Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Mam dokładnie taki model Raspberry, nawet obudowa taka sama:) Wydaje mi się że wersja Pi 3B jest ok. Nie potrzebuje tak dużo prądu, dodatkowo pozwala na uzywanie jego do innych rzeczy. Np jako serwer drukarki, mediów itd. Ja swoją drukarkę kablową dzieki PI zrobiłem teraz bezprzewodową i jest git. Volumio ma tą zaletę, że jest zawsze dostępne pod nazwą 'volumio.local' i nawet jak zmieni sie adres IP, to wszystkie serwisy, drukarki są zawsze dostepne. 

PS. Z tego co widzę w zestawie nie ma karty pamięci z wgranym systemem domyślnym. Szukałbym czegoś kompletnego.

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, klavikort napisał:

Mam dokładnie taki model Raspberry, nawet obudowa taka sama:) Wydaje mi się że wersja Pi 3B jest ok. Nie potrzebuje tak dużo prądu, dodatkowo pozwala na uzywanie jego do innych rzeczy. Np jako serwer drukarki, mediów itd. Ja swoją drukarkę kablową dzieki PI zrobiłem teraz bezprzewodową i jest git. Volumio ma tą zaletę, że jest zawsze dostępne pod nazwą 'volumio.local' i nawet jak zmieni sie adres IP, to wszystkie serwisy, drukarki są zawsze dostepne. 

PS. Z tego co widzę w zestawie nie ma karty pamięci z wgranym systemem domyślnym. Szukałbym czegoś kompletnego.

Klavikort powiedz mi czymś specjalnie się różnią te modele raspbeery? Są też Pi4. I czy mógłbyś mi krótko opisać jak to się instaluje co jest potrzebne i jak się tego używa 😁. Trochę jestem do tyłu z taką technologią. Będę wdzięczny za krótką instrukcję. Bedę miał jakiś obraz jak z tego korzystać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wersja Pi4 jest bardzo prądożerna, ma dużo lepszy procesor, porty USB 3.0, mocniej się grzeje i ogólnie jest we wszystkim lepsza. Ale są z nią też przez to kłopoty ... z zasilaniem, chłodzeniem itp. Tobie tego nie potrzeba, wystarczy raczej spokojnie działający streamer. Dlatego nie wchodziłbym w najwyższy model.

Po zakupie jeżeli wgrany system na karcie, będzie się bootował, to znaczy, sprzęt ogólnie działa. Wówczas możesz przystąpić do instalowania systemu z tej lokalizacji: https://volumio.org/get-started/ no i postępować zgodnie z instrukcją w dalszej częsci strony. Jak będą jakieś trurbulenty, to daj znać na priv, żeby nie zasypywać tego forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy -20 to już jest bardzo bardzo głośno ale mam inne kolumny i zazwyczaj slucham -40 i 30m salon jest wypełniony dźwiękiem.Jest to kwestia bardzo indywidualna. Co do rpi to co podałeś w linku umożliwi ci podłaczenie do usb audio w dac kablem usb ale moim zdaniem (i ja tak mam) lepiej dokupić do tego nakładkę dźwiękową tzw.hat za 199zł i podłaczyć po coaxialu do daca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Nowy123 napisał:

U mnie przy -20 to już jest bardzo bardzo głośno ale mam inne kolumny i zazwyczaj slucham -40 i 30m salon jest wypełniony dźwiękiem.Jest to kwestia bardzo indywidualna. Co do rpi to co podałeś w linku umożliwi ci podłaczenie do usb audio w dac kablem usb ale moim zdaniem (i ja tak mam) lepiej dokupić do tego nakładkę dźwiękową tzw.hat za 199zł i podłaczyć po coaxialu do daca.

Zabiłeś mi ćwieka tą nakładką cyfrową Digi+ Pro. Zastanawiałem się, dlaczego to miałoby poprawić jakość dźwięku. Obejrzałem więc kilka materiałów w internecie o przesyłaniu dźwięku cyfrowego. Z tego co się dowiedziałem,  to interfejsy SPDIF/TOSLINK przesyłają dźwięk synchronicznie. Potrzebny jest dość dobry kwarc w nadajniku, aby podczas odbioru transmisji w DAC'u nie było zniekształceń tzw. jitter. Natomiast interfejs USB Audio 2 przesyła paczki asynchronicznie. Zniekształcenia są również po stronie DAC'a, ale są minimalne. Dlatego to by przemawiało, za korzystaniem z interfejsu USB jeśli wzmacniacz jest w niego wyposażony. Z drugiej strony jeśli wziąć pod uwagę, to że w Raspberry Pi peryferia są kiepskiej jakości, to niektórzy nie zalecają używania interfejsu USB w RPi do przesyłania audio. 

Jednak ja mam takie ucho, że żadnego pogorszenia jakości dźwięku nie słyszę w mojej konfiguracji.  Jestem nawet bardzo zadowolony, stąd chyba nic nie będę zmieniał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, klavikort napisał:

Zabiłeś mi ćwieka tą nakładką cyfrową Digi+ Pro. Zastanawiałem się, dlaczego to miałoby poprawić jakość dźwięku. Obejrzałem więc kilka materiałów w internecie o przesyłaniu dźwięku cyfrowego. Z tego co się dowiedziałem,  to interfejsy SPDIF/TOSLINK przesyłają dźwięk synchronicznie. Potrzebny jest dość dobry kwarc w nadajniku, aby podczas odbioru transmisji w DAC'u nie było zniekształceń tzw. jitter. Natomiast interfejs USB Audio 2 przesyła paczki asynchronicznie. Zniekształcenia są również po stronie DAC'a, ale są minimalne. Dlatego to by przemawiało, za korzystaniem z interfejsu USB jeśli wzmacniacz jest w niego wyposażony. Z drugiej strony jeśli wziąć pod uwagę, to że w Raspberry Pi peryferia są kiepskiej jakości, to niektórzy nie zalecają używania interfejsu USB w RPi do przesyłania audio. 

Jednak ja mam takie ucho, że żadnego pogorszenia jakości dźwięku nie słyszę w mojej konfiguracji.  Jestem nawet bardzo zadowolony, stąd chyba nic nie będę zmieniał.

Chyba się będe musiał najpierw dokształcić w temacie streamerów bo już się pogubiłem

Odnośnie wątku o naszym ukochanym magnacie wykonałem dziś pomiary zużywanej mocy przez wzmacniacz. Może to kogoś zainteresuje. Byłem poprostu ciekaw jak taka hybryda zachowa się w moim zestawieniu z kolumnami. 

Wzmacniacz włączony - 27 Wat wartość stała bez grania. Kiedy podkręcony jest na -30db to zużycie wzrasta do ok 30/32 Wat. Przy głośności -10db ( dalej nieschodziłem) to już 105 Wat. Bólu na rachunkach nie będzie. Sądziłem że bęzie znacznie większe zużycie mocy przez wzmacniacz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusicie wszyscy. Tylko cena trochę zaporowa. A gdzie kolumny?
Czytam właśnie o kompromisach do tego ampli i aktualnie jestem na stronce o tannoy mercury 7.4.
Ciekawe jakby to razem ożenić. Cena kolumn ok, w podobnej cenie stx electrino 250, Pearl 27, opal 23. Naprawdę nie dam już rady na coś drożej jeśli miałaby być ten magnat.

Wysłane z mojego MI PLAY przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj poprawi.

Ja mam digi+ pro i zewnętrzny dac i jest dobrze.

Nie ma kompromisów do 780. To dobry wzmacniacz który w odpowiednich warunkach pokazuje klasę. Jeśli podlaczy się do niego budżetowe kolumny to będzie po prostu przeciętnie. On też gra swoim konkretnym charakterem. Warto zadbać o poprawność połączenia 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Wito76 napisał:

Kusicie wszyscy. Tylko cena trochę zaporowa. A gdzie kolumny?
Czytam właśnie o kompromisach do tego ampli i aktualnie jestem na stronce o tannoy mercury 7.4.
Ciekawe jakby to razem ożenić. Cena kolumn ok, w podobnej cenie stx electrino 250, Pearl 27, opal 23. Naprawdę nie dam już rady na coś drożej jeśli miałaby być ten magnat.

Wysłane z mojego MI PLAY przy użyciu Tapatalka
 

Cena nie jest zaporowa. Jeżeli skonczyła się promocja 2990zł w sklepie w Gliwicach, to z obserwacji wiem, że wnawia się ona co jakiś czas. Miesiąc lub dwa. Mój sprzęt kupowałem akurat w innym sklepie, który też zaoferował mi dość dobrą cenę 3300.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3k to rozsądna cena i masz rację kwestia zagadania, cen cennikowych i tych do zapłaty i tyle mogę zapłacić. Ale w pierwszej chwili dałem sobie budżet 3.5k na cały system a tu już sama elektronika wyczerpuje praktycznie budżet. Trzeba więc uruchomić rezerwy budżetowe. Tak czy siak muszę jakoś kompromisowo zadziałać. Poza "zabawkami" są jeszcze barierki, ogrodzenie, elewacja na garażu i inne ważne rzeczy tak więc trudno mi się rozmawia z żoną.
Co byście więc wybrali za 2000 do tego Magnata?


Wysłane z mojego MI PLAY przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...