Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Dnia 13.07.2022 o 22:29, Ace2 napisał:

Trochę ten wątek zaczyna udowadniać że Magnat 780 to najlepszy wzmacniacz na świecie. Trochę się zagalopowaliśmy. Ten dobry wzmacniacz nie jest 8 cudem świata. Kosztuje niewiele i daje więcej niż ta cena na to wskazuje. Nie postacie się w zachwytach bo tak nie jest. Każdy nowy próbuje porównywać i oczekuje opinii. Weźcie sobie na testy do domu i odsłuchaj cię a nie pierdolnięcie o opcjach i co by było gdyby było.

Zgadzam się

Magnata mam od 4 lat. Wcześniej z Celanami GT  teraz z Revolutin 7 oraz streamer ieast. Sprzęt w tym przedziale cenowym bardzo dobry.

Do czego bym się przyczepił to granie Maganta cicho lub nawet przy normalnej głośności. Brakuje mi werwy w utworach np Dire Straits lub innych koncertowych. Coraz częściej dokonuje modyfikacji i korekt barwy. Jeśli słucham głośno jest ok. Przypuszczam że to jest spowodowane stosunkowo niską mocą wzmacniacza.

Co polecacie odsłuchać aby było energiczniej do kwoty ok 8-10 tys? Więcej basu przy cichym słuchaniu :). 

Myślałem o Magnacie 1000 ale za długo myślałem i już brak)

Edytowano przez Szybki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2022 o 15:21, J4Z napisał:

@lpomis tak gadał. 

Też ta uważam. Bardzo specyficzny wzmacniacz.

Dnia 13.07.2022 o 22:29, Ace2 napisał:

Trochę ten wątek zaczyna udowadniać że Magnat 780 to najlepszy wzmacniacz na świecie. Trochę się zagalopowaliśmy. Ten dobry wzmacniacz nie jest 8 cudem świata. Kosztuje niewiele i daje więcej niż ta cena na to wskazuje. Nie postacie się w zachwytach bo tak nie jest. Każdy nowy próbuje porównywać i oczekuje opinii. Weźcie sobie na testy do domu i odsłuchaj cię a nie pierdolnięcie o opcjach i co by było gdyby było.

Bo pamiętajcie o jednym. Kwestia ceny/ jakości.

Najlepszym wzmacniacze mna świecie nie jest, na pewno. Ale za to jednym z liderów tego współczynnika.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szybki napisał:

Zgadzam się

Magnata mam od 4 lat. Wcześniej z Celanami GT  teraz z Revolutin 7 oraz streamer ieast. Sprzęt w tym przedziale cenowym bardzo dobry.

Do czego bym się przyczepił to granie Maganta cicho lub nawet przy normalnej głośności. Brakuje mi werwy w utworach np Dire Straits lub innych koncertowych. Coraz częściej dokonuje modyfikacji i korekt barwy. Jeśli słucham głośno jest ok. Przypuszczam że to jest spowodowane stosunkowo niską mocą wzmacniacza.

Co polecacie odsłuchać aby było energiczniej do kwoty ok 8-10 tys? Więcej basu przy cichym słuchaniu :). 

Myślałem o Magnacie 1000 ale za długo myślałem i już brak)

W tym przedziale cenowym możesz spojrzeć na Roksana K3, ewentualnie Atoll IN200, lub NuPrime IDA16, czy hybrydy skoro takie rozwiązanie już praktykujesz jak Unison Unico Nuovo, Pier Audio MS-680. Z Magnata gdybyś chciał zachować tą charakterystykę to masz obecnie 900-kę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, S4Home napisał:

W tym przedziale cenowym możesz spojrzeć na Roksana K3, ewentualnie Atoll IN200, lub NuPrime IDA16, czy hybrydy skoro takie rozwiązanie już praktykujesz jak Unison Unico Nuovo, Pier Audio MS-680. Z Magnata gdybyś chciał zachować tą charakterystykę to masz obecnie 900-kę. 

Pier audio-bardzo ciekawe!  Ale dobrze aby  miał bluetooth (żona używa :) ) Natomiast 900 boję się że wielkiej różnicy może nie być.

15 godzin temu, lysyrafal napisał:

Vincent SV-227MK

Vincent SV-237MK

Ciekawe ale nie napisałem że bluetooth dobrze aby było. A jak Rotel by zagrał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2022 o 06:39, Szybki napisał:

Do czego bym się przyczepił to granie Maganta cicho lub nawet przy normalnej głośności. Brakuje mi werwy w utworach np Dire Straits lub innych koncertowych

Coś w tym jest, miałem podobne odczucia.

 

Dnia 15.07.2022 o 06:39, Szybki napisał:

Przypuszczam że to jest spowodowane stosunkowo niską mocą wzmacniacza.

Patrząc na cyferki to mocy teoretycznie nie powinno brakować,ale podobną opinię usłyszałem w jednym ze sklepów audio jak pytałem o Magnata, sprzedający twierdził że mr780 kuleje trochę jeżeli chodzi o wydajność.

 

Dnia 15.07.2022 o 06:39, Szybki napisał:

Co polecacie odsłuchać aby było energiczniej do kwoty ok 8-10 tys? Więcej basu przy cichym słuchaniu :). 

Moim zdaniem, jeżeli jeszcze nie miałeś okazji, możesz spróbować z lampą,nawet taki Yaqin ms34b czy ms90b po wrzuceniu lepszych lamp niż fabryczne potrafi mile zaskoczyć graniem,a szczególnie przy cichym słuchaniu i mają bluetooth.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Szybki napisał:

Ciekawe ale nie napisałem że bluetooth dobrze aby było. A jak Rotel by zagrał?

Z tego co widzę w modelu SV-228 będzie wymagana funkcja, ale nie wiem kiedy on będzie dostępny.

Jeżeli chodzi o markę Rotel na pewno zagra dynamicznie i werwą, aczkolwiek mam wątpliwości czy da Ci bas, którego poszukujesz. Ode mnie mogę powiedzieć, że właśnie przy gatunkach muzycznych typu Rock lub Metal sprawdza się.

Na temat tego drugiego połączenia, więcej powie @Bogusław Kożyczkowski który ma kolumny marki Heco i miał na testach jakiś wzmacniacz Rotel.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Z tego co widzę w modelu SV-228 będzie wymagana funkcja, ale nie wiem kiedy on będzie dostępny.

Jeżeli chodzi o markę Rotel na pewno zagra dynamicznie i werwą, aczkolwiek mam wątpliwości czy da Ci bas, którego poszukujesz. Ode mnie mogę powiedzieć, że właśnie przy gatunkach muzycznych typu Rock lub Metal sprawdza się.

Na temat tego drugiego połączenia, więcej powie @Bogusław Kożyczkowski który ma kolumny marki Heco i miał na testach jakiś wzmacniacz Rotel.

SV-228  - bardzo fajnie wygląda. Chętnie bym go posłuchał.

3 godziny temu, maverick2005 napisał:

Coś w tym jest, miałem podobne odczucia.

 

Patrząc na cyferki to mocy teoretycznie nie powinno brakować,ale podobną opinię usłyszałem w jednym ze sklepów audio jak pytałem o Magnata, sprzedający twierdził że mr780 kuleje trochę jeżeli chodzi o wydajność.

 

Moim zdaniem, jeżeli jeszcze nie miałeś okazji, możesz spróbować z lampą,nawet taki Yaqin ms34b czy ms90b po wrzuceniu lepszych lamp niż fabryczne potrafi mile zaskoczyć graniem,a szczególnie przy cichym słuchaniu i mają bluetooth.

Nie słuchałem jeszcze sprzętu Yaqin- fajnie wyglądają. Tez warte uwagi.

Coś z tą mocą będzie przy cichym słuchaniu. Im ciszej tym gorzej. Wszystkie tony zlewają sie w jedno. Natomiast przy głośniejszym słuchaniu jest juz naprawdę przyjemnie. Mimo to uważam go za dobry wzmacniacz. Mam go już cztery lata.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

Z tego co widzę w modelu SV-228 będzie wymagana funkcja, ale nie wiem kiedy on będzie dostępny.

Jeżeli chodzi o markę Rotel na pewno zagra dynamicznie i werwą, aczkolwiek mam wątpliwości czy da Ci bas, którego poszukujesz. Ode mnie mogę powiedzieć, że właśnie przy gatunkach muzycznych typu Rock lub Metal sprawdza się.

Na temat tego drugiego połączenia, więcej powie @Bogusław Kożyczkowski który ma kolumny marki Heco i miał na testach jakiś wzmacniacz Rotel.

SV-228 - Ciekawe jak gra bo ma tyko 350W!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maverick2005 napisał:

Moim zdaniem, jeżeli jeszcze nie miałeś okazji, możesz spróbować z lampą,nawet taki Yaqin ms34b czy ms90b po wrzuceniu lepszych lamp niż fabryczne potrafi mile zaskoczyć graniem,a szczególnie przy cichym słuchaniu i mają bluetooth.

Dokładnie tak, pomyśl o lampie. Wiem, że obawy, że tak trochę egzotycznie, jest niepewność czy sobie poradzę, czy ogarnę temat - spokojnie, dasz radę i będziesz zaskoczony jakością i przede wszystkim barwą, aurą takiego grania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2022 o 11:12, J4Z napisał:

Po modzie tego nie ma 😎

Średnica przestaje być (jak ja to mówię) szorstka. Basu mniej ale bardziej zróżnicowany i szybszy. Tak jak mówiłem obiektywnie dużo lepszy wzmak. 

Wydaje mi się że @slaw0001 potwierdzi 🤔 

Potwierdzam, choć generalnie obecnie nie przykładam tak dużej wagi do wzmacniaczy. Zmiany jakie dają w stosunku do tych jakie wprowadzają inne kolumny czy optymalizacje w akustyce pomieszczenia, są proporcjonalnie niewielkie. Generalnie wybór tego czy innego wzmacniacza w swojej kategorii ceowej niesie niskie ryzyko popełnienia jakiegoś istotnego błędu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2022 o 22:29, Ace2 napisał:

Trochę ten wątek zaczyna udowadniać że Magnat 780 to najlepszy wzmacniacz na świecie. Trochę się zagalopowaliśmy. Ten dobry wzmacniacz nie jest 8 cudem świata. Kosztuje niewiele i daje więcej niż ta cena na to wskazuje. Nie postacie się w zachwytach bo tak nie jest. Każdy nowy próbuje porównywać i oczekuje opinii. Weźcie sobie na testy do domu i odsłuchaj cię a nie pierdolnięcie o opcjach i co by było gdyby było.

Co by nie mówić za 2700zł otrzymujemy naprawdę kawał dobrego piecyka. Nie widzę tu konkurencji w tym przedziale cenowym. Porównywałem Magnata 780 z innymi droższymi urządzeniami i powiem tak, że po wymianie lamp na Gold Lion dźwiękiem niewiele im ustępuje. Dla przykładu Vincent 237 - ponad 9tyś Magnat prawie 3tyś czyli 3 razy droższy ale czy Vincent zagra 3 razy lepiej od Magnata?

Dnia 15.07.2022 o 06:39, Szybki napisał:

Zgadzam się

Magnata mam od 4 lat. Wcześniej z Celanami GT  teraz z Revolutin 7 oraz streamer ieast. Sprzęt w tym przedziale cenowym bardzo dobry.

Do czego bym się przyczepił to granie Maganta cicho lub nawet przy normalnej głośności. Brakuje mi werwy w utworach np Dire Straits lub innych koncertowych. Coraz częściej dokonuje modyfikacji i korekt barwy. Jeśli słucham głośno jest ok. Przypuszczam że to jest spowodowane stosunkowo niską mocą wzmacniacza.

Co polecacie odsłuchać aby było energiczniej do kwoty ok 8-10 tys? Więcej basu przy cichym słuchaniu :). 

Myślałem o Magnacie 1000 ale za długo myślałem i już brak)

Myślę, że problemem są kolumny a właściwie ich skuteczność. Magnat nie jest wulkanem mocy ale nadrabia jakością dźwięku. Ja osobiście od nowości miałem go podłączonego z Klipsch RP280F i przy cichym odsłuchu niczego mi nie brakowało nie traciło na dynamice. Obecnie wziąłem na próbę AA Hyperion 4 plus. Kolumny o dużo niższej skuteczności niż Klipsch. W trakcie słuchania muzyki od początku zauważyłem, że przy Hyperionach trzeba kręcić Magnata o co najmniej 10 - 15 decybeli wyżej niż Klipschy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JackLodz napisał:

Myślę, że problemem są kolumny a właściwie ich skuteczność. Magnat nie jest wulkanem mocy ale nadrabia jakością dźwięku. Ja osobiście od nowości miałem go podłączonego z Klipsch RP280F i przy cichym odsłuchu niczego mi nie brakowało nie traciło na dynamice. Obecnie wziąłem na próbę AA Hyperion 4 plus. Kolumny o dużo niższej skuteczności niż Klipsch. W trakcie słuchania muzyki od początku zauważyłem, że przy Hyperionach trzeba kręcić Magnata o co najmniej 10 - 15 decybeli wyżej niż Klipschy.

Trudno mi się odnieść bo nie słuchałem Magnata z tymi kolumnami. Jednak kolumny Heco były polecane z tym wzmacniaczem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów i dołączam do grona tych zadowolonych użytkowników mr780...

Na szczęście przed decyzją zakupu jakoś nie trafiłem na ten post bo po tylu różnych wpadkach ze sprzętem o jakich tu przeczytałem, nie wiem czy bym się na niego zdecydował... zwłaszcza na używany.

Tak więc, nieświadomy tego kupiłem w bardzo fajnej cenie z już wymienionymi lampami Mullarda i oryginalnymi w zapasie. Gra u mnie z Klipsch rp260f, wcześniej stereo słuchałem na amplitunerze kina domowego Denon Avr 1713 i żałuję tylko jednego...że tak późno zdecydowałem się na wzmacniacz(amplituner) stereo .

Gra to pięknie, do Denona nie ma co porównywać.

I  pewnie niedługo odwrotnie niż wszyscy z ciekawości wymienię Mullardy na te chińskie lampki żeby zobaczyć ile one wniosły dobrego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Martini napisał:

Witam kolegów i dołączam do grona tych zadowolonych użytkowników mr780...

Na szczęście przed decyzją zakupu jakoś nie trafiłem na ten post bo po tylu różnych wpadkach ze sprzętem o jakich tu przeczytałem, nie wiem czy bym się na niego zdecydował... zwłaszcza na używany.

Tak więc, nieświadomy tego kupiłem w bardzo fajnej cenie z już wymienionymi lampami Mullarda i oryginalnymi w zapasie. Gra u mnie z Klipsch rp260f, wcześniej stereo słuchałem na amplitunerze kina domowego Denon Avr 1713 i żałuję tylko jednego...że tak późno zdecydowałem się na wzmacniacz(amplituner) stereo .

Gra to pięknie, do Denona nie ma co porównywać.

I  pewnie niedługo odwrotnie niż wszyscy z ciekawości wymienię Mullardy na te chińskie lampki żeby zobaczyć ile one wniosły dobrego...

Masz jak ja, przeszedłem z Denona AVR na 780 i dostałem zachwytu. Potem uzupełniłem kable, osprzęt , kolumny i na MA900. I jest jeszcze lepiej. Mullarda nie zmieniaj, szkoda czasu. Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Martini napisał:

Na szczęście przed decyzją zakupu jakoś nie trafiłem na ten post bo po tylu różnych wpadkach ze sprzętem o jakich tu przeczytałem, nie wiem czy bym się na niego zdecydował

Wchodzenie na ten post można porównać do wizyty w warsztacie samochodowym. Widząc tam same rozwalone fury mimo że jest ich tylko kilka, kilkanaście można odnieść wrażenie że wszystkie samochody się psują, ponieważ zapomina się o tych tysiącach sprawnych wożących zadowolonych ludzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2022 o 08:31, JackLodz napisał:

Dla przykładu Vincent 237 - ponad 9tyś Magnat prawie 3tyś czyli 3 razy droższy ale czy Vincent zagra 3 razy lepiej od Magnata?

A czy bmw 5 pojedzie 3 x szybciej i wygodniej od skody superb? Niemniej vincent i wiele innych wzmacniaczy napędzi Cantony Ergo 120 dc albo Kappy 8 a magnat już nie. Albo ktoś tego potrzebuje 😉 albo nie 😉 i słucha z Klipsch rp-260f. Ja też miałem analogiczne zestawienie 😉

Dla jasności doceniam Magnata. I zgadzam się, że w tej cenie trudno o lepszy i bardziej funkcjonalny sprzęt.

Edytowano przez Matt Daemon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...