Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

7 minut temu, Rafał 73 napisał:

To prawda. Chodzi mi raczej o trwałość 

Magnat ma 600 na chińczyka w środku nie wygląda. Nie znalazłem nic, co by na to wskazywało . Dlatego jestem ciekaw co siedzi w MR 780 😄

To MR780 wyglada już bardziej jak Chińczyk. Te stare wzmacniacze widzę były produkowane bardziej po niemiecku, zwłaszcza MA-1000 nie ma się kompletnie czego wstydzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Rafał 73 napisał:

To prawda. Chodzi mi raczej o trwałość 

Magnat ma 600 na chińczyka w środku nie wygląda. Nie znalazłem nic, co by na to wskazywało . Dlatego jestem ciekaw co siedzi w MR 780 😄

Mój vincent chinol stary - a tyle lat jary 😉 zatem czy to czy chynskie czy hamerykanskie czy japońskie ma znaczenie? W tych czasach szczególnie?  😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 16.06.2022 o 17:17, Palmos napisał:

Wymień na inny. Co Ci szkodzi. Może Ci się spodoba i my będziemy wiedzieć czy będzie różnica z innym egzemplarzem.

Dorwałem używanego MR 780 i poziom głośności jest dokładnie taki sam. Wniosek jest taki, że nie jest to głośny wzamniacz. Do zwykłego słuchania muzyki jak najbardziej ok ale gdyby ktoś chciał zrobić imprezkę, to MR 780 musiałby pracować praktycznie na maksa. Plus jest taki, że nawet przy głośnym słuchaniu nie słychać żadnych zanieczyszczeń czy przesterów.

Ja jednak rezygnuję z MR 780 i chyba kupię jakiegoś używanego 2-3 latka. Tylko nie bardzo wiem co? 😀 Charakter brzmienia Magnata pasuje mi, bo lubię jak kolumny potrafią zatrząść kanapą, ( tutaj MR 780 nawet w trybie DIRECT gra fantastycznie) rozdzielczość czy wysokie to też duży plus, jednak myślę, że można lepiej.  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Rafał 73 napisał:

Dorwałem używanego MR 780 i poziom głośności jest dokładnie taki sam. Wniosek jest taki, że nie jest to głośny wzamniacz. Do zwykłego słuchania muzyki jak najbardziej ok ale gdyby ktoś chciał zrobić imprezkę, to MR 780 musiałby pracować praktycznie na maksa. Plus jest taki, że nawet przy głośnym słuchaniu nie słychać żadnych zanieczyszczeń czy przesterów.

Ja jednak rezygnuję z MR 780 i chyba kupię jakiegoś używanego 2-3 latka. Tylko nie bardzo wiem co? 😀 Charakter brzmienia Magnata pasuje mi, bo lubię jak kolumny potrafią zatrząść kanapą, ( tutaj MR 780 nawet w trybie DIRECT gra fantastycznie) rozdzielczość czy wysokie to też duży plus, jednak myślę, że można lepiej.  

 

Posłuchaj pioniera A 50DA sam myślałem o tym magnacie ale poległ i daje więcej mocy i dźwięk jest lepszy miałem porównanie przy odsłuchu i tak pionek ma przy 8 omach 65w na kanał a mr780 przy 8 omach 75w na kanał i pionek gra dużo głośniej i nie męczy się gdy jest głośno polecam posłuchać, jest jakaś używała na olx i ta sama osoba sprzedaje też na allegro cena bardzo okazyjna dlaczego tyle nie wnikam nowy 3700zl kosztuje 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie to miałem zaproponować oczywiście opierając się na doświadczeniu kolegi @Ace2.

Drugim pomysłem jest założenie odpowiedniego tematu na tym forum, a na pewno ktoś się wypowie i pomoże. 

 

18 minut temu, ROBIXXX napisał:

Posłuchaj pioniera A 50DA

 

18 minut temu, ROBIXXX napisał:

nowy 3700zl kosztuje

A gdzie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Ace2 napisał:

Polecam Magnata MA900 tu ci mocy nie braknie.

Budżet obecnie do 3 tyś. Poza tym kupno nowego wzmacniacza w obcej sytuacji jest bez sensu, ponieważ sprzęt baaaaardzo zdrożał nie adekwatnie do jakości. Wyjątkiem jest MR 780 😀

Edytowano przez Rafał 73
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Rafał 73 napisał:

Budżet obecnie do 3 tyś. Poza tym kupno nowego wzmacniacza w obcej sytuacji jest bez sensu, ponieważ sprzęt baaaaardzo zdrożał nie adekwatnie do jakości. Wyjątkiem jest MR 780 😀

Pomysł jeszcze o ma700 bez tunera też gra dobrze praktycznie tak jak mr780 tylko moc mniejsza i można go taniej wyrwać 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dedal75 napisał:

Pioneer klasa D więc z takimi porównuj , Teac nowe Nady .

A co  było podpięte pod te wzmacniacze ,jeśli chodzi o kolumny ?

I oprócz Pioneera , Magnata i Emotivy co testowałes w domu ? 

 

 

Kolumny monitor Audio Bronze 100, było grane nad 338,ca61,magnaty ma700, mr750, mr780, emotiva ta1 (ja miałem w domu o ile ta w salonie nawet grała to nowa sztuka tragedia i jeszcze pismo dali że musi się wygrzać 300 godzin... Zwróciłem) dali też jakiegoś Monn wzmacniacz za miliony monet ale d.. Nie urwał przynajmniej mi, yamacha s501, i jeszcze kilka bylo6w podobnej kasie w sesie kasie w granicach plus minus 3500zl 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłem Ci .

75w na kanał , Dac na wolfsonie , regulacja tonów . Przyjemne granie do słuchania muzyki , nie rozbierania na czynniki pierwsze . Raczej do żywszych kolumn jak MA np. Pzdr 

I krzyczał bym góra 2400 bo pewnie za tyle był kupiony ten z olx .

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...