Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

4 minuty temu, T Z6 napisał:

A ja zamontowalem ponownie fabryczne lampy JJ.Te Psvane mnie zirytowaly.To jednak oryginalne lampy, zadne podrobki.Ale oprocz lekkiej poprawy gory pasma cala reszta byla do bani a szczegolnie niskie tony.Praktycznie zostaly uciete.Ponad 100 godzin pracy i to jednak nie dla mnie...Fabryczne JJ i znowu usmiech na gebie.Jak chcecie to wymieniajcie ale dla mnie osobiscie to bez sensu.Moze Mullard...ale juz nie wierze ze to cos zmieni na lepsze.

IMG_20220326_170918605.jpg

No kurcze nie mów, taka nagonka była że wymiana to cud malina. Sam kupił Mullarda ale nie wymieniałem jeszcze. Zastanawiam się nad wymianą Magnata na Vincent 237.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, T Z6 napisał:

A ja zamontowalem ponownie fabryczne lampy JJ.Te Psvane mnie zirytowaly.To jednak oryginalne lampy, zadne podrobki.Ale oprocz lekkiej poprawy gory pasma cala reszta byla do bani a szczegolnie niskie tony.Praktycznie zostaly uciete.Ponad 100 godzin pracy i to jednak nie dla mnie...Fabryczne JJ i znowu usmiech na gebie.Jak chcecie to wymieniajcie ale dla mnie osobiscie to bez sensu.Moze Mullard...ale juz nie wierze ze to cos zmieni na lepsze.

IMG_20220326_170918605.jpg

Jakie kolumny masz podpięte kolumny do tego MR?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Łowczy napisał:

Jakie kolumny masz podpięte kolumny do tego MR?

Moze i kolumny...Heco Aurora 700 a czasem przepinam na Melodike BL40.

51 minut temu, Ace2 napisał:

No kurcze nie mów, taka nagonka była że wymiana to cud malina. Sam kupił Mullarda ale nie wymieniałem jeszcze. Zastanawiam się nad wymianą Magnata na Vincent 237.

Nie mialem Mullardow wiec nie wiem.Ale Psvane nie na moj gust zdecydowanie.Chyba ze te france musza sie wygrzewac pierdylion godzin...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, T Z6 napisał:

Moze i kolumny...Heco Aurora 700 a czasem przepinam na Melodike BL40.

Nie mialem Mullardow wiec nie wiem.Ale Psvane nie na moj gust zdecydowanie.Chyba ze te france musza sie wygrzewac pierdylion godzin...

Dziwne u mnie właśnie odwrotnie ciekawe  od czego to zależy 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sebastian kozlowski napisał:

Dziwne u mnie właśnie odwrotnie ciekawe  od czego to zależy 

Myslalem ze akustyka...Ale np w tym samym pokoju Yamaha RN803 albo nawet maluch Smsl Q5 daja niezle czadu z tymi samymi kolumnami.A Magnat jakos tak...plasko.     Ale dam jeszcze szanse tym Psvane i pogram jeszcze drugie 100 godzin.Jak po 200 godzinach dalej bedzie tak plasko to lampy pojda w swiat.

Edytowano przez T Z6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, T Z6 napisał:

Moze i kolumny...Heco Aurora 700 a czasem przepinam na Melodike BL40.

Nie mialem Mullardow wiec nie wiem.Ale Psvane nie na moj gust zdecydowanie.Chyba ze te france musza sie wygrzewac pierdylion godzin...

OK, chciałem tylko mieć odniesienie do moich odczuć z moimi  monitor audio bronze 5. Dzięki.

Ja po MR780 spodziewałem się większej ilości basu, ale pewnie to również sprawa moich kolumn.

Są jednak utwory gdzie tego basu jest mnóstwo i jest ekstra, więc może jednak nie jest tak źle. Sam już nie wiem. Pozostaje dalej ćwiczyć ucho.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn wszystko to sugestia ? 

Ja też nie potrafię określić zmian po zamianie JJ na Golden Lion ale wzmacniacz prawie nowy był , teraz za to streamer inny , upgrade kolumn , przewody pożyczonego dla sprawdzenia głośnikowe i lampy, sporo nieznanych , więc jak powoli wrócę to swoich elementow  to może określenie czy podobam mi się czy nie 🙃 . Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze Magnat z Heco tak brzmi ze nie slychac zmian.Jedno i drugie to ponoc ocieplone brzmienie i moze przydalyby sie inne kolumny.Ale Heco za to dobrze zgrywaja sie z Yamaha ktorej sie napewno nie pozbede...predzej Magnata😁.Na trzeci zestaw kolumn nie mam juz miejsca.Wymiana lamp w Magnacie chyba poprostu nie daje oczekiwanej zmiany i tyle...A ze ktos tam cos uslyszal...Moze uslyszal a moze mu sie wydawalo.. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, T Z6 napisał:

A ze ktos tam cos uslyszal...Moze uslyszal a moze mu sie wydawalo..

Zgadzam się, ze niektóre kolumny mogą kiepsko obchodzić się z wysokimi tonami, tam można nie usłyszeć różnicy. Jeśli jednak kolumny idą w jakość, a nie ilość to napewno usłyszy się chińskie wykonanie niskobudżetowych lamp. 
Z jakiegoś powodu tez się z nich wycofano. Ciekaw jestem natomiast tych JJ czy maja jakieś ewidentnie słabe strony. Z tego co tu słychać …niekoniecznie.

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, klavikort napisał:

Zgadzam się, ze niektóre kolumny mogą kiepsko obchodzić się z wysokimi tonami, tam można nie usłyszeć różnicy. Jeśli jednak kolumny idą w jakość, a nie ilość to napewno usłyszy się chińskie wykonanie niskobudżetowych lamp.

A ktore to chinskie niskobudzetowe?Mi wysokie tony pasuja ale co z tego skoro podstawy basowej brak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, T Z6 napisał:

Wymiana lamp w Magnacie chyba poprostu nie daje oczekiwanej zmiany i tyle...A ze ktos tam cos uslyszal...Moze uslyszal a moze mu sie wydawalo.. 

Czytałem cały wątek i było sporo głosów że wymiana lamp dużo zmieniła na plus. Ale może efekt był tylko przy wymianie z tych chińskich lamp.

Edit🙂

 

Edytowano przez tchocky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis podlaczylem Wiima do Magnata przez przedni line in i duzo lepiej juz to brzmi.Magnat ma chyba, jak ktos juz nie raz o tym pisal, slabego daca.A taki maly krazek z Chin niby tez ze slabym przetwornikiem a jednak brzmi lepiej od Magnata.Podlaczenie analogowe do wejc cd lub aux z tylu tez wydaje sie ciut lepsze od optycznego ale to przednie line in jednak daje najfajniejszy dzwiek.Tu podstawa basowa jest juz przyzwoita.Znajde porzadniejszy kabelek i bede uzywal tego wlasnie sposobu polaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mozg mi robi psikusy czy sluch cos nie tak...Po wymontowaniu lamp Psvane i ponownym zainstalowaniu ich po jakis 4 godzinach dzwiek sie wyraznie poprawil.Dòl bardziej dociazony a reszta pasm tak jak poprzednio czyli czysto, wyraznie i detalicznie.Wczesniej brakowalo niskich tonow.Teraz jest ich sporo.Tyle ile lubie.Te same lampy Psvane tylko wyjete i zamontowane ponownie.Magia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2022 o 17:19, Ace2 napisał:

Zastanawiam się nad wymianą Magnata na Vincent 237.

To wymien Magnata na ... Magnata :)

Tylko wyższy model. Jak znajdziesz MA 1000. Świetnie wyceniony wzmacniacz.

18 godzin temu, Dedal75 napisał:

Miałem MS500 i w stosunku do Celanow  jeśli chodzi i górę to nie ma co porównywać .

MS to przednia seria Aurory. Z tym że 500tki nie mają następstwa.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, T Z6 napisał:

Nie wiem czy mozg mi robi psikusy czy sluch cos nie tak...Po wymontowaniu lamp Psvane i ponownym zainstalowaniu ich po jakis 4 godzinach dzwiek sie wyraznie poprawil.Dòl bardziej dociazony a reszta pasm tak jak poprzednio czyli czysto, wyraznie i detalicznie.Wczesniej brakowalo niskich tonow.Teraz jest ich sporo.Tyle ile lubie.Te same lampy Psvane tylko wyjete i zamontowane ponownie.Magia?

A czy to nie efekt przejścia na wejście line in?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Łowczy napisał:

A czy to nie efekt przejścia na wejście line in?

Teraz nawet na optyku gra zaskakujaco dobrze tylko odrobine ciszej ale to normalne.Najlepiej na line in ale na optyku tez super.A tylko wyjalem lampy wlozylem fabryczne a po kilku godzinach spowrotem zamontowalem lampy psvane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...