Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

18 godzin temu, klavikort napisał:

Potencjalny sprzedawca PMC twenty5.22 napisał mi, że one w odróżnieniu od Dynaudio zagrają pełną sceną nawet przy cichym słuchaniu... a Dynki rzeczywiście pokazują piękno,  ale przy głośniejszym odsłuchu.

Nie no w porównaniu do Dynaudio to PMC grają dzweikiem otwartym. Nasyconym , takim bogatym w szczegóły.

Różnic jest wiele.

10 godzin temu, JackLodz napisał:

Po 3 tygodniach od zakupu Hyperionów postanowiłem zmienić Magnata 780. Powód banalny brak mocy do poprawnego napędzenia tych kolumn. Wydaje mi się, że te Waty podawane w specyfikacji są tylko na papierze.

Nie tylko ale nie zawsze o to chodzi.

Mieliśmy keidyś taką olbrzymią dyskusję z której nic nie wynikło.

Ale nawet Waty mierzone w laboratorium. To poźniej przy odsłuchu 8W z lampy a 80W z wzmacniacza klasy D brzmią po prostu inaczej. To słychać.

9 godzin temu, Ace2 napisał:

Dlatego w paru miejscach pisałem, większe kolumny to tylko MA900.

Ale wciąż nie  do PMC raczej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emotiva wczoraj dojechała teraz sie wygrzewa. Powiem tak jest potencjał jest moc. Z Hyperionami gra podobnie do Magnata ale Magnat to hybryda więc brakuje mi tego lampowego grania. W Magnacie wymieniłem lampy na Gold Liony i dźwięk zbliżył się do Vincenta 237. Daje Emotivie czas na wygrzanie zobaczę co się zmieni. Na pewno jest dużo mocniejsza scena trochę wycofana a może to powód braku regulacji średnich w Magnacie ustawiałem średnie na godz. 14. Wysokie są takie jak lubię delikatnie cykające bas tu jest potęga zjechałem do -2. Bas jest lekko bułowaty ale szybki tu jest ok. To tyle po pierwszym dniu. Magnata jeszcze nie wystawiam na sprzedaż bo tak naprawdę jego granie bardziej mi sie podoba tylko ta moc. Emotiva gra na 35-40 i jest naprawdę głośno. Jeszcze jedna różnica którą zauważyłem to, że Magnat na dużych głośnościach trochę tracił na jakości dźwięku było to takie lekko rozmyte ale to tak w okolicach -10 +10 na potencjometrze +10 to max Emotiva najgłośniej grała 60 i nie traciła na jakości dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JackLodz napisał:

Magnata jeszcze nie wystawiam na sprzedaż bo tak naprawdę jego granie bardziej mi sie podoba tylko ta moc.

Jednak nie same parametry się liczą:) Ta subiektywna sfera, czyli to jak odbieramy dzwięk jest stokroć wżniejsza, niż to, że wzmacniacz obiektywnie jest lepszy.  Tak sobie wyartykułowałem oczywistość:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JackLodz napisał:

Emotiva wczoraj dojechała teraz sie wygrzewa. Powiem tak jest potencjał jest moc. Z Hyperionami gra podobnie do Magnata ale Magnat to hybryda więc brakuje mi tego lampowego grania. W Magnacie wymieniłem lampy na Gold Liony i dźwięk zbliżył się do Vincenta 237. Daje Emotivie czas na wygrzanie zobaczę co się zmieni. Na pewno jest dużo mocniejsza scena trochę wycofana a może to powód braku regulacji średnich w Magnacie ustawiałem średnie na godz. 14. Wysokie są takie jak lubię delikatnie cykające bas tu jest potęga zjechałem do -2. Bas jest lekko bułowaty ale szybki tu jest ok. To tyle po pierwszym dniu. Magnata jeszcze nie wystawiam na sprzedaż bo tak naprawdę jego granie bardziej mi sie podoba tylko ta moc. Emotiva gra na 35-40 i jest naprawdę głośno. Jeszcze jedna różnica którą zauważyłem to, że Magnat na dużych głośnościach trochę tracił na jakości dźwięku było to takie lekko rozmyte ale to tak w okolicach -10 +10 na potencjometrze +10 to max Emotiva najgłośniej grała 60 i nie traciła na jakości dźwięku.

Widzę że porównujesz magnata do Vincenta237. Mysle o zamianie magnata na Vincenta 228. Jak wypada porównanie magnata do Vincenta. Robiłeś odsłuch?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Od wczoraj jestem posiadaczem Magnata mr 780 - lata on sobie z Tannoyami M4

Mam dwa pytanka jak to wygląda z waszymi egzemplarzami

1) jak chodzi wam gałka głośności ? u mnie to jest jakaś kicha ... działa nie równo, coś szura, raz gładko, raz z oporem ... jak bym jakaś gumę naciągał

2) jak się sprawuje bluetooth ? u mnie ma bardzo słaby zasięg, dosłownie po 2 metrach od urządzenia słychać już przycięcia i utratę jakości. A nadajniki są ok - z głośnikiem JBL działają perfekcyjnie do kilkunastu metrów.

 

( temat zgłosiłem do dystrybutora i mam mieć wymianę na inny nowy ) jednak bardzo mnie nurtuje to czy po prostu źle trafiłem czy jakość tego taka jest ....

P.

Edytowano przez Morfi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat składa się właśnie z takich klocków jak ten po 200zl. Tutaj jest chińszczyzna jak każda inna tyle ze fajnie gra jak za te pieniądze. A jeśli komuś zależy na Bluetooth to może kupić jeszcze gorszy wzmacniacz, bo magnat gra zbyt dobrze, aby używać go z takim stratnym przesyłem jakim jest Bluetooth.

Nie mówię o AptxHD, którego jeszcze nie słuchałem ale pewnie brzmi dużo lepiej.

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Szybki napisał:

Widzę że porównujesz magnata do Vincenta237. Mysle o zamianie magnata na Vincenta 228. Jak wypada porównanie magnata do Vincenta. Robiłeś odsłuch?

Tak porównywałem ale z innymi kolumnami poza tym mój Magnat miał wymienione lampy na gold liony. Grał z Klipsche RP280F a Vincent z RP260. Różnice były na korzyść Vincenta, lepsza scena, równiejsze granie przy większych głośnościach, większa separacja instrumentów. Pokazywały się jakieś minimalne smaczki w dźwięku które Magnat pomijał ale ogólny charakter brzmienia był bardzo podobny. Fakt, że Vincent był na fabrycznych lampach i gdyby je zmienić na inne na pewno różnice były by bardziej zauważalne. Ja nie zdecydowałem się przy Klipsche zmienić Magnata na Vincenta który jest 3xdroższy. Gdy zmieniłem kolumny na Hyperiony IV plus to ta różnica w dźwięku między Magnatem a Vincentem grającym z Klipsch była minimalna. Gdyby Magnat miał więcej watów i potrafił wysterować Hyperiony na pewno bym go nie zmienił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...