Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

29 minut temu, Palmos napisał:

W moim magnacie zacząłem trochę kombinować z przyciskami na pilocie i udało się zmienić podświetlenie lamp z czerwonego na lekko niebieski. Jeśli chodzi o brzmienie to na pewno nic się nie zmieniło, ale wizualnie to całkiem ciekawy efekt.

Ciekawe co jeszcze mozna w nim wykombinowac🤔.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2022 o 15:31, Ekwador napisał:

Więc u mnie problem jest z TV, daje on zbyt cichy dźwięk (chociaż dziwne, że wzmacniacz tego dźwięku nie wzmacnia) przez optyka, że na max (+6dB) ustawiony MR780 daje kolumnom ułamek mocy.

Zastanawiam się czy gdybym podłączył wzmacniacz do TV poprzez wyjście HDMI w TV byłoby inaczej. Czy są takie przejściówki, które wpina się do portu HDMI w TV i za ich pośrednictwem można kablem optycznym połączyć TV ze wzmacniaczem?

Pogrzeb w ustawieniach audio out telewizora. Powinno być przynajmniej jedno ustawienie w którym optical out dale liniowy sygnał(nie z głośnością regulowaną przez telewizor.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.04.2022 o 14:12, Palmos napisał:

W moim magnacie zacząłem trochę kombinować z przyciskami na pilocie i udało się zmienić podświetlenie lamp z czerwonego na lekko niebieski. Jeśli chodzi o brzmienie to na pewno nic się nie zmieniło, ale wizualnie to całkiem ciekawy efekt.

Jak to zrobiłeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Palmos napisał:

Udało mi się to tylko raz 01.04. Ale efekt szybko minęł jak prima aprilisowy żart.

W pracy opowiadali, że taki hicior prima-aprilisowy wszechczasów miał miejsce gdzieś na Alasce. Jakiś koleś zaniósł do nieczynnego wulkanu 70 opon i podpalił. Ewakuowano całą okolicę bo wulkan się obudził.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.04.2022 o 07:40, Ace2 napisał:

Czy MA900 brzmieniem jest lepszy od 780? Jak w porównaniu do Magnata ma się Vincent sv-237mk?

Vincent jest nieco bardziej znaną marką więc musisz dołożyć do kwoty za prestiż.

MA900 jest nieco wiekszy i mocniejszy, Charakter grania jest ten sam tylko wyczuwalne jest że chce więcej.

Dnia 1.04.2022 o 14:12, Palmos napisał:

W moim magnacie zacząłem trochę kombinować z przyciskami na pilocie i udało się zmienić podświetlenie lamp z czerwonego na lekko niebieski. Jeśli chodzi o brzmienie to na pewno nic się nie zmieniło, ale wizualnie to całkiem ciekawy efekt.

Jak to zrobiłeś?

14 godzin temu, Palmos napisał:

Udało mi się to tylko raz 01.04. Ale efekt szybko minęł jak prima aprilisowy żart.

Ok :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Ace2 napisał:

Panowie w MA900 także zaleca się wymianę lamp? To te same lampy Mullard co zalecane do modelu 780?

Pytam bo planuje sprzedać dwu miesięcznego 780 i zakupić MA900 + do tego odtwarzacz strumieniowy i jakieś radio FM.

Pozdr.

A za ile chcesz go sprzedać? Mój kolega się interesował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2022 o 07:46, Ace2 napisał:

Jak to rozumieć?

Dzwiek jest nieco swobodniejszy w przekazie. Odkręcając gałkę głośności czuć że idzie z nim wzrost energi.

44 minuty temu, Ace2 napisał:

Panowie w MA900 także zaleca się wymianę lamp? To te same lampy Mullard co zalecane do modelu 780?

Pytam bo planuje sprzedać dwu miesięcznego 780 i zakupić MA900 + do tego odtwarzacz strumieniowy i jakieś radio FM.

Pozdr.

Wymiana lamp to kwestia indywidualna, tak samo jak przy MR 780

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już MA900 i testuje przekładając Focale do 780. 900 jest świeża i musi trochę pograć ale na pierwszy odsłuch od razu słychać moc i większą dynamikę. W odsłuchu trudno mi doszukać się jakieś wyraźnej różnicy grania. Dalej jest miękko i dynamicznie. Przy -25 Focale chcą zburzyć mój dom :) idą koncertowo. Muszę się spokojnie wsłuchać to wtedy coś więcej napisze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Ace2 napisał:

Mam już MA900 i testuje przekładając Focale do 780. 900 jest świeża i musi trochę pograć ale na pierwszy odsłuch od razu słychać moc i większą dynamikę. W odsłuchu trudno mi doszukać się jakieś wyraźnej różnicy grania. Dalej jest miękko i dynamicznie. Przy -25 Focale chcą zburzyć mój dom :) idą koncertowo. Muszę się spokojnie wsłuchać to wtedy coś więcej napisze. 

A co jest źródłem? Jak poradziłeś sobie z brakiem usb audio? To było najlepsze eozwiązanie połączeniowe od strony jakości w mr780. Tylko to mnie póki co powstrzymuje przed zmianą 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Ace2 napisał:

Po co mi USB audio? Źródło to CD Marantz oraz Tidal po BT ale już w wersji 5. Niebawem będzie prawdopodobnie 730 odtwarzacz sieciowy od Magnata i wtedy wszystko po wifi z telefonu.

Bt można kupić z ldac ja wlasnie tak zrobiłem różnica bardzo duża co do odtwarzacza mms730 to miałem po tygodniu oddałem dźwięk nie odpowiadał mi i ta appka mułowata ale może coś zmienili 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ace2 napisał:

Byłem zdecydowany na bluesound Node ale nie ma radia chyba że z drugiej ręki kupić radio dowolnego producenta , chodzą po 200-300zl. Choć wolałbym

Zdecydowanie u mnie tez chodzili o to żeby wszystko do siebie pasowalo jednak mms730 poszedł na odesłanie kupiłem mały bluetooth z ldac I puszam z telefonu radio :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...