Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

2 minuty temu, Lucas TECH napisał:

Podepnij na próbę Magnata do innego telewizora

Ja mam podpiętego Magnata pod inny telewizor a najprawdopodobniej to taki sam magnat i jest dobrze.

Jeśli na imprezy to ważniejsza chyba jest głośność niż jakość więc możesz spróbować podpiąć przez wyjscie słuchawkowe tv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ekwador napisał:

Więc u mnie problem jest z TV, daje on zbyt cichy dźwięk (chociaż dziwne, że wzmacniacz tego dźwięku nie wzmacnia) przez optyka, że na max (+6dB) ustawiony MR780 daje kolumnom ułamek mocy.

Zastanawiam się czy gdybym podłączył wzmacniacz do TV poprzez wyjście HDMI w TV byłoby inaczej. Czy są takie przejściówki, które wpina się do portu HDMI w TV i za ich pośrednictwem można kablem optycznym połączyć TV ze wzmacniaczem?

Możesz kupić mr750 który ma hdmi bo ten jest porzyczony tak

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, problem z cichym dźwiękiem się rozwiązał, ale sprawa jeszcze bardziej skomplikowała.

TV - jakiś tani TCL 70" służący jako 4 TV w domu, który ma odtwarzać teledyski z Youtuba na zewnętrznych głośnikach

Wzmacniacz - Magnat MR780, miał napędzić soczystym basem kolumny podłogowe.

Głośniki - Magnat Transpuls 1000, miały grać w połączeniu z ww. wzmacniaczem głośno, skrajnymi pasmami w szczególności z mocną podstawą basową.

Dodatkowo pod odtwarzaniem dźwięku z z TV/poprzez Youtuba odtwarzana miała być muzyka ze smarfona za pośrednictwem bluetooth. Wymagania wydawały się niewielkie w stosunku do wartości sprzętu.

Okazało się, że podłączając TV do wzmacniacza optykiem dźwięk na maksymalnie odkręconym wzmacniaczu miał może 10% głośności kolumn. Stwierdziłem, że ten TCL to lipa, no ale mam FIO BTA 30 które podpiąłem do TV kablem USB, a z niego wyjściem optycznym Line Out podpiąłem do wzmacniacza. Ustawiłem tryb jak DAC i co się okazało, że dźwięk jest mega głośny i faktycznie nie da się go na maksa rozkręcać.

Wniosek: lipny nie jest budżetowy TV firmy TCL, a drogi (jak na moją kieszeń) wzmacniacz MR780 lub użyty w nim DAC.

Ale pojawił się problem, Przy podłączeniu TV ze wzmacniaczem za pośrednictwem Fiio BTA30 pojawił się minit na wzmacniaczu AMP PROTECT i wyłączył kilkukrotnie, gdy chciałem zwiększyć głośność. Jak trochę posłuchałem muzyki ciszej, to później mogłem znacznie mocniej podkecić moc i odziwo wzmacniacz się nie wyłączał (czy musiały się rozgrzać lampy czy coś?)

Drugie pytanie, czy w przypadku kiedy DAC w MR780 jest taki gówniany, to czy w tej cenie (do 3000 zł) kupię lepszy wzmacniacz bez DAC'a (będę korzystał z BTA30)?

I trzecie ostatnie pytanie, czy to możliwe, że po wyłączeniu samoczynnym wzmacniacza (po monicie AMP PROTECT) jeden z głośników grał przez pewien czas znacznie ciszej? Dopiero po jakichś 10 minutach słuchania, włączania i wyłączania głośność jest podobna, chociaż mam wrażenie, że delikatnie ciszej nadal gra od drugiej kolumny.

/przepraszam za esej, ale ta elektronika nie jest na moje nerwy, a swoje kosztuje i takie minimalne oczekiwania co do funkcjonalności powinna spełniać/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ekwador napisał:

Wniosek: lipny nie jest budżetowy TV firmy TCL, a drogi (jak na moją kieszeń) wzmacniacz MR780 lub użyty w nim DAC.

To weź podepnij kompa po usb oraz jak masz 4 telewizory w domu to podepnij inny porządny pod mr jak ci radził Lukas Tech i będziesz wiedział czy lipny dac w co nie wierzę ale wszystko jest mozliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, T Z6 napisał:

Ciekawe ze u wszystkich posiadaczy MR780 jest wszystko ok w tym podlaczanie tv a u kolegi taki lipny ten Magnat...Moze cos zrobiles zle i uszkodziles amplituner.

Niestety nie jestem odosobnionym przypadkiem i z tego co widzę multum osób ma problem z różnymi kwestiami związanymi z tym wzmacniaczem (od lamp, przez funkcjonalność, po DAC).

Można sprawdzić ile osób z ostatnich kilku stron, (o calym temacie nie wspominając) stłumiony głos po optyku, a o tym, że DAC w MR780 jest to kitu przewija się przez cały temat, sypać przykładami?

Podłączyłem do tego TV TCL wzmacniacz Marantz PM7000n (mam na stałe podłączony z innym TV i innymi kolumnami) i gra tak samo po optyku jak przez bluetooh, czyli głośno i marantz uruchamia się razem z aktywacją dźwięku w TV. Szkoda, bo napaliłem się na ten wzmak nie mniej niż Ty.

Ten komunikat AMP Protect i samoczynne wyłączenie wzmacniacza nikomu się nie przytrafia?

Edytowano przez Ekwador
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Ekwador napisał:

Może faktycznie jakiś spisek knuję.

Proponuję przeczytać ostatnich kilka stron, (o calym temacie nie wspominając) ile osób ma stłumiony głos po po optyku), a o tym, że DAC w MR780 jest to kitu przewija się przez cały temat, sypać przykładami?

Podłączyłem do tego TV TCL wzmacniacz Marantz PM7000n (mam na stałe podłączony z innym TV i innymi kolumnami) i gra tak samo po optyku jak przez bluetooh, czyli głośno i marantz uruchamia się razem z aktywacją dźwięku w TV.

Po optyku kazde zrodlo gra ciszej.To normalne.Jesli jest bardzo cicho to albo ze zrodlem(tv) jest cos nie tak albo jakiemus uszkodzeniu ulegl amplituner.Czasem nawet z przewodem moze byc problem choc w przypadku optyka raczej malo prawdopodobne.U mnie tv podlaczony do MR780 optycznie sluchajac normalnie poziom glosnosci ustawiam zazwyczaj na -35 a z innego wejscia np line in -40.Taka roznica wystepuje miedzy spdif a innymi wejsciami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Ekwador napisał:

Można sprawdzić ile osób z ostatnich kilku stron, (o calym temacie nie wspominając) stłumiony głos po optyku, a o tym, że DAC w MR780 jest to kitu przewija się przez cały temat, sypać przykładami?

Wszytko zależy do czego chcesz używać mr. Zapewniam cię że do słuchania głośnego "łup łup" na imprezach z youtuba z tv to ten dac jest aż za dobry (jeśli jest nie uszkodzony)

 

2 godziny temu, Ekwador napisał:

I trzecie ostatnie pytanie, czy to możliwe, że po wyłączeniu samoczynnym wzmacniacza (po monicie AMP PROTECT) jeden z głośników grał przez pewien czas znacznie ciszej? Dopiero po jakichś 10 minutach słuchania, włączania i wyłączania głośność jest podobna, chociaż mam wrażenie, że delikatnie ciszej nadal gra od drugiej kolumny.

Kolega od którego pożyczyłeś wzmacniacz chyba nie będzie zadowolony jak to przeczyta. A tak przy okazji pytałeś go czy u niego po optyku też jest lipa?

2 godziny temu, Ekwador napisał:

FIO BTA 30 które podpiąłem do TV kablem USB, a z niego wyjściem optycznym Line Out podpiąłem do wzmacniacza

Dobrze rozumiem: Podłączyłeś cyfrowo tv do tego Fiio i z Fiio cyfrowo do mr i który przetworzył swoim daciem sygnał na analogowy wg ciebie ok i twierdzisz że dac to lipa?

38 minut temu, Ekwador napisał:

Podłączyłem do tego TV TCL wzmacniacz Marantz PM7000n (mam na stałe podłączony z innym TV i innymi kolumnami) i gra tak samo po optyku jak przez bluetooh, czyli głośno i marantz uruchamia się razem z aktywacją dźwięku w TV. Szkoda, bo napaliłem się na ten wzmak nie mniej niż Ty.

Szkoda, że nie zrobiłeś jednej rzeczy o której dwa razy już tu było pisane: podłączyć jakieś inne źródło (najlepiej laptopa po usb) do mr. Wtedy będziesz wiedział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2022 o 07:09, S4Home napisał:

Bronze 6 gra znacznie lepiej od Bronze 5 i nie lepiej od niższej serii BR.

Silvery grają wyraźnie lepiej.

Padła propozycja zakupu kolumn do drugiego pokoju. Chciałbymtam przestawić tam obecne MA bronze 5. Mam dylemat bronze 6 czy silver 300 g6, warto dołożyć?Różnica w cenie ok 1000-1200pln.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Palmos napisał:

Wszytko zależy do czego chcesz używać mr. Zapewniam cię że do słuchania głośnego "łup łup" na imprezach z youtuba z tv to ten dac jest aż za dobry (jeśli jest nie uszkodzony)

 

Kolega od którego pożyczyłeś wzmacniacz chyba nie będzie zadowolony jak to przeczyta. A tak przy okazji pytałeś go czy u niego po optyku też jest lipa?

Dobrze rozumiem: Podłączyłeś cyfrowo tv do tego Fiio i z Fiio cyfrowo do mr i który przetworzył swoim daciem sygnał na analogowy wg ciebie ok i twierdzisz że dac to lipa?

Szkoda, że nie zrobiłeś jednej rzeczy o której dwa razy już tu było pisane: podłączyć jakieś inne źródło (najlepiej laptopa po usb) do mr. Wtedy będziesz wiedział.

A dlaczego kolega mialby byc niezadowolony z tego komunikatu skoro kolumny byly prawidlowo podlaczone i jak rozumiem wlaczylo sie zabezpieczenie wzmacniacza, a nie pojawil jego blad?

Jutro zalatwie laptopa i podlacze po USB, ale nie wiem dlaczego mialoby grac ciszej skoro BTA30 podlaczylem wlasnie USB do tv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ekwador napisał:

pojawił się minit na wzmacniaczu AMP PROTECT i wyłączył kilkukrotnie, gdy chciałem zwiększyć głośność.

A nie odniosłeś wrażenia, że coś jest nie tak jak ci się wyłączył już za pierwszym razem?

Ja na szczęście jeszcze nie miałem "przyjemności" na moim ujrzeć takiego komunikatu

33 minuty temu, Ekwador napisał:

A dlaczego kolega mialby byc niezadowolony

4 godziny temu, Ekwador napisał:

po wyłączeniu samoczynnym wzmacniacza (po monicie AMP PROTECT) jeden z głośników grał przez pewien czas znacznie ciszej? Dopiero po jakichś 10 minutach słuchania, włączania i wyłączania głośność jest podobna, chociaż mam wrażenie, że delikatnie ciszej nadal gra od drugiej kolumny

mnie to by zaniepokoiło. Miejmy nadzieje, że jest wszystko ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, ten sam dylemat mam jako posiadacz Bronze 6 z których jestem zadowolony. 3 tygodnie temu byłem na odsłuchach i słuchałem właśnie Silver 300 z tym że 7G. Owszem, jest pewna różnica, ale absolutnie nie "zdecydowanie lepiej, wyraźnie lepiej". Firmowy charakter jest wciąż ten sam. Jest ciut bardziej precyzyjnie podana całość, ale ta różnica jest zupełnie nie adekwatna do różnicy ponad 3k w cenie. Dół rzekłbym identycznie brzmi, szybkość basu, kopnięcie, głębokość. Dla mnie nie do odróżnienia. Średnica, jest minimalnie lepiej. Ale Bronze 6 to również bardzo detaliczne kolumny i w średnicy dużo się dzieje. Silver jeszcze precyzyjniej w średnicy, ale w ślepym odsłuchu miałbym chyba problemy. Góra jak to w monitor audio, z deszczu pod rynnę, czy to Silver czy Bronze potrafi czasem coś ostrzej zagrać, ale to ewidentnie kwestia repertuaru. Są utwory gdzie trochę zaiskrzy, ale generalnie ja wolę z dwojga złego taką dźwięczną górę niż muł. Porównywałem jeszcze z Diamond 25, Audio Physics Classic 5 i Xavian Jolly. I biję się z myślami, czy warto dołożyć do którychkolwiek. W tej półce cenowej nie ma jeszcze takich wielkich różnic. Trzeba by chyba 10k wydać by wyjść z przekonaniem, tak teraz jest wyraźnie lepiej. 

Wiem że to trudne, ale najlepiej jakbyś sam posłuchał obu. Dopłata do Silver 300 6G jeszcze byłaby uzasadniona, ale konkretna już dopłata do 7G zupełnie nie trzyma się kupy, zbyt mały progres. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ekwador napisał:

No ale wyciszając TV całkowicie i ustawiając na maxa dźwięk na wzmacniaczu (jedynie +6dB, chyba, że macie więcej i to jakaś wadliwa sztuka) to może dźwięk słuchać na 10% mocy głośników, chyba jednak nie tak to ma wyglądać.

TV lipny czy Magnat niedopracowany, że nie ma 'ludzkiej' regulacji dźwięku (od zera do 100%) tylko od -95dB do + 6dB?

Nie wiem jak w mr780 bo posiadam ma900 ale trzymając guzik od mono przez 5 sek można podlosnic do plus 6db każde wyjście i zmienić mu nazwę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić że to nie jest lipny DAC czy też coś innego w Magnat.

Akurat dałem znajomemu na testy w tym tygodniu i go podpytałem o to. Zarówno on jak i ja jeszcze mamy w TV możliwość sterowania głośnością na wyjściu optycznym.

Głośność na TV połowa skali. Nie da się dojść  w Magnacie do 0. Znacznie wcześniej musi przerwać pogłaśnianie bo jest już zbyt mocno.

Więc albo w Twoim egzemplarzu coś jest uszkodzone albo wyjście optyczne z TV.

Masz co innego do podłączenia do optyka aby sprawdzić?

Co do pokręteł basu, sopranu to kręć od tego są :) Ale wtedy uważaj z głośnością bo dochodzą zniekształcenia.

Piotr

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Sebastian kozlowski napisał:

Nie wiem jak w mr780 bo posiadam ma900 ale trzymając guzik od mono przez 5 sek można podlosnic do plus 6db każde wyjście i zmienić mu nazwę 

U mnie po sb z kompa w mr780 to nie działa.

Za to na + do funkcjonalności: z pilota można przełączać (następny, poprzedni) utwór np w tidalu po bt i usp (z laptopa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...