajdę. Kilka dni temu napaliłem się na używanego Musical Fidelity m3si, ale też w tym wątku jest wpis, że ktoś przesiadł się z MF m3si na MR 780 bo gra przyjemniej. Znów zaskoczenie, że tańszy sprzęt brzmi lepiej od droższego.

Edytowano przez Rafał 73
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz był z Q21. Miał być wysłany używany na odsłuchy a dostałem nówkę. Nie byłem zachwycony, bo nowy nie gra tak jak używane, ale mimo to po kilkunastu godzinach zagrał lepiej od MA 600.  Z korespondencji z miłym Panem z Q21 dowiedziałem się, że MR 780 faktycznie nie jest głośnym wzmacniaczem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...