Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

14 godzin temu, T Z6 napisał:

Nie wiem czy mozg mi robi psikusy czy sluch cos nie tak...Po wymontowaniu lamp Psvane i ponownym zainstalowaniu ich po jakis 4 godzinach dzwiek sie wyraznie poprawil.Dòl bardziej dociazony a reszta pasm tak jak poprzednio czyli czysto, wyraznie i detalicznie.Wczesniej brakowalo niskich tonow.Teraz jest ich sporo.Tyle ile lubie.Te same lampy Psvane tylko wyjete i zamontowane ponownie.Magia?

A czy to nie efekt przejścia na wejście line in?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Łowczy napisał:

A czy to nie efekt przejścia na wejście line in?

Teraz nawet na optyku gra zaskakujaco dobrze tylko odrobine ciszej ale to normalne.Najlepiej na line in ale na optyku tez super.A tylko wyjalem lampy wlozylem fabryczne a po kilku godzinach spowrotem zamontowalem lampy psvane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj dokonałem na spokojnie porównania na tym samym fragmencie muzyki wejść w MR780. Analog z wiima na wejścia z tyłu. Wszystkie grają podobnie, nie widzę specjalnie różnic, może DVD troszkę inaczej. Sygnał po optyku z wiima moze odrobinę lekiej niż analogi. Sygnał po USB z laptopa zdecydowana poprawa. Sygnał analog z wiima na line in od frontu MR subtelna ale zauważalna poprawa w porównaniu do USB. Poprawa w detalach, niskie bardzie rozciągnięte, lepsze stereo. Na razie tak zostaje. Nie mam możliwości podłączenia innego dac'a zewnętrznego. Kable były użyte fabryczne od wiima. Spróbuję jeszcze na jakich bardziej markowych w najbliższym czasie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, T Z6 napisał:

Dzis podlaczylem Wiima do Magnata przez przedni line in i duzo lepiej juz to brzmi.Magnat ma chyba, jak ktos juz nie raz o tym pisal, slabego daca

Ja generalnie słucham z laptopa po USB. Po powyższym poście pożyczyłem zewnętrznego daca.  Porownywalem te same fragmenty utworów i różnica po USB z kompa a po Line in w mr po dac: żadna - gra identycznie. Być może dac w mr i ten pożyczony tak samo słaby albo tak samo dobry?

Ciekaw jestem jaką opinię ma Piotr z S4 home czy ten dac w mr jest dobry czy nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Palmos napisał:

Ja generalnie słucham z laptopa po USB. Po powyższym poście pożyczyłem zewnętrznego daca.  Porownywalem te same fragmenty utworów i różnica po USB z kompa a po Line in w mr po dac: żadna - gra identycznie. Być może dac w mr i ten pożyczony tak samo słaby albo tak samo dobry?

Ciekaw jestem jaką opinię ma Piotr z S4 home czy ten dac w mr jest dobry czy nie.

Podlaczylem Magnata do Pioneera PD50.To odtwarzacz cd ale pelni tez funkcje daca ale bez usb.Po coaxialu i optyku do Magnata a zrodlem byl Wiin i dzwiek duzo lepszy niz z daca Magnata A to tylko zwykly Pioneer.Wiec mysle ze uzywajac dobrej jakosci zewnetrznego daca poprawa bedzie spora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, T Z6 napisał:

Podlaczylem Magnata do Pioneera PD50.To odtwarzacz cd ale pelni tez funkcje daca ale bez usb.Po coaxialu i optyku do Magnata a zrodlem byl Wiin i dzwiek duzo lepszy niz z daca Magnata A to tylko zwykly Pioneer.Wiec mysle ze uzywajac dobrej jakosci zewnetrznego daca poprawa bedzie spora.

A jak to połaczenie ma się do analogu z wiima przez line in?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem po analogu z Wiima jest bardziej dociazony dzwiek.Wiecej dynamiki i niskich tonow.Ale wysokie tony lekko traca na jakosci.Roznica dla mnie na szczescie nie stanowi klopotu ale komus innemu moze sie przez to wydawac ze np rozdzielczosc spadla.Ale nawet jesli to niezbyt wiele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, T Z6 napisał:

Podlaczylem Magnata do Pioneera PD50.To odtwarzacz cd ale pelni tez funkcje daca ale bez usb.Po coaxialu i optyku do Magnata a zrodlem byl Wiin i dzwiek duzo lepszy niz z daca Magnata A to tylko zwykly Pioneer.Wiec mysle ze uzywajac dobrej jakosci zewnetrznego daca poprawa bedzie spora.

A od kiedy masz mr? Ja swojego kupowałem pod koniec grudnia. Może z daciem jest jak z lampami? Na początku montowali jakieś inne a później JJ. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem wielokrotnie i co do dynamiki i niskich się zgadzam. Moim zdaniem wysokie też są lepsze. Mój wstępny wniosek, że jednak dac w MR nie jest za dobry  lub nie zgrywa się z wyjściem po optyku z wiima. Prośba do testujących. Jeżeli sprawdzacie mr z zewnętrznymi dacami a dysponujecie wiimem to porównujcie do połączenia wiima przez line front.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Palmos napisał:

A od kiedy masz mr? Ja swojego kupowałem pod koniec grudnia. Może z daciem jest jak z lampami? Na początku montowali jakieś inne a później JJ. 

Magnata mam od niemal roku.Jesli dobrze pamietam to 11 miesiecy.Moj mial zamontowane lampy JJ.Zmienilem na Psvane jakies dwa tyg temu mniej wiecej.

1 godzinę temu, Łowczy napisał:

A jak to połaczenie ma się do analogu z wiima przez line in?

Jest bardzo dobre.

Edytowano przez T Z6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...