Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Witam. Też rozmyślam nad Magnatem MR780 ale nie jestem jeszcze przekonany. U mnie ma to grać z Monitor Audio Silver 2. Biorę pod uwagę jeszcze m.in. Cambridge CXA80 (a co z nowym CXA81, warto czekać?). Trochę po głowie chodzi mi Cyrus One Cast. Nie słyszałem ich... Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu posłucham ich z moimi kolumnami (oprócz Magnata, bo tego nie ma w salonie) . Czy ten Cyrus to porównywalny z Cambridgem czy Magnatem, czy klasa wyżej /niżej? Podoba mi się w nim rozmiar (nie wygląd, bo z tym gorzej) i funkcjonalność. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat a Cyrus to dwa inne światy. Cyrus który jak dla mnie jest po jaśniejszej stronie mocy  ,góra rozdzielcza może nie natarczywa , ale jednak i bardzo dobrze kontrolowany dól , przyda się przy ospałych kolumnach :) Natomiast magnat to bardzo spokojne granie , które można słuchać godzinami , oczywiście wszystko zależy od kolumn i tu bym nie łączył go z ciepłymi kolumnami  , ale co kto lubi :) Pamiętaj ze w Cyrusie nie uświadczysz regulacji barw dźwięku :( co czasem może się przydać  i jeśli się nie mylę to w nowym CA  CXA81 tez 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja muszę przyznać zdobyłem się na zmianę lamp w Magnacie MR780. Od samego początku trochę mi nie pasowały wysokie tony, zwłaszcza podczas słuchania radia, były jakieś takie ziarniste, nie do konca czyste i musiałem skręcać regulator, aby dało się tego z przyjemnością słuchać. Być może nakładało się to z niezbyt czasami dobrą jakoscią nadawania stacji FM i po prostu było już tego dla mnie za dużo. Sprzęt gra z głosnikami dynaudio 2/7 (takie mi pozostały po starym sprzęcie i nie miałem ochoty na zmianę). Zamiast chinskich lamp 12AT7 wstawiłem kupione na ebay Mullard NOS. Po zmianie soprany stały się już bardziej subtelne, a i bas do którego nie miałym żadnych zastrzeżeń zyskał na głębi, a cały dźwięk na dynamice.

Tak więc prawdopodobnie straciłem gwarancję, ale warto było:) Można teraz używać trybu DIRECT:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2019 o 21:26, wushu81 napisał:

Witam. Też rozmyślam nad Magnatem MR780 ale nie jestem jeszcze przekonany. U mnie ma to grać z Monitor Audio Silver 2. Biorę pod uwagę jeszcze m.in. Cambridge CXA80 (a co z nowym CXA81, warto czekać?). Trochę po głowie chodzi mi Cyrus One Cast. Nie słyszałem ich... Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu posłucham ich z moimi kolumnami (oprócz Magnata, bo tego nie ma w salonie) . Czy ten Cyrus to porównywalny z Cambridgem czy Magnatem, czy klasa wyżej /niżej? Podoba mi się w nim rozmiar (nie wygląd, bo z tym gorzej) i funkcjonalność. 

Moim zdaniem do Monitor audio nie  warto podłączać Cambridge. Także nie czekaj na jedynki :P

Cyrus ONE zdecydowanie tak. Jak CAST nie wiem jeszcze nie miałem. Ale jak gra tak samo jak typowy ONE a zapewne tak jest to spasuje do Silverów.

10 godzin temu, klavikort napisał:

Ja muszę przyznać zdobyłem się na zmianę lamp w Magnacie MR780. Od samego początku trochę mi nie pasowały wysokie tony, zwłaszcza podczas słuchania radia, były jakieś takie ziarniste, nie do konca czyste i musiałem skręcać regulator, aby dało się tego z przyjemnością słuchać. Być może nakładało się to z niezbyt czasami dobrą jakoscią nadawania stacji FM i po prostu było już tego dla mnie za dużo. Sprzęt gra z głosnikami dynaudio 2/7 (takie mi pozostały po starym sprzęcie i nie miałem ochoty na zmianę). Zamiast chinskich lamp 12AT7 wstawiłem kupione na ebay Mullard NOS. Po zmianie soprany stały się już bardziej subtelne, a i bas do którego nie miałym żadnych zastrzeżeń zyskał na głębi, a cały dźwięk na dynamice.

Tak więc prawdopodobnie straciłem gwarancję, ale warto było:) Można teraz używać trybu DIRECT:)

Jesteś pierwszą osobą od której słyszę którą się na to zdobyła. I bardzo dobrze. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam fakt wymiany lamp nie powinien skutkować utratą gwarancji. Jednak skutki wynikłe z powodu takiej wymiany, gdyby doprowadziły do konieczności naprawy, mogą doprowadzić do jej utraty i naprawa wtedy powinna zostać wykonana na koszt posiadacza sprzętu. Wielu producentów plombuje obudowy uniemożliwiając ingerencje bez utraty gwarancji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w ostatnich tygodniach w domu trochę sprzętu stereo: Magnat MR780, Marantz PM8003, Marantz PM8005, Marantz NR1200, Yamaha R-N803D, Onkyo TX-8150, Onkyo TX-8250. Kolumny: KEF Q750, Klipsch RP-280, Klipsch RP-6000, Dali Zensor 7, Heco Aurora 700, Heco Music Style 900, B&W 683 s1.
Akurat w tym samym czasie: Magnata MR780, Marantza PM8005, Yamahę R-N803D, wraz z kolumnami: KEF Q750, Klipsch RP-280 oraz RP-6000.

O kolumnach nie będę się rozpisywał, chyba że kogoś to interesuje to zapraszam do kontaktu.

Słuchając Magnata miałem takie same odczucia jak klavikort co do wysokich tonów. Brak czystości i właśnie jakby ziarnistość, takie ultraszybkie zrywanie. Zarówno na wejściu analogowym jak i przez wbudowanego DACa. Niestety często też na flacach, to irytowało. Reszta pasma ok. Dźwięk trochę cieplejszy, minimalnie pełniejszy niż w Yamaszce. Bas podobnie w obu.
Marantz pm8005 zagrał zdecydowanie najlepiej. Dźwięk jakby lepiej wyważony, delikatniejsza góra i trochę pełniejszy dół. Średnie tony lepsze niż u pozostałych - ale kurczę nie potrafię napisać dlaczego. Po prostu po przełączeniu na Marantza od razu słuchanie muzyki stało się przyjemniejsze (wokale, gitara).

Magnat w moim odczuciu to sprzęt, który wymaga pewnych kompromisów, poświęceń. Wydając nie mało bo 3500zł (3400-3900zł) "poświęcamy" intuicyjność obsługi - tutaj każdy posiadacz się zgodzi. Niestety z dźwiękiem też nie jest idealnie (wysokie tony). Ja za nowego magnata zapłaciłem poniżej 3000zł, ale i tak moim zdaniem nie był wart tej ceny.
Tak naprawdę Magnat nie ma za bardzo startu do Marantza pm8005, którego można kupić juz za 3600zł nowego. Tak, magnat ma tuner radiowy i DACa na pokładzie, ale to mnie nie przekonało. Poza dźwiękiem zadecydowało również ogólne, średnie wrażenie jakie zrobił na mnie Magnat.

Ostatecznie na Marantza pm8005 się nie zdecydowałem - znaczy będę go sprzedawał, bo jego akurat kupiłem używanego w idealnym stanie z całym kpl.
Mój wybór padł na Yamahę 803d ponieważ wszystko zadziałało jak należy. Intuicyjna obsługa, świetnej jakości usługi sieciowe, błyskawiczna reakcja na komendy z pilota, bardzo szybkie MENU (miałem Marantza NR1200-tragedia), świetny dźwięk (minimalnie mniej basu, ale trochę wyraźniejsze detale w górze niż w pm8005), i kilka innych ważnych dla mnie detali. Do tego dochodzi cena w jakiej ją kupiłem 2999zł.
Brakuje mi tylko możliwości przewijania czasu utworu zarówno na tidalu jak i po sieci lokalnej - co trochę dziwi bo konkurencja (Onkyo 8250) jak i tanie odtwarzacze sieciowe (np IEAST M5) to umożliwiają bez problemu.

Gdybym wybierał tylko po jakości dźwięku, bez zająknięcia zostałbym przy pm8005. Jednak chcąc osiągnąć poziom wyposażenia standardowego Yamahy (DAC, Tuner, USB, Odtw sieciowy z Tidal..) musiałbym wydać dużo pieniędzy. Do tego niemożliwe jest, aby uzyskać to kupując sprzęt tylko Marantza bo nawet NA8005 nie wspiera Tidala :) Stąd decyzja podyktowana po części rozsądkiem, ale nie "poświęceniem", bo Yamaha gra pięknie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ale nie wiem. Że kwestia samej lampy to nie problem. Fakt jest taki że ingerujesz we wnętrzu. Widać to po śrubkach jak mówi kolega. Producent nie wie czy wymieniałes lampy czy robiłeś co innego. W przypadku amplitunerów kina jest tak że wystarczy że go otworzyłeś. Z drugiej strony elco exim ma dobry serwis. Pewnie pomoc salonu w tym przypadku by pomogła. No nie wiem nie chce nic tu mówić.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

h0ld

Bardzo dobre podsumowanie. Myślę, że dużo wyjaśnia. Skrzynki wszystkomające jednak są zbiorem kompromisów i ciężko im dorównać dedykowanym komponentom, w których skupia się uwagę tylko na ich zasdniczych funkcjonalnościach. Mówiąc szczerze też zastanawiałem się nad Yamahą R-N803D, jednak szukałem ciepłego brzmienia. A to ciepłe brzmienie obiecywał Magnat MR-780 ze swoim lampowym przedwzmacniaczem. I rzeczywiście dzwięk płynący z tego urządzenia jest ciepły, ale w wersji z lampami fabrycznymi, jest jak otulający koc pokryty szronem. Ten szron to wysokie tony, mało subtelne, czasem nawet drażniące. Na szczęście po wymianie lamp wszystko to co złe odeszło i słucha się go teraz bardzo przyjemnie. 

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mam bowersy 683s które od dłuższego czasu próbuję okiełznać. Jestem w trakcie szukania do nich nowego piecyka. Wiem że są trudne i było o nich wiele negatywnych słów w sieci lecz chcę je pozostawić. Czy ten Magnat MR 780 byłby dobrym towarzyszem tych kolumn? Jego ciepłe brzmienie bardzo pozytywnie mogłoby wpłynąć na brzmienie. Martwi mnie jednak ta przesłanka dotycząca szklistej góry.. Ma może ktoś doświadczenie z tymi kolumnami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.01.2020 o 22:05, rafal napisał:

Mam bowersy 683s które od dłuższego czasu próbuję okiełznać. Jestem w trakcie szukania do nich nowego piecyka. Wiem że są trudne i było o nich wiele negatywnych słów w sieci lecz chcę je pozostawić. Czy ten Magnat MR 780 byłby dobrym towarzyszem tych kolumn? Jego ciepłe brzmienie bardzo pozytywnie mogłoby wpłynąć na brzmienie. Martwi mnie jednak ta przesłanka dotycząca szklistej góry.. Ma może ktoś doświadczenie z tymi kolumnami?

Doświadczenia z wyżej wymienionymi kolumnami nie mam. Natomiast miałem zamiar napisać, że wzmacniaczy hybrydowych poza magnatem jest sporo... i zacząłem szukać, żeby jakiś zaproponować, no i nie znalazłem (wzmacniacza hybrydowego z DAC'em na pokładzie w cenie ok 3300zł). Pozostałe właściwości jak Bluetooth czy tuner FM pomijam, ponieważ nie powinny one decydować o wyborze tego amplitunera(ja tak postąpiłem i teraz wiem, że jest to podejście niewłaściwe). Jeżeli ktoś zamierza używać łączności Bluetooth, to z pewnością nie będą mu też przeszkadzały te mało subtelne góry. Natomiast jeśli, ktoś ma ucho nietoperza i wysokie tony to jego podstawowe medium odbioru, to albo nie kupuje tego wzmacniacza, albo wymienia lampy(końcówka mocy jest raczej transparentna i niczego tu nie psuje). Chińska lampa natomiast potrafi popsuć to i owo. Obecnie mam lampy NOS Mullard'a i ogólnie jest bez porównania lepiej. Soprany są przyjemne, bas jest dużo głębszy/szerszy, ale brakuje mu uderzenia. Nad tym chciałbym popracować wymieniając te lampy w przyszłości(może jakieś dobre ze współczesnych fabryk -> https://sklep.toroidy.pl/pl/p/12AT7-Genalex-Gold-Lion/704 ).

Ogólnie mówiąc ten wzmacniacz nie jest dla wszystkich. Nie jest taki "fajny" jak Yamaha. Pod względem ergonomii, jest dużo do poprawy, ale polubiłem to, że mam wpływ na jego brzmienie i myślę, że przy odpowiednich lampach może konkurować z piecykami nawet droższymi, nie mającymi tych wszystkich funkcjonalności jakie oferuje ten amplituner. Co do podanej przeze mnie ceny uważam, że taka kwota ok 3000 czyni ten wzmacniacz atrakcyjnym. Gdybym miał wydać 4000 to bym dołożył do jakiegoś hybrydowego może Vincenta za 5-6tys.

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..napewno jest to niepodważalny plus że w tym magnacie można wymienić fabryczne lampy i mieć wpływ na ostateczną jakość dźwięku. Po jakimś czasie (znając siebie samego)  też bym pewnie lampy wymienił oczekując efektu 😁 Bardzo liczę na ten wzmak że wkońcu wydobęde z kolumn przyjemny i nienatarczywy dźwięk. I jeszcze rzecz dosyć ważna że magnat przy cichym słuchaniu jest ponoć wyraźniej dynamiczny od nada. Bezpośrednią konfrontację chcę przeprowadzić z Nadem 356 więc niech wygra lepszy😉 

Co do funkcjonalności to potrzebuję dźwięk z tunera tv i mieć wygodny dostęp do radia internetowego oraz wejścia usb do odtwarzania plików flac.W niedługim czasie wybieram się na odsłuch.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pełnej lampie wymiana sterujących daje bardzo duże zmiany w brzmieniu , szczególnie jeśli się trafi z odpowiednimi NOS-ami , to po paru msc jak wsadzicie ponownie takie z nowej produkcji jest mega różnica ;) 

Trzeba tylko trafić , opisy na forach to jedynie wskazówka - więc tym bym tak w 50% się kierował - najlepiej szukać lamp które dadzą neutralne brzmienie przenosząc wszystkie częstotliwości w ten sam sposób. Co śmieszne , oprócz tego lampa sterująca potrafi inaczej generować dźwięk (pod innymi kątami wychodzą fale z glośników?) , inny atak , inne wybrzmienia , podtrzymanie np. basu itd.

Realnie potrzeba ~2msc z danym zestawem , potem z następnym , ew. następnym - łącznie ponad pół roku by mieć pojęcie jak dana para gra i która Nam pasuje. To tak informacyjnie dla tych którzy parę dni posłuchają i stwierdzają ,że nie pasi. Dodatkowo zauważyłem iż każda para inaczej "współpracuje" z danym źródłem , także jak ktoś jeszcze np. cd-kami , dac-ami żongluje to nie ma szans dobrać lamp , ew. źródeł jeśli lampami kombinuje ...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...