Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Moj MR 780 zdaje się pochodzi ze szczęśliwszej partii. Pokrętła są zamocowane osiowo, pracują jak powinny. Regulacja głośności też. Nie słyszałem też buczenia transformatora.

Współpracuje z malina + hifiberry 2 pod kontrolą Volumio. Co ciekawe mam wrażenie, że dźwięk z maliny po usb jest lepszy niż via RCA. Czy to znaczy, że mogę to hifiberry wyjąć całkiem?

No i z nowości, to dzisiaj przyjechały nowe kolumny Klipsch RP-260f. W sumie miałem się jeszcze wstrzymać, ale w @Q21 była niezła cena i Allegro Pay, więc nie miałem już argumentów wobec wewnętrznego dziecka w sobie :)

Pierwsze wrażenia odnośnie RP-260f w porównaniu do starych Chorus 715 są naprawdę pozytywne. Nie potrafię zamienić wrażeń dźwiękowych w opis słowny niestety - wybaczcie. 

 

Właściwie jedyny kłopot w tym…że to nie koniec. Te kolumny nie są docelowe, zostaną u mnie jakiś czas - chcę się osłuchać i celowo wybrałem takie „jaskrawe” wg opinii, żeby mieć na przyszłość odniesienie. 

Teraz DAC - jeśli dźwięk z maliny idzie przez USB, to domyślam się, że gra wbudowany DAC w magnata. Które osobne przetworniki będą „lepsze”, niż ten? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych modelach mogą się zdarzyć pewnego rodzaju niedoróbki ale brzmienie zdecydowanie to rekompensuje. 
Klipsch RP260f powinny dobrze zgrać się z MR780. Potężne brzmienie z dużą ilością szczegółów. Potrzebują jedynie cieplejszego wzmacniacza takiego jak właśnie Magnat ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, draax napisał:

Teraz DAC - jeśli dźwięk z maliny idzie przez USB, to domyślam się, że gra wbudowany DAC w magnata

Dokładnie. 

Była dyskusja o jakości daca Magnata kilka stron temu która skończyła się konkluzją, że  aby była wyraźna zauważalna poprawa to trzeba zainwestować w zewnętrznego grubo ponad 1000-1500 PLN.

1 godzinę temu, Q21 napisał:

W niektórych modelach mogą się zdarzyć pewnego rodzaju niedoróbki ale brzmienie zdecydowanie to rekompensuje

Wydaje mi się że większość z tych "niedoróbek" tak jak np. potencjometr głośności stawiający gdzieś na jakiejś godzinie jakiś tam opór czy lekko buczący tranformator (u mnie dopiero słychać jak się przyłoży łeb do obudowy i wyciszy dzwiek) to zwykłe drobnostki nie mające żadnego wpływu na brzmienie.

No ale mogą trafić się buble.

Prawdopodobnie w Polsce są sprzedawane setki a może i tysiące tych amplitunerów. A o problemach na tym forum pisze kilka kilkanaście osób reszta sobie siedzi w fotelu i delektuje się muzyką, a znaczna ich część nawet nie wie że jest taki temat na tym forum.

Te kilkanaście osób jak ma jakiś problem lub myśli że jest coś nie tak to gdzie szuka odpowiedzi? Wpisuje w internecie i wyskakuje to forum i piszą no bo gdzie mają rozwiązywać takie problemy.

Ciekawe czy branżyści jak np @Q21 czy @S4Home mają wiedzę i się nią podzielą ile tych urządzeń trafią na gwarancję a dla ilu są zgłaszane jakieś problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Ace2 napisał:

Ja też sobie kupię tylko nie wiem czy ten Nastromo Wolf 2 czy Tapping E50?

Mam Nostromo Wolf2 wersje rozszerzona i RME.Jesli chodzi o Nostromo to tez bardzo fajny dac.Szczegolnie ze mozna go kupic w zestawie z zasilaczem liniowym.RME oczywiscie ma duzo wieksze mozliwosci ale Wolf i bez tych wszystkich bajerow brzmi tez bardzo fajnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, draax napisał:

Moj MR 780 zdaje się pochodzi ze szczęśliwszej partii. Pokrętła są zamocowane osiowo, pracują jak powinny. Regulacja głośności też. Nie słyszałem też buczenia transformatora.

Współpracuje z malina + hifiberry 2 pod kontrolą Volumio. Co ciekawe mam wrażenie, że dźwięk z maliny po usb jest lepszy niż via RCA. Czy to znaczy, że mogę to hifiberry wyjąć całkiem?

No i z nowości, to dzisiaj przyjechały nowe kolumny Klipsch RP-260f. W sumie miałem się jeszcze wstrzymać, ale w @Q21 była niezła cena i Allegro Pay, więc nie miałem już argumentów wobec wewnętrznego dziecka w sobie :)

Pierwsze wrażenia odnośnie RP-260f w porównaniu do starych Chorus 715 są naprawdę pozytywne. Nie potrafię zamienić wrażeń dźwiękowych w opis słowny niestety - wybaczcie. 

 

Właściwie jedyny kłopot w tym…że to nie koniec. Te kolumny nie są docelowe, zostaną u mnie jakiś czas - chcę się osłuchać i celowo wybrałem takie „jaskrawe” wg opinii, żeby mieć na przyszłość odniesienie. 

Teraz DAC - jeśli dźwięk z maliny idzie przez USB, to domyślam się, że gra wbudowany DAC w magnata. Które osobne przetworniki będą „lepsze”, niż ten? 

Wystarczy Ifi zen dac żeby poczuć sporą różnicę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Matt Daemon napisał:

Wystarczy Ifi zen dac żeby poczuć sporą różnicę

Dzięki :D Ja sam korzystam z Zen-a, tylko że z wersji Signature. Nie jestem wielkim fanem przetworników Sabre, więc iFi akurat podszedł mi idealnie (pomijając, że dla nich pracuję rzecz jasna). Świetnym przetwornikiem, choć nieco droższym jest też Topping D30 PRO. Żeby nie było, że tylko swoje polecam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, iFi Audio napisał:

Dzięki :D Ja sam korzystam z Zen-a, tylko że z wersji Signature. Nie jestem wielkim fanem przetworników Sabre, więc iFi akurat podszedł mi idealnie (pomijając, że dla nich pracuję rzecz jasna). Świetnym przetwornikiem, choć nieco droższym jest też Topping D30 PRO. Żeby nie było, że tylko swoje polecam ;)

Dokładnie tym samym się kierowałem - szukałem dacia z kosteczkami Burr Browna. Teraz czas na IFI zen one signature - ale i tak muszę najpierw odsłuchać co wnosi ponad 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ace2 napisał:

Topping D30 PRO jest za 1800 czyli drożej od specjalnej edycji Wolfa2 , który jest za 1500 i ma dwa komplety coaxial&optik

Wszystko rozbija się o to co w nim siedzi Wolfson vs Sabre vs Burr Brown  i co z tego podchodzi Twoim oczekiwaniom. Ja wolę cieplejsze muzykalne zapędy Burr Browna.  Nie zapominajmy jeszcze o AKG. O ilości i  pozostałych flaczkach nie wspomnę 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo dużo potrzebnej wiedzy macie, ja lubię cieplejsze granie, dynamikę i elastyczny bass, w przypadku odtwarzania z BR koncertów, najlepsze będzie dobre "pierdolnięcie" :) nawet rozważałem mały sub podłączyć do Noda tak aby to grało kinowo czyli sub wzmacniał doznania koncertowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lysyrafal napisał:

Niezły prezent zrobiłeś sobie na dzień dziecka.

Pozdrawiam!

Prawda? 😁

Odnośnie DAC, który byłby lepszy niż wbudowany w MR (a który wydaje mi się odrobinę lepszy niż hifiberry digi 2 pro), to rzuciłem okiem na ifi zen ale u mnie konieczne jest tez wejście optyczne, żeby podpiąć tv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Palmos napisał:

Ciekawe czy branżyści jak np @Q21 czy @S4Home mają wiedzę i się nią podzielą ile tych urządzeń trafią na gwarancję a dla ilu są zgłaszane jakieś problemy.

U nas trafił się jeden egzemplarz z widocznymi niedoróbkami. Coś było nie tak  pokrętłem głosu oraz lampy w środku były krzywo.

Z tym że został on wymieniony natychmiast.

Jest jeszcze jeden aspekt o którym zapominacie. Tu jest 130+ stron o tym wzmaku. O każdym innym będzie maks ? 30?. Podobnie wygląda sytuacja ze sprzedażą.  W dobie na początku pandemii dostępności to był zdecydowanie najczęściej sprzedawany wzmacniacz na naszym rynku. Wiem po nas i po pewnym wielkim sklepie sieciowym.

Moga się wówczas trafić 1 na 50 jakiś egzemplarz wymagający poprawy. Czasem 50 sztuk sprzedanych to inny wzmacniacz znacznie więcej czasu. Byc może , nie wiem, Magnat widząc zapotrzebowanie, ograniczył finalną kontrolę? Nie wiem. W każdym razie na szczęście jest dobry dystrybutor i każde urządzenie jest wymieniane od razu.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Wito76 napisał:

Ja swojemu nastolatkowi dokupiłem DACa do Wiima, właśnie dzisiaj na dzień dziecka. Niech się młody wciąga w hobby. 

Ja swoich pociech nie mam, ale mam dwie cudowne bratanice. Starsza jak była mała, była bardzo spokojna i nie bałem się o sprzęt. Druga, młodsza, to już harpagan i kiedyś złapała mi za pokrętło głośności we wzmacniaczu i mało zawału nie dostałem. Nic się oczywiście nie stało, aczkolwiek trzeba mieć oczy z tyłu głowy przy dzieciach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Palmos napisał:

Ciekawe czy branżyści jak np @Q21 czy @S4Home mają wiedzę i się nią podzielą ile tych urządzeń trafią na gwarancję a dla ilu są zgłaszane jakieś problemy.

Byłby problem, ponieważ gwarancja jest door to door i przeważnie omija to salony, w których sprzęt był kupowany. Swojego czasu rozmawiałem z dystrybutorem i powiedział, że zdarzają się reklamacje ale nie są to częste przypadki i głównie dotyczą lamp, które najzwyczajniej w świecie się zużywają jak klocki hamulcowe :). 

Do nas najczęściej przychodzą osoby z problemem krzywo zamocowanych lamp ale było o tym nawet w tym wątku. Wystarczy otworzyć obudowę i wpiąć jak należy lampy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, T Z6 napisał:

Jakiego?

A tak zupełnie na spontana na Olx znalazłem chłopaka praktycznie po sąsiedzku z SMSL M3 - to taki DAC/AMP słuchawkowy - takiego DACA kupiłem. Dla mnie było ważne że ma wejście USB, by synkowi podłączyć komputer, ma wejście optyczne pod Wiima i w rezerwie jeszcze coaxial jest na pokładzie. Synka mini wzmacniacz lampowy w klasie D (Fosi Audio T20) ma tyko wejście RCA i do tej pory taka trochę partyzantka to była bo przez trójnik jak na zdjęciu podłączony był komputer z wyjścia jack czyli badziewnej karty muzycznej i równolegle Wiim po kabelku jack-rca (gdzie Wiim lepiej gra po optyku jako transport). DAC wreszcie ucywilizował sposób podłączenia urządzeń i przede wszystkim jest wyraźny progres w brzmieniu. Młody słucha sporo Tidala i teraz to już naprawdę fajnie brzmi.

 

12 godzin temu, Matt Daemon napisał:

Wszystko rozbija się o to co w nim siedzi Wolfson vs Sabre vs Burr Brown  i co z tego podchodzi Twoim oczekiwaniom. Ja wolę cieplejsze muzykalne zapędy Burr Browna.  Nie zapominajmy jeszcze o AKG. O ilości i  pozostałych flaczkach nie wspomnę 😉

Ten SMSL M3 jest na kości Cirrus CS4398. Mam drugiego DACa na kości AKM AK4493 i są różnice w prezentacji dźwięku. AKM jest wyrazistszy jakby, ciut więcej wykazuje chrypki w głosie, nerwowości w instrumentach strunowych a ten SMSL M3 na Cirrusie jest trochę grzeczniejszy, łagodniejszy ale na pewno nie powiem, że muli czy coś. Świetnie brzmią na nim perkusje, różne werbelki, stopa itd. To nie jest nowy model, taki sprzed 5 lat chyba, ale  naprawdę do takich potrzeb świetnie daje radę. Za kwotę poniżej 3 stów nie ma się zupełnie do czego czepić. Z tego co wyczytałem tę kość wkładali do drogich sprzętów typu MyRyiad, cedeki Marantza czy urządzenia Apple. A odnośnie cytatu, no nie do końca tak jest, że wszystko rozbija się o kość, ważniejsza jest aplikacja czyli część analogowa.

rozdzielacz_lacznik_wt_r_2211_main.jpg

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...