Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

1 godzinę temu, Luc Adams napisał:

w sumie to ceny elektroniki zwariowały ale tylko w świecie audio bo np ceny podzespołów komputerowych są niższe z każdym dniem

O tuż to. Tutaj sprzęt zaczyna być bardzo ekskluzywny. Dla wybiórczego klienta. Ale tylko ze względu na cenę. Moim zdaniem nie tędy droga.

1 godzinę temu, T Z6 napisał:

Mozna jeszcze gdzies dostac odtwarzacze cd Magnata?Wczoraj pisalem ze mojemu bratu chyba tez cos Magnat nie pasuje a dzis mnie zapytal o cd tej marki😁.

Nie ma go już.

Z tego co wiem nie będzie

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Palmos napisał:

Jeśli puszcza muzę np. z takiego to się nie dziwię 💪

technics.JPG.702d9d281cc5ae9d6491049f062d08f4.JPG

(Sorki, nie mogłem się powstrzymać)

Bardziej vintage a nie z nowej produkcji😁.

Ale ten ktory sobie zostawil faktycznie zadziwiajaco dobrze brzmi.Nigdy nie lubilem marki Technisc ale ten akurat amplituner, bo to amplituner, brzmi naprawde fajnie.

Nie lubie mialo byc😁.Moze dlatego ze kupe lat w mlodosci na tym sprzecie sluchalem muzy😂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mnie cholera kusi zeby sprawdzic lampy Mullard.Zmiany na Psvane nie slyszalem ale moze trafilem w jakies gowno podrobione.Zreszta sklep 4hifi ktory je sprzedal leci dalej w ciula bo wciaz mi ich nie odeslali....Ale nie wiem czy jest jeszcze sens kolejnej proby z Mullardami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, T Z6 napisał:

Jeszcze mnie cholera kusi zeby sprawdzic lampy Mullard

Daj sobie spokój. Jak nie podpasowało Ci brzmienie Magnata to lampy dużo nie zmienią. Tylko wydasz kasę. Nie miałem ale czytałem że 803 którą masz i która Ci się podoba to całkiem inne granie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Palmos napisał:

Daj sobie spokój. Jak nie podpasowało Ci brzmienie Magnata to lampy dużo nie zmienią. Tylko wydasz kasę. Nie miałem ale czytałem że 803 którą masz i która Ci się podoba to całkiem inne granie.

No i to jest najbardziej trafne spostrzeżenie, magnat to zupełnie inny biegun, jeśli 803 Ci się podoba to daj spokój z magnatem. No nie uwierzę,  że komuś podejdzie i jedno i drugie, porównywałem oba sprzęty i choć bardzo byłem napalony na 803 to odsłuch mi wyprostował pazurki a magnat gra już 3 rok. Ucha słuchacza nie oszukasz, albo się podoba albo nie, kropka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Nowy123 napisał:

No i to jest najbardziej trafne spostrzeżenie, magnat to zupełnie inny biegun, jeśli 803 Ci się podoba to daj spokój z magnatem. No nie uwierzę,  że komuś podejdzie i jedno i drugie, porównywałem oba sprzęty i choć bardzo byłem napalony na 803 to odsłuch mi wyprostował pazurki a magnat gra już 3 rok. Ucha słuchacza nie oszukasz, albo się podoba albo nie, kropka.

Miałem to samo między 803d  a mr780. Ale całkiem nieźle gra ta yamaszka. Tak - inaczej ale zacnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia z odsłuchu MR780 to jednym słowem dramat. Skala głośności zaczyna się od -95db, a jakikolwiek dźwięk lapie u mnie od -75db, koło 20db ciszy, wysokie tony są tak "zanieczyszczone" że mój NAD C300 niszczy ten sprzęt, a to wzmacniacz za 500zł. jedynie bass jest fajny, miętki, ale wokale są przejaskrawione, wysokie tony to porażka, a sceny nie ma żadnej, mam nawet wrażenie że prawy kanał gra głośniej. Nie wiem ile tu może zmienić wygrzewanie, ale jeśli to gra tak teraz, to musi stać się cud żeby dźwięk się poprawił, a w cuda nie wierze. Poza tym sama konstrukcja powala, okienko na wyświetlacz niesymetryczne w pionie, mimo że wyświetlacz jest położony prawidłowo, lampy fajnie wyglądają, jak się siedzi i patrzy na wprost urządzenia, ale wiadomo, na wzmacniacz się nie patrzy, tylko się słucha, a tego po prostu nie da się słuchać. Jutro to zwracam i szukam innego, wierze że za mniejsze pieniądze kupie coś co lepiej gra. Ogólnie porównuje to z Onkyo TX-8050 którego sprzedałem za 800zł i grał o niebo lepiej, miałem wrażenie że jestem na koncercie słuchając Metallica - One. Chciałbym dać szanse Magnat`owi, ale jak wspomniałem, nie wierze w cuda, a cudem by było jak by to grać zaczęło. "It`s just don`t feel wright"... wlaśnie leci All Saints i dziewczyny trafiły w punkt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak z tym sprzętem (egzemplarzem). Klipsche mają wysoką skuteczność i nie powinno być żadnego problemu z głośnością. Co robi za źródło?

Owszem, były tu głosy nowych posiadaczy, że "to nie moja bajka, Yamaha, Nad czy co to tam jeszcze gra lepiej" ale z Twojego opisu sprzęt gra jak zepsuty. Nikt tak grubo po Magnacie nie pojechał.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wito76 napisał:

Coś jest nie tak z tym sprzętem (egzemplarzem). Klipsche mają wysoką skuteczność i nie powinno być żadnego problemu z głośnością. Co robi za źródło?

Laptop z karta dźwiękową creative podłączone do optyka, takiego samego połączenia używałem z Onkyo, dlatego żeby mieć porównanie użyłem tego samego systemu.

 

7 minut temu, Wito76 napisał:

Owszem, były tu głosy nowych posiadaczy, że "to nie moja bajka, Yamaha, Nad czy co to tam jeszcze gra lepiej" ale z Twojego opisu sprzęt gra jak zepsuty. Nikt tak grubo po Magnacie nie pojechał.

Jest to moja szczera opinia oparta na dotychczasowym doświadczeniu ze sprzętem, ta "dziura" w głośności lekko mnie zszokowała na starcie, ale też mi się wydaje że coś z tym sprzętem jest nie tak.

2 minuty temu, Palmos napisał:

Może to jakaś tandetna podróba, skąd kupowałeś?

Media Ekspert

2 minuty temu, Ace2 napisał:

Zawsze się znajdzie niezadowolony i od razu po swoim egzemplarzu wydaje wyrok. Trzeba było ustawić odsłuch pod swoje kolumny. Na oddanie masz czas, pograj nim trochę a potem oceniają o ile pozostałe komponenty masz ok.

A na czym mam wydać opinie? Czujesz się urażony? :) Nie taki miałem zamiar. Nie bierz tego do siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...