Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

1 godzinę temu, Ace2 napisał:

Dla mnie Klipach za bardzo estradowi grają. Brałem je pod uwagę ale wybrałem Focale.

ja raczej mam na myśli modele wyższe niż RP 😉  Natomiast słuchałem rp280f po modyfikacji WILK Audio Project (koszt. ok. 1.200 PLN) i zmiany bardzo duże, szczególnie jeżeli chodzi o średnicę - ale to modyfikowanie i kolejny koszt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem na Klipsch RP280F z Magnatem blisko 1.5 roku i myślę, że w tym przedziale cenowym nie znajdzie się lepszego wzmacniacza do tych kolumn. RP280 nie gra tak jak starsze modele. Jest ładna scena, mocny bas i trochę za dużo wysokich ale na szczęście magnat ma regulację i możliwość wymiany lamp. To pomaga by klipsch zagrał bardzo dobrze w tym przedziale cenowym. Jeśli ktoś szuka tanich i bardzo uniwersalnych kolumn do większych pomieszczeń takich w okolicy 30-40 m2 to dobre połączenie. Ale jak wszyscy wiemy wzmacniacz i kolumny same nie zagrają. Ważny jest cały tor audio. Ja testowałem muzyke z Tidal z różnych źródeł i najlepiej sprawdza się Malina z nakładką i dobry kabel cyfrowy. Kabel w brew opinii innych użytkowników to istotny element tego  toru. Ja mam maline podłączoną kabelkiem Melodika i możecie mi nie wierzyć ale nie trzeba być audiofilem by stwierdzić dużą poprawę w dźwięku. Dźwięk jest żywy, szybszy i kolumny zagrały głośniej w porównaniu do zwykłego kabla l cyfrowego oehlbach z RTV Euro AGD za 80 zł kupionego 10 lat temu do kina domowego. Obecnie jednak zmieniłem kolumny na AA Hyperion IV plus i różnica oczywiście jest zauważalna na korzyść Hyperionów. To zupełnie inne kolumny i inne granie ale i inny przedział cenowy. Powiem tylko, że bana na twarzy pozostał od pierwszego odpalenia Hyperionów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2022 o 12:13, Matt Daemon napisał:

ja raczej mam na myśli modele wyższe niż RP 😉  Natomiast słuchałem rp280f po modyfikacji WILK Audio Project (koszt. ok. 1.200 PLN) i zmiany bardzo duże, szczególnie jeżeli chodzi o średnicę - ale to modyfikowanie i kolejny koszt.

I kolumny nie do odsprzedaży poźniej.

Takich modyfikowanych nie sprzedaż już.

O modelach wyższych? Czyli serii Heritage?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

I kolumny nie do odsprzedaży poźniej.

nie byłbym taki pewny, akurat modyfikacje od Wilków sprzedają się na rynku wtórnym, przy czym dla jasności nie mam z tym doświadczenia - bo ani nie kupiłem, ani nie sprzedałem. Jednak dwóch moich znajomych takie transakcje odbyło: jeden sprzedawał rp280f po zabiegu a drugi kupował.  Zależy czego szuka klient. Ale racja: pewnie większość chciała by prawie nie używane jeszcze na co najmniej rocznej gwarancji 😉

 

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

O modelach wyższych? Czyli serii Heritage?

też:  Heresy IV lub Cornwall IV 

Heresów miałem okazję posłuchać - o Cornweallach tylko niestety czytałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Matt Daemon napisał:

nie byłbym taki pewny, akurat modyfikacje od Wilków sprzedają się na rynku wtórnym, przy czym dla jasności nie mam z tym doświadczenia - bo ani nie kupiłem, ani nie sprzedałem.

Są dobre modyfikację ja nie twierdze że nie. Po prsotu na przestrzeni lat widze że rynek wtórny raczej jest ostrożny i nie wybiera takich produktów. Mimo że wszyscy je chwalą.

22 godziny temu, Matt Daemon napisał:

Zależy czego szuka klient. Ale racja: pewnie większość chciała by prawie nie używane jeszcze na co najmniej rocznej gwarancji 😉

To to :P

22 godziny temu, Matt Daemon napisał:

też:  Heresy IV lub Cornwall IV 

Heresów miałem okazję posłuchać - o Cornweallach tylko niestety czytałem.

To zupełie inne granie. Jakbys obcował z innym producentem

Jak komuś siępodoba seria RP to Heritage raczej nie podejdzie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, klavikort napisał:

Czy któryś  z forumowiczów słuchał kolumn PMC twenty5.22 ?

Tak

16 godzin temu, klavikort napisał:

Czy magnat ma w ogóle odpowiednią "wtyczkę" aby napędzić takie klumny?

Wtyczkę? Ale nie to nie jest odpowiedni wzmacniacz do nich.

16 godzin temu, Dedal75 napisał:

Nachalna to może być kobieta 🤣

Boom :)

Tylko tu mówimy o 22. To inne kolumny niż 21

11 godzin temu, klavikort napisał:

To szkoda, ze średnica mniej nasycona. Już myślałem, ze znalazłem swoje nowe podstawki:) Czyli, żeby tak zmienić markę Dynaudio to pewnie trzeba by wejść w Monitor Audio Gold 100.

Moim zdaniem one mają jedna z najbardziej naturalnych średnic w ogóle spośród kolumn takiego budżetu na rynku.

Moim zdaniem koncepcja PMC 5.22 oraz Gold 100 to odsłuchu jest trafna.

Tylko że obie średnio na tym Magnacie

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat to nie jest urządzenie potrafiące odpowiednio zagrać z tymi kolumnami i pokazać ich pełen potencjał. Jest to kolumna z linią transmisyjną, więc tutaj potrzeba urządzenia, które sobie z nią poradzi. Kolumny wdzięczne, raczej grające liniowo, więc jeżeli szukasz neutralnego brzmienia z bardzo fajną przestrzenią i dynamiką to jest to dobry kierunek. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...