Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

18 minut temu, Rafał 73 napisał:

W cenie nowego Magnata, mogę nabyć Musical Fidelity m3si w dobrych pieniądzach jeszcze na gwarancji. Zastanawiam się czy warto? Miał ktoś styczność z tym wzmacniaczem? Jak to gra? Mało jest informacji w sieci a jeśli są, to zbieżne.

Ucho , ucho tylko twoje ucho, posłuchaj obu i porównaj :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też. I raczej śledząc wiele moich wpisów nawet w tym wątku to pojawiało się to wcześniej.

Audiolab 6000A to dobrze wyceniony wzmacniacz ale moim zdaniem MR 780 jest po prostu ciekawszy.

20 minut temu, Rafał 73 napisał:

Tak byłoby najlepiej, tylko trzeba jechać na drugi koniec Polski :)

Oba modele są bardzo popularne w Polsce. Jesli, w co wątpię, żaden bliski Ci salon ich nie ma to napisz do Q21 (z tego forum) czy innego salonu który preferujesz on Ci wypożyczy na odegłośc te wzmacniacze.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Rafał 73 napisał:

Dziękuję za komentarz. 

Prawdopodobnie skończy się tak, że jednak kupię tego MR 780 mimo tej słabej skali głośności, bo do 3,5 tyś nic lepszego nie znajdę. Kilka dni temu napaliłem się na używanego Musical Fidelity m3si, ale też w tym wątku jest wpis, że ktoś przesiadł się z MF m3si na MR 780 bo gra przyjemniej. Znów zaskoczenie, że tańszy sprzęt brzmi lepiej od droższego.

Ale magnat kosztuje 2750 więc tym bardziej nie ma nic do niego podejścia w tej cenie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MirekZabrze napisał:

Miałem na testach rownolegle obydwa i.. to gra inaczej a nie gorzej.

Właśnie. Z tego co czytałem , to Audiolab gra wysuniętą średnicą do przodu podobnie jak Nad c326 którego miałem dawniej a ta charakterystyka brzmienia bardzo mnie irytowała. Wieczne darcie pyska 😁

Także tego Audiolaba już sobie odpuściłem. Myślałem bardzo poważnie o Musical Fidelity m3si ale z tego co czytałem on też gra raczej średnicą oraz górą. 

 

Edytowano przez Rafał 73
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, MirekZabrze napisał:

Wszystko zależy z czym to połączysz.. 

Dokładnie, miałem w domu jednocześnie Audiolaba i MF3si. Audiolab po dwóch dniach wrócił do sklepu, a MF już został. Mi granie MF zdecydowanie bardziej odpowiadało. W tym czasie córka była w domu i ona zdecydowałaby się na Audiolaba, tak więc każdy ma inne słuchowe preferencje. Najlepiej posłuchać i to u siebie w domu, ale niestety nie zawsze tak się da. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odczułem by basu brakowało, pewnie zależy od kolumn. Dla mnie był szczegółowy, detaliczny i wyrazisty z preferencją wyższych tonów. Mocy mu nie brakuje, przy głośniejszym niczego nie tracił. Jedynie pilot taki sobie, brak przycisku St-by, ale posiada wejście trigger więc jakoś można poradzić sobie z tym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam kolumny, słuchałem ich, ale z Onkyo tx8250.

57 minut temu, Rafał 73 napisał:

Źródło głównie CD. 

Okej,pytam ,bo próbuje zrozumieć co przeważa u ciebie,że głównie bierzesz pod uwagę Magnata mr780.

 

Chodzi mi o ten wpis twój "Prawdopodobnie skończy się tak, że jednak kupię tego MR 780 mimo tej słabej skali głośności, bo do 3,5 tyś nic lepszego nie znajdę"

Można odnieść wrażenie że coś chcesz zmienić, trochę na siłę, pomimo tego że nie do końca Mr780 spełnia twoje oczekiwania.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...