Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

No właśnie mam i to nie ja szukam, a kolega @Rafał 73

Tylko że on szuka czegoś jak Mr780 tylko mocniejszego

A jeśli chodzi o używki to w przypadku MR780 to bym nie polecał. Mogą sie trafić wadliwe egzemplarze.  Kiedyś nawet na tym forum był kolega który pożyczył od kolegi i tak testował i zajeżdżał że w końcu jeden kanał ciszej grał. 

Nowka ciągle trzyma niezłą cenę. 2750 i jeszcze pewnie można coś urwać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Palmos napisał:

Tylko że on szuka czegoś jak Mr780 tylko mocniejszego

Nie koniecznie mocniejszego, ale coś co lepiej zagra niż ma 600 czy mr 780 bo biorąc na odsłuchy mr 780 sądziłem, że będzie większa różnica w jakości a oprócz basu jest to samo.  Dlatego jak coś fajnego używanego znajdę to zaryzykuję i kupię na próbę a jeśli nie, to na razie zostaję przy ma600. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rafał 73 napisał:

Do zwykłego słuchania muzyki jak najbardziej ok ale gdyby ktoś chciał zrobić imprezkę, to MR 780 musiałby pracować praktycznie na maksa.

 

9 godzin temu, Rafał 73 napisał:

Charakter brzmienia Magnata pasuje mi, bo lubię jak kolumny potrafią zatrząść kanapą, ( tutaj MR 780 nawet w trybie DIRECT gra fantastycznie) rozdzielczość czy wysokie to też duży plus, jednak myślę, że można lepiej.

To chyba coś źle zrozumiałem. Myślałem że chodziło ci ze jest za cichy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Arturro007 napisał:

Mam pytanko:

Rozglądam się za sprzętem i jednym z moich typów jest nowszy model Magnat mr750.

Zastanawiam się czy lampy wytrzymają długogodzinne użytkowanie TV+audio?

Czy sprawdzi się w metalu i rocku?

Słuchałem 750 gra to podobnie jak ma700 tylko jeżeli chcesz głośniej(zależy jakie kolumny prądożerne) to bierz 780, metal daje rade przy większej głośności trochę gorzej się robi. najlepiej pojedź do jakiegoś salonu i posłuchaj ja bym osobiście był za 780 mimo że starsza konstrukcja bez hdmi i bt5. 0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli brzmienie Magnata jest takim jakie się podoba, to trzeba po prostu iść w model z tej "stajni", bo ciężko Ci będzie zastąpić taką charakterystykę innym, zawsze będą jakieś zmiany. Jeżeli z kolei na takie zmiany wchodzą w grę, to można jeszcze spróbować Atoll, który nie będzie bezpośrednio tym samym, bo bas będzie szybszy i bardziej zwarty, ale można rzeczywiście cechy wspólne znaleźć z Magnatem w ogólnym balansie tonalnym. Obecnie ten przedział cenowy stał się trochę martwym w nowych urządzeniach i wyboru za dużego nie ma, a jeżeli wchodzą w grę używki to możesz jeszcze starszego Denon PMA-1500AE jeszcze szukać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ROBIXXX napisał:

Słuchałem 750 gra to podobnie jak ma700 tylko jeżeli chcesz głośniej(zależy jakie kolumny prądożerne) to bierz 780, metal daje rade przy większej głośności trochę gorzej się robi. najlepiej pojedź do jakiegoś salonu i posłuchaj ja bym osobiście był za 780 mimo że starsza konstrukcja bez hdmi i bt5. 0

U mnie mały pokój więc mocy nie potrzebuję. Tylko nie mogę się zdecydować czy iść w mini hi-fi coś w stylu marantz melody z CD czy lepiej pozostać przy amplitunerze + zewnętrzny klocek. Jakość dźwięku podobno b.porównywalna w sprzętach do 4000.

No i te lampy? był swego czasu hype bo retro i analog ;) ale ludziska się uspokoili. Lampa = serwis co 3-4 lata ze względu na wymianę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arturro007 napisał:

U mnie mały pokój więc mocy nie potrzebuję. Tylko nie mogę się zdecydować czy iść w mini hi-fi coś w stylu marantz melody z CD czy lepiej pozostać przy amplitunerze + zewnętrzny klocek. Jakość dźwięku podobno b.porównywalna w sprzętach do 4000.

No i te lampy? był swego czasu hype bo retro i analog ;) ale ludziska się uspokoili. Lampa = serwis co 3-4 lata ze względu na wymianę.

Wymiana lamp w serwisie?Dobre...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...