Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

@T Z6 nie wiem czy się orientujesz, ale do wzmacniaczy z lampami, nawet hybryd, stosuje się inne kolumny niż do tranzystorów. To, o czym piszesz, to typowe NIEDOBRANIE kolumn do wzmacniacza. To nie jest tak, że podłączając pierwsze lepsze kolumny uzyska się satysfakcjonujący efekt. Tak dobrze to nie ma.😄.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TX-8270 słuchałem jak kosztował jeszcze sporo poniżej 3k. I tyle mniej więcej jest wart, czyli tyle co Magnat.

U mnie konkurował z Denonem 800H i Denon wygrał, kolumny to Pylon Sapphire 25.

Ja bym chyba spróbował jednak tego Magnata. Nie spodoba się - sprzedasz i będziesz zbierał na inne stereo. Niestety, tak to w tej fanaberii działa :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, klavikort napisał:

Zgadza się chińskie są ewidentnie złe. Dla mnie ten piasek na górach był nieakceptowalny. Aż do tego stopnia, że jako pierwszy zabrałem się za wymianę lamp, nie będąc pewny czy to pomoże.

Budżetowe owszem. Bez dwóch zdań. Ale prawde powiedziawszy, lampy JJ są obecnie najsłabszymi lampami europejskimi. To lampy słowackie. Lekko lepsze są czeskie Tesla. Następnymi w gradacji jakości są rosyjskie. A trzy klasy wyżej stara europejska produkcja. Są jednak lampy chińskie, które na pewno chciałbyś mieć. Jednakże ich cena jest na poziomie europejskich NOS lub też znacznie wyższa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, PorkOne napisał:

TX-8270 słuchałem jak kosztował jeszcze sporo poniżej 3k. I tyle mniej więcej jest wart, czyli tyle co Magnat.

U mnie konkurował z Denonem 800H i Denon wygrał, kolumny to Pylon Sapphire 25.

Ja bym chyba spróbował jednak tego Magnata. Nie spodoba się - sprzedasz i będziesz zbierał na inne stereo. Niestety, tak to w tej fanaberii działa :D

Dzięki za opinię. Jak pisałem wyżej będzie przysługiwało mi prawo do zwrotu Magnata w ciągu 14 dni, zapowiadają się więc intensywne testy :) Mam nadzieję że się do niego przekonam. Ten Denon też ciekawy, dobrze oceniany, ale nie znalazłem go nigdzie dostępnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Lucas TECH napisał:

Nie wszystko na tym świecie da się racjonalnie wytłumaczyć. Czemu coś tanieje, czemu coś drożeje? Nie wiem. Ale sprzęt audio jest czymś takim co powinniśmy mierzyć przede wszystkim swoim uchem. Zatem jeśli dźwięk nam się podoba to nie warto sobie zawracać głowy dlaczego to kosztuje 3 tys a nie 5 tys 😉

Mądrze powiedziane. To właściwie dzięki Tobie zainteresowałem się tym sprzętem. Mam nadzieję że moje wrażenia po odsłuchu będą podobne do Twoich i Magnat zostanie u mnie na długi czas. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, T Z6 napisał:

14 dni to troche malo na odsluchy ale niestety takie jest prawo handlowe.Mi Magnat podobal sie jakis czas.Ale potem zaczalem w nim dostrzegac coraz wiecej slabych stron.W 14 dni nie byloby szansy na to.

To trochę się różnimy, ja najpierw wyłapuje negatywy, niestety ze wszystkim tak mam, jak bym pracował w quality check to firma by miała problem :) Będę zwracał uwagę na czas wygrzania i jeśli w tym czasie przekonam się do sprzętu nie sądzę żebym później zmienił zdanie. Mam na pewno mniejsze doświadczenie, to będzie dopiero mój trzeci wzmacniacz stereo i zdecydowanie najwyższa jak dotąd półka. Za 4-5 dni będę wszystko wiedział i na pewno opisze wrażenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Luk Pl napisał:

Mądrze powiedziane. To właściwie dzięki Tobie zainteresowałem się tym sprzętem. Mam nadzieję że moje wrażenia po odsłuchu będą podobne do Twoich i Magnat zostanie u mnie na długi czas. Pozdrawiam.

Warto przemyśleć daca zewnętrznego plus wymianę lamp: ja załozyłem od razu Mullardy. Plus - o ile nie trafiam na kablosceptyka bardsiel rozdzielcze okablowanie 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat nie jest najlepszy na świecie i nigdy nie będzie. Ale jeśli mówimy o nowym sprzęcie to do 3 tys jest to naprawdę dobra opcja. U mnie pokonał takie wzmacniacze jak Nad c338, Audiolab 6000a czy Denon dra-800h. Oczywiście zawsze można dołożyć parę stów i kupić coś lepszego. Ale tak jest ze wszystkim. Możemy kupić wzmak za 10 tys a i tak będzie nas kusił inny za 12 tys. Ale w pewnym momencie trzeba sobie powiedzieć dość. Bo w dziedzinie audio sky is the limit. Ja po ponad roku z przyjemnością słucham Magnata. I oczywiście kusi mnie coś nowego. Ostatnio nawet miałem i film zrobiłem o Magnacie MA900. Ale wiem, że za rok i tak bym szukał czegoś nowego. I można tak szukać w nieskończoność. A czy to Magnat, Yamaha czy Denon.. Każdy ma inne ucho, każdy ma inny gust. Jednemu może odpowiadać Magnat, innemu Yamaha. Ważne żeby wybrać sprzęt, który Tobie odpowiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Matt Daemon napisał:

Plus - o ile nie trafiam na kablosceptyka bardsiel rozdzielcze okablowanie 😉

Nie mam doświadczenia w kablach wiec trudno być sceptycznym, w tej chwili mam miedziane kable 1.5mm, 7zł za metr, gdyby było mnie stać to podłączył bym sprzęt nawet złotymi :) ale nie wykluczam w przyszłości zgłębienia tematu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Luk Pl napisał:

Nie mam doświadczenia w kablach wiec trudno być sceptycznym, w tej chwili mam miedziane kable 1.5mm, 7zł za metr, gdyby było mnie stać to podłączył bym sprzęt nawet złotymi :) ale nie wykluczam w przyszłości zgłębienia tematu

Kable głośnikowe niestety są istotne i czasem więcej daje zmiana niż wzmacniacza. To co masz to niestety nieakceptowalne. Sam mam kable nie za drogie 70zł za meter ale Melodike 4mm2 kupisz za  26zł a różnica będzie kolosalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ace2 napisał:

Kable głośnikowe niestety są istotne i czasem więcej daje zmiana niż wzmacniacza. To co masz to niestety nieakceptowalne. Sam mam kable nie za drogie 70zł za meter ale Melodike 4mm2 kupisz za  26zł a różnica będzie kolosalna.

Te kable zostały mi jeszcze z kina domowego, a wtedy musiałem kupić dużo metrów, teraz przy stereo mogę pomyśleć o zmianie kabli, a z tego co piszesz to wręcz powinienem :) dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...