Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

3 minuty temu, klavikort napisał:

Zależy jak dla kogo. Jednak w tym wzmacniaczu producent zapuszkował lampy jakgdyby chciał dać do zrozumienia „nie zmieniać”.

Narzekajcie dalej...🤣Odkrecenie obudowy glownej plus malej obudowy lamp to faktycznie lot w kosmos...

Edytowano przez T Z6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Arturro007 napisał:

Ja tam trochę techniczny jestem więc 4 śrubki mnie nie przestraszą ale wzrok nie ten co kiedyś.

A co z żywotnością lamp?? to ma być kombo do wszystkiego TV, radio + inne media.

Wytrzymaja napewno z 5 lat przy uzytkowaniu intensywnym.Poza tym wymiana lamp nie wymaga sokolego wzroku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Jeżeli brzmienie Magnata jest takim jakie się podoba, t

Podoba mi się, bo nic innego nie słyszałem oprócz Nada c326bee który miał jedną zaletę, czyli poprzez wysuniętą średnicę, świetnie słuchało się muzyki instrumentalnej, bo dźwięk odrywał się od kolumn. Niestety kompletny brak rozdzielczości czy brak niskiego basu. Magnat ma fantastyczną szczegółowość oraz  bardzo dobrą wyższą średnicę a może to już wysokie?  Nie znam się. W każdym razie takie instrumenty jak cymbaly, trąbka czy organy brzmią rewelacyjnie. Bas mruczy, ale czasem brakuje " uderzenia"

Zastanawiam się jak by zagrał z Tannoy Mercury 7.4 taki Nad c356bee? Jest nowy w cenie Magnat mr 780.

Myślałem też o używanym Cambridge Audio cx60 bo czasem przy starych płytach lubię pokręcić gałami 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Arturro007 napisał:

U mnie mały pokój więc mocy nie potrzebuję. Tylko nie mogę się zdecydować czy iść w mini hi-fi coś w stylu marantz melody z CD czy lepiej pozostać przy amplitunerze + zewnętrzny klocek. Jakość dźwięku podobno b.porównywalna w sprzętach do 4000.

No i te lampy? był swego czasu hype bo retro i analog ;) ale ludziska się uspokoili. Lampa = serwis co 3-4 lata ze względu na wymianę.

Kupuj ma700 lub 750 nie będziesz żałował to gra lepiej nic ten z CD najlepiej idź do salonu z kolumnami albo Pożycz 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

356 będzie miał szybkie i ekspresyjne brzmienie z solidną podstawą basową. Z kolei CXA60 starsze jest trochę pomiędzy tymi dwoma, chociaż takiej energii jak w NAD nie będzie miał. Pokrętła w Magnatach też są i pokręcić się da :) Jeżeli szukasz dobrego środka i energii w dolnych rejestrach, to możesz jeszcze sprawdzić Atoll, który koledzy polecali, bo to granie w tym kierunku, chociaż z basem bardziej znanym z NAD-ów, czyli punktowym i szybkim. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2022 o 19:26, Rafał 73 napisał:

Magnat ma fantastyczną szczegółowość oraz  bardzo dobrą wyższą średnicę a może to już wysokie?  Nie znam się. W każdym razie takie instrumenty jak cymbaly, trąbka czy organy brzmią rewelacyjnie. Bas mruczy, ale czasem brakuje " uderzenia"

Jak lubisz wybrzmiewanie instrumentów i z basem też nie powinno być problemu,to może warto wziąć na próbę takiego Janka

https://m.ceneo.pl/116926575;pla?se=YxWbm1iqQxdyrhZALD2q02WnsAqEsNg5&shop=147423244&gclid=CjwKCAjwt7SWBhAnEiwAx8ZLag8isiVDzantxSrCYz4uQIWL8Y0azrV8oiWLm84CJZy4BKbXo-2z3BoCymcQAvD_BwE

Zawsze można ponegocjować cenę ze sklepem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ekwador napisał:

Ale, że chodzi o odpowiednią długość kabli, by się nie plątały i interkonekty zamiast gołego drutu żeby łatwiej podpinać raz do roku?

Równe długości to w sumie mniejszy problem, chodzi głównie o jakość okablowania. Stare kable głosnikowe trzeba wymienić a RCA dobrej jakości. Wszystko ma wpływ na jakość dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2022 o 13:28, Rafał 73 napisał:

Czytałem, że ten Atoll to przereklamowany klocek a Nady po 3 latach nadają się tylko remontu 

Nady tak, to prawda. Ich remont jest tani i dobrze wykonany sprawia że wzmacniacze grają kolejnych wiele lat.

Atoll przereklamowany? O tym nie słyszałem. Gdzie tak piszą?

Dnia 11.07.2022 o 13:34, Butler napisał:

O każdym wzmaku przeczytasz takie pstryczki.

O tuż to

 

 

Dnia 11.07.2022 o 19:26, Rafał 73 napisał:

Podoba mi się, bo nic innego nie słyszałem oprócz Nada c326bee który miał jedną zaletę, czyli poprzez wysuniętą średnicę, świetnie słuchało się muzyki instrumentalnej, bo dźwięk odrywał się od kolumn. Niestety kompletny brak rozdzielczości czy brak niskiego basu. Magnat ma fantastyczną szczegółowość oraz  bardzo dobrą wyższą średnicę a może to już wysokie?  Nie znam się. W każdym razie takie instrumenty jak cymbaly, trąbka czy organy brzmią rewelacyjnie. Bas mruczy, ale czasem brakuje " uderzenia"

Zastanawiam się jak by zagrał z Tannoy Mercury 7.4 taki Nad c356bee? Jest nowy w cenie Magnat mr 780.

Myślałem też o używanym Cambridge Audio cx60 bo czasem przy starych płytach lubię pokręcić gałami 😀

No właśnie bo do tych Tannoy CXA60 i Roksan K2 to mogą być dobre klocki. Ale ten drugi bez pokręteł.

17 godzin temu, Rafał 73 napisał:

To dobrze. Jak będzie z górą w Nad c356? Gdzieś czytałem, że jest ostra i nieprzyjemna. Pytanie czy Nad c356 zagra lepiej jakościowo od MR 780. Czy to będzie krok w bok czy do przodu?

Jakościowo będzie tak samo? Wyżej? To zalezy od upodobań ale tak z całej tej starszej serii NAD 356 grał najbardziej rozjaśnioną wyższa średnicą.

Ale czy ostrą i nie przyjemną?

Miałem ten wzmacniacz wiele lat z różnymi kolumnami.

Czy kolumny zostają?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Rafał 73 napisał:

To dobrze. Jak będzie z górą w Nad c356? Gdzieś czytałem, że jest ostra i nieprzyjemna. Pytanie czy Nad c356 zagra lepiej jakościowo od MR 780. Czy to będzie krok w bok czy do przodu?

Będzie na pewno trochę inaczej, bardziej jest to krok w bok w stronę szybszej pracy basem, ale obszerności też mu nie brakuje. Lepiej lub gorzej, to już zawsze najlepiej ocenić samemu, bo wrażenia każdego ze słuchających mogą być inne i nie jest to nic złego, a w zasadzie to nawet jest to normalne. Jak wszyscy piszą o jakimś urządzeniu w samych superlatywach, to zaczynam się zastanawiać co poszło nie tak, bo nie da się sprostać nigdy wymaganiom każdego.

Czy góra jest ostra? No nie wiem, raczej bym tak jej nie określił, ale to też właśnie zależy od progu bólu każdego z nas :) W mojej opinii jest to góra precyzyjna i detaliczna, ale daleko jej do siania i krwawienia z uszu, chociaż oczywiście są takie konfiguracje, które mogą spowodować, że taki ten wzmacniacz w połączeniu z nimi będzie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ten wątek zaczyna udowadniać że Magnat 780 to najlepszy wzmacniacz na świecie. Trochę się zagalopowaliśmy. Ten dobry wzmacniacz nie jest 8 cudem świata. Kosztuje niewiele i daje więcej niż ta cena na to wskazuje. Nie postacie się w zachwytach bo tak nie jest. Każdy nowy próbuje porównywać i oczekuje opinii. Weźcie sobie na testy do domu i odsłuchaj cię a nie pierdolnięcie o opcjach i co by było gdyby było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, J4Z napisał:

Do nada możesz później 500zł dołożyć do moda i obiektywnie staje się dużo lepszym wzmacniaczem

Jestem trochę sceptyczny co do modyfikacji. Wydasz kasę i nie wiesz jak to zagra po modyfikacji. Czytam, że basu mniej a regulacja jest odcięta więc może być lipa. Zresztą później może być problem z odsprzedażą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jeszcze raz za porady, ale jednak odpuszczam sobie kupno innego wzmacniacza. Jak tak czytam, to coraz mniej wiem i mam większy mętlik w głowie. Najlepiej byłoby posłuchać i zdecydować, ale to dotyczy nowego wzmacniacza, bo tylko wtedy jest taka możliwość. Używany kupujesz w ciemno a później musisz się bujać ze sprzedażą. Zmęczony już jestem tym myśleniem i szukaniem.  Kasę przeznaczę na nowy obiektyw i pójdę w plener szukać światło cieni 😀

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał 73 napisał:

Jestem trochę sceptyczny co do modyfikacji. Wydasz kasę i nie wiesz jak to zagra po modyfikacji. Czytam, że basu mniej a regulacja jest odcięta więc może być lipa. Zresztą później może być problem z odsprzedażą.

Jak komuś zależy na pokrętełkach "barwy" to pewno będzie miał problem- kupić, czy nie.

Ja miałem zrobiony muda mod na CA SM6, jeszcze dołożyłem od siebie cosik i się sprzedał bez problemu, a 500zl na taki mod to lepsze niż szukanie poprawy w kablach 🙂

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...