Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

1 godzinę temu, Sebastian kozlowski napisał:

Jednak słyszysz różnice u mnie na początku już była zmiana ale po tych 100h grania o wiele lepiej teraz mają już ok 250h i jestem zadowolony ciekawią mnie inne lampy :)

Ja juz wiecej nie kombinuje.To tylko przedwzmacniacz lampowy i nie sadze by jeszcze inne lampy, jakiekolwiek, wprowadzily ten amplituner na jakis wyzszy poziom.Jest dobrze i wystarczy.Mysle ze chcac wiecej lepiej kupic inne urzadzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, T Z6 napisał:

Ja juz wiecej nie kombinuje.To tylko przedwzmacniacz lampowy i nie sadze by jeszcze inne lampy, jakiekolwiek, wprowadzily ten amplituner na jakis wyzszy poziom.Jest dobrze i wystarczy.Mysle ze chcac wiecej lepiej kupic inne urzadzenie.

Coś w tym jest ja jeszcze myślałem o innym dac ale kasę wydałem na co innego he 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie oglądałem wczoraj MR780 u znajomego, gra to u niego z Magnat Transpuls 1000 (również interesuje mnie taki zestaw), zauważyłem jednak, że kręcąc potencjometrami w niektórych momentach czuć jakby tarcie/opór (chodzi o główne pokrętło na środku i wysokich dźwięków). W głośnikach oczywiście nic nie trzeszczy, mam tutaj na myśli jakby nieodpowiednie spasowanie elementów pokręteł czy konstrukcji w środku.

Znajomy twierdzi, że tak było od nowości, czy ktoś z Was użytkowników tego wzmacniacza ma z tym problem?

Jeśli chodzi o bas, na którym mi w szczególności zależy to powiem, że nie jest rewelacyjnie, ale po podbiciu basów potencjometrem na maksa, jest dla mnie idealnie. Pytanie laika: czy tego typu 'ubarwione' słuchanie to grzech dla audiofila i dodatkowo obciąża sprzęt więc lepiej wybrać inne głośniki/wzmacniacz, czy po prostu jak mi się podoba, pokrętło od basów może być rozkręcone na ful cały czas?

Edytowano przez Ekwador
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat zbyt basowy nie jest to fakt.Ale podkrecenie basu na maxa to juz wprowadzanie sporych znieksztalcen do dzwieku.Chcac duzo niskich tonow lepiej poszukac kolumn ktore beda graly skrajem niskich czestotliwosci.A jesli chodzi o potencjometr volume to on tak poprostu ma.Chodzi z duzym oporem i nie jest zbyt precyzyjny.Ale tym nie przejmowalbym sie w ogole.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjometr volume (przy najmniej) u mnie działa działa najlepiej jak się nim wolno kręci. Jak kręcisz szybko to nie oznacza że szybko podglosisz. Działa inaczej jak inne potencjometry w tym wzmacniaczu. Jest to związane z tym że volume sterujesz z pilota a barwą dźwięku już nie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, T Z6 napisał:

Magnat zbyt basowy nie jest to fakt.Ale podkrecenie basu na maxa to juz wprowadzanie sporych znieksztalcen do dzwieku.Chcac duzo niskich tonow lepiej poszukac kolumn ktore beda graly skrajem niskich czestotliwosci.A jesli chodzi o potencjometr volume to on tak poprostu ma.Chodzi z duzym oporem i nie jest zbyt precyzyjny.Ale tym nie przejmowalbym sie w ogole.

Panowie, nie chodzi o to że pokrętło chodzi z oporem lub luźno, ale to że jedno i to samo pokrętło powiedzmy między godziną 12 a 15 chodzi wyraźnie z większym oporem (ciężej) niż w pozostałym zakresie. Problem polega na tym, że w pewnym zakresie jest ciężej nim kręcić niż w pozostałych, jak się przysłuchać to słychać charakterystyczne tarcie, a innym zakresie (360 stopni) chodzi lżej. Więc coś jest nie tak spasowane, albo alementy wewnątrz (nie znam się, nie wiem jaką mają budowę) nie są odpowiednio 'naoliwione' miejscami lub nie mają okrągłego kształtu (a np. eliptuyczny) i o coś ocierają w pewnych momentach.

I dotyczy to dwóch pokręteł. Może wyjęcie ich z trzpienia (bo chyba na nim owe pokrętła są osadzone, a nie sa do niego przyklejone) i ponowne nałożenie rozwiązałoby problem.

Jakie inne głośniki, dokładnie chodzi o markę Klipsch (jedyna, którą rozważam alternatywnie), byłyby dobrym wyborem -> warunek, musi to być do kwoty 3000 zł za parę (używki wchodzą w grę).

  

24 minuty temu, klavikort napisał:

Każdy chyba ma potrzebę się czymś najeść. Jeżeli lubisz takie podbarwione brzmienie, to używaj…do bólu:) Później może zaczniesz doceniać naturalność brzmienia. 

No ale kiedy jest ta naturalność? Jak kupię głośniki mające mocno dociążony bas i efekt będzie taki jak przy Transpuls w momencie kiedy podbijam basy wzmacniaczem. Czy nie jest to taki sam efekt, tylko w jednym przypadku osiągam go kolumnami, w drugim wzmacniaczem?

Edytowano przez Ekwador
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ekwador napisał:

No ale kiedy jest ta naturalność?

To jest chyba sprawa filozoficzna, bo hipotetycznie można osiągnąć ten sam efekt. Allbo naginając charakterystykę do kolumn, albo kolumny do charakterystyki wzmacniacza. Jednak audiofil dązy do prostoty, gdyż ta daje szansę na najmniejsze zniekształcenia w torze audio. Tak się mi wydaje, nie-audiofilowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pożyczyłem do siebie ten wzmacniacz. Czy to normalna sprawa, że łącząc TV z Magnat MR780 po optyku dźwięk idzie zarówno z głośników TV jak i tych podłączonych do wzmacniacza? Na wzmacniaczu pokrętło głośności działa w zakresie od minus iluś tam dB do +6dB (nie spotkałem się z taką regulacją głośności i raczej wygląda to na podbicie dźwięku TV, a przecież magnat ma wbudowany DAC).

Tak więc faktyczna regulacja dźwięku nadawanego z TV odbywa się za pośrednictwem pilota od TV. Jak ściszę na MR780 dźwięk to słyszę tylko ten z TV, a jak podłośnię na Magnacie to słyszę zarówno z TV jak i kolumn.

W ustawieniach dźwięku jest jest wybrany PCM i nie ma nigdzie opcji odłączania głośników TV. Zresztą wzmacniacz nie uruchamia się automatycznie po włączeniu TV, a na innym sprzęcie po optyku takie automatyczne włączanie działało, nie trzeba było HDMI.

Nie ma możliwości takiego podłączenia za pomocą optyka, by po włączeniu TV magnat włączał się samoczynnie i dźwięk tylko z kolumn wychodził, a z głośników TV był wyłączony?

p.s. oczywiście jak odtwarzam coś z telefonu przez bluetooth to dźwięk tylko z kolumn leci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ekwador napisał:

Panowie, pożyczyłem do siebie ten wzmacniacz. Czy to normalna sprawa, że łącząc TV z Magnat MR780 po optyku dźwięk idzie zarówno z głośników TV jak i tych podłączonych do wzmacniacza? Na wzmacniaczu pokrętło głośności działa w zakresie od minus iluś tam dB do +6dB (nie spotkałem się z taką regulacją głośności i raczej wygląda to na podbicie dźwięku TV, a przecież magnat ma wbudowany DAC).

Tak więc faktyczna regulacja dźwięku nadawanego z TV odbywa się za pośrednictwem pilota od TV. Jak ściszę na MR780 dźwięk to słyszę tylko ten z TV, a jak podłośnię na Magnacie to słyszę zarówno z TV jak i kolumn.

W ustawieniach dźwięku jest jest wybrany PCM i nie ma nigdzie opcji odłączania głośników TV. Zresztą wzmacniacz nie uruchamia się automatycznie po włączeniu TV, a na innym sprzęcie po optyku takie automatyczne włączanie działało, nie trzeba było HDMI.

Nie ma możliwości takiego podłączenia za pomocą optyka, by po włączeniu TV magnat włączał się samoczynnie i dźwięk tylko z kolumn wychodził, a z głośników TV był wyłączony?

p.s. oczywiście jak odtwarzam coś z telefonu przez bluetooth to dźwięk tylko z kolumn leci.

U mnie kiedyś na starym tv trzeba było wyciszyć całkowicie i wtedy działało jak powinno 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa normalnie. Telewizor przełączam na optyczne i dźwięk leci tylko przez Magnata. Oczywiście mam w telewizorze opcję, że dźwięk może lecieć zarówno z TV jak i po optyku. Ale jak wezmę sam optyk to działa sam optyk. Ale włączając telewizor Magnat nie uruchamia się automatycznie. Trzeba go odpalić oddzielnie. 

A w odpowiedzi na wcześniejsze posty - wszystkie pokrętła u mnie chodzą jak należy. Nie ma żadnego oporu ani innych takich. Może niektórzy trafili na wadliwe egzemplarze, bo u mnie wszystko jest git.

Edytowano przez Lucas TECH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Sebastian kozlowski napisał:

U mnie kiedyś na starym tv trzeba było wyciszyć całkowicie i wtedy działało jak powinno 

No ale wyciszając TV całkowicie i ustawiając na maxa dźwięk na wzmacniaczu (jedynie +6dB, chyba, że macie więcej i to jakaś wadliwa sztuka) to może dźwięk słuchać na 10% mocy głośników, chyba jednak nie tak to ma wyglądać.

TV lipny czy Magnat niedopracowany, że nie ma 'ludzkiej' regulacji dźwięku (od zera do 100%) tylko od -95dB do + 6dB?

Edytowano przez Ekwador
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Ekwador napisał:

Panowie, pożyczyłem do siebie ten wzmacniacz. Czy to normalna sprawa, że łącząc TV z Magnat MR780 po optyku dźwięk idzie zarówno z głośników TV jak i tych podłączonych do wzmacniacza? Na wzmacniaczu pokrętło głośności działa w zakresie od minus iluś tam dB do +6dB (nie spotkałem się z taką regulacją głośności i raczej wygląda to na podbicie dźwięku TV, a przecież magnat ma wbudowany DAC).

U mnie dźwięk idzie i tu i tu, muszę ściszać telewizor, ale jeśli chodzi o te dB to w mr jest po staremu. Myślę, że to zależy od telewizora. Choć mi to bardzo nie przeszkadza to muszę wspomnieć że: dźwięk z kolumn lekko nie zgrywa się w czasie z tv i pomimo że tv ma taką regulację to nie mogę tego ustawić.

24 minuty temu, Ekwador napisał:

TV lipny czy Magnat niedopracowany

Chyba to nie wina wzmacniacza. Pogmeraj w ustawieniach tv

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Palmos napisał:

U mnie dźwięk idzie i tu i tu, muszę ściszać telewizor, ale jeśli chodzi o te dB to w mr jest po staremu. Myślę, że to zależy od telewizora. Choć mi to bardzo nie przeszkadza to muszę wspomnieć że: dźwięk z kolumn lekko nie zgrywa się w czasie z tv i pomimo że tv ma taką regulację to nie mogę tego ustawić.

Chyba to nie wina wzmacniacza. Pogmeraj w ustawieniach tv

Więc jak ściszysz do minimum TV, a na wzmacniaczu dasz max (czyli +6dB) to kolumny grają pełnią mocy? Bo u mnie jest na może 10% mocy głośników.

I czy możesz (lub ktokolwiek) wytłumaczyć mi o co chodzi z ustawieniem głośności na magnacie, gdzie zakres jest między -95dB do +6 db? Czy też tak masz, czy może ja coś mam wadliwe w tym wzmacniaczu? W każdym jednym amplitunerze/wzmacniaczu jaki posiadałem regulacja była od 0 do 100. Tutaj od od dużych wartości ujemnych do niewielkich dodatnich, względem czego są te wartości podane? Bo jak puszczę muzykę przez bluetooth to na 0dB (na magnacie) i minimum na smarfonie, jest już głośno.

Edytowano przez Ekwador
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ace2 napisał:

Nie wiem jakie miałeś wacniacze zabawkowe ale ja w Denonach i Yamahach zawsze miałem od - do + przy czym + to już extremalne głośne granie po pijaku

Więc u mnie problem jest z TV, daje on zbyt cichy dźwięk (chociaż dziwne, że wzmacniacz tego dźwięku nie wzmacnia) przez optyka, że na max (+6dB) ustawiony MR780 daje kolumnom ułamek mocy.

Zastanawiam się czy gdybym podłączył wzmacniacz do TV poprzez wyjście HDMI w TV byłoby inaczej. Czy są takie przejściówki, które wpina się do portu HDMI w TV i za ich pośrednictwem można kablem optycznym połączyć TV ze wzmacniaczem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Ekwador napisał:

Więc jak ściszysz do minimum TV, a na wzmacniaczu dasz max (czyli +6dB) to kolumny grają pełnią mocy? Bo u mnie jest na może 10% mocy głośników.

Tak. Regulacja głośności w tv nie wpływa na głośność w kolumnach. U mnie czy słucham z kompa, radia czy tv jest tak samo. Np już przy - 20 bardzo głośno. Na + to jeszcze nigdy nie ustawiłem bo chyba bym ogłuchł, więc tv nie może się zgrać z mr lub ustawienia tv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...