Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Dnia 12.08.2022 o 11:49, JackLodz napisał:

Emotiva wczoraj dojechała teraz sie wygrzewa. Powiem tak jest potencjał jest moc. Z Hyperionami gra podobnie do Magnata ale Magnat to hybryda więc brakuje mi tego lampowego grania. W Magnacie wymieniłem lampy na Gold Liony i dźwięk zbliżył się do Vincenta 237. Daje Emotivie czas na wygrzanie zobaczę co się zmieni. Na pewno jest dużo mocniejsza scena trochę wycofana a może to powód braku regulacji średnich w Magnacie ustawiałem średnie na godz. 14. Wysokie są takie jak lubię delikatnie cykające bas tu jest potęga zjechałem do -2. Bas jest lekko bułowaty ale szybki tu jest ok. To tyle po pierwszym dniu. Magnata jeszcze nie wystawiam na sprzedaż bo tak naprawdę jego granie bardziej mi sie podoba tylko ta moc. Emotiva gra na 35-40 i jest naprawdę głośno. Jeszcze jedna różnica którą zauważyłem to, że Magnat na dużych głośnościach trochę tracił na jakości dźwięku było to takie lekko rozmyte ale to tak w okolicach -10 +10 na potencjometrze +10 to max Emotiva najgłośniej grała 60 i nie traciła na jakości dźwięku.

No powiem Ci że porównanie do Vicka 237 po zmianie lamp w mr780 ciekawe. Miałem mr780 zarówno z Mullardami jak i Goldami. Następnie zmieniłem na Vincenta sv-226 tego na 4 lampach w pre i absolutnie ogromna różnica na korzyść Vicka. Ciekawy jestem co zostanie u Cb - emotiva czy magnat 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Posiadam od miesiąca tytułowy Magnat Mr780 - gra z Magnat Quantum 757. Wszystko nowe kupione miesiąc temu. Słucham na ogół bardzo głośno (metal)

I Mam pewien problem, bo po ok godzinie-póltorej takiego słuchania na maksa (potencjometr głośności do oporu, podłączenie optykiem do tv I youtube) nagle na ampli pojawią się komunikat AMP PROTECT i wzmacniacz automatycznie się wyłącza. Trzeba chwilę odczekać i słuchać już ciszej aby grało.

I teraz pytanie : tak ma być czy to jakaś wada i reklamować? Przy maksymalnej głośności obudowa z góry jest szybko bardzo gorąca, ustawiłem ja przy tv na zewnątrz więc jest cyrkulacja powietrza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze jak sygnał wejściowy jest cicho, to na wyjściu jest tez ciszej. A skoro końcówka mocy się grzeje to znaczy ze ma co robić. Kolumny które ma kolega maja tez dość dobra skuteczność (93db). Wynika z tego, że jest głośno i aż dziw ze sąsiedzi nie przyszli zanim nastąpił alarm AMP PROTECT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ace2 napisał:

bo nikt jeszcze nie katował tak Magnata.

A tu się myślisz kolego. Był tu jeden taki jegomość (kilkadziesiąt stron temu) który tak testował 780ke że jeden kanał zaczął ciszej grać. Też mu się wyłączał i też chyba po optyku z tv. Mało tego to ten Magnat był pożyczony od kolegi 😳

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh no mieszkam na wsi i to w takim miejscu że następna chałupa pol km dalej więc nikogo nie denerwuje, chociaż jak ktoś idzie droga to zawsze się ogląda na moja chatę 😅

Miernik dzwieku dałem foto. Druge foto jak ustawiony ampli (pokój poddasze i skosy ale powierzchnia pokoju z 40m kw więc spora, słucham jakieś 4 m od glosnikow)

Ale bardziej średnia to 90 db a szczytowa 110-115. 

Jak sie wlaczy Rotting Christ albo stary Moonspell to bardziej ta szczytowa :P

No jak toctemperatura to troche smutno ale w sumie rzadko słucham ponad godzinę bo bym ogluchl na takim poziomie ;)

Screenshot_20220820-163650_Sound Meter.jpg

20220820_164552.jpg

Edytowano przez Aximati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak nie jest. Bt bardzo dobry, na nim słucham radia hi-res na codzień i nie narzekam. Z Tv po optyku to nawet nie wiem czy nie troszkę  ciszej. Z Tidal po bt telefonu a po usb z kompa głośność mniej wiecej taka sama. Ale to jest u mnie.

Ważne żeby zawsze poziom głośności na źródle ustawić na max. 

Poza tym muza z YouTube nie jest najlepsza pod względem jakości.

 

1 godzinę temu, Aximati napisał:

te sama muzykę po BT, też z YouTube. O wiele ciszej, dźwięki spłaszczone, bez pazura

Dałeś głośność napewno na max?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optyk gra ciszej w tym wzmacniaczu. O wiele lepiej jest po analogu. pomyśl nad mocniejszym wzmacniaczem. Między innymi to był powód u mnie zmiany na inny. W mr780 przy wzmocnieniu ustawionym powyżej 2/3 mocy słychać było już zniekształcenia. 

Jeżeli komuś gałka obciera, to wystarczy delikatnie wyciągnąć ją do siebie. Fabrycznie może być za mocno wciśnięta na ośkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Palmos napisał:

 

 

Dałeś głośność napewno na max?

Na pewno. Ok może to i lepiej z tym wyłączaniem żeby sobie słuchu nie uszkodzić , chociaż już trułem dzisiaj zonie ze fachowcy mowia ze wzmacniacz za słaby i trzeba mocniejszy. Także może w przyszłym roku Magnat MA900 😇

Tylko trochę mi zal ze przed zakupem pytałem jednego eksperta jaki wzmacniacz w normalnej cenie do kolumn quantum 757 i że słucham bardzo głośno metalu I zaproponował m.in.  ten więc myślałem że da radę 😒

Edytowano przez Aximati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2022 o 15:20, Morfi napisał:

1) jak chodzi wam gałka głośności ? u mnie to jest jakaś kicha ... działa nie równo, coś szura, raz gładko, raz z oporem ... jak bym jakaś gumę naciągał

2) jak się sprawuje bluetooth ? u mnie ma bardzo słaby zasięg, dosłownie po 2 metrach od urządzenia słychać już przycięcia i utratę jakości. A nadajniki są ok - z głośnikiem JBL działają perfekcyjnie do kilkunastu metrów.

( temat zgłosiłem do dystrybutora i mam mieć wymianę na inny nowy ) jednak bardzo mnie nurtuje to czy po prostu źle trafiłem czy jakość tego taka jest ....

P.

No i mam magnata po wymianie - wszystkie dolegliwości poznikały

- gałka chodzi płynnie

- bluetooth łapie z połowy mieszkania - nawet przez jedną ścianę

Jak widać trzeba trafić na odpowiednia sztukę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Tam bym poprawił akustykę nieco. Cały system jest delikatnie skręcony do rogu + skosy + brak dywanu.

Coś tu trzeba podziałać w tym kierunku.

Piotr

Wiem tylko ze na samym środku pokoju jest gruba belka konstrukcyjna  trzymająca dach i dlatego tv musi stać w jakimś rogu..

Edytowano przez Aximati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Aximati napisał:

Wiem tylko ze na samym środku pokoju jest gruba belka konstrukcyjna  trzymająca dach i dlatego tv musi stać w jakimś rogu..

Ok, to niech stoi. To w takim razie coś trzeba zrobić z akustyką. może absorbery za zestawem, może dywan?

Tutaj będzie ciężko doradzać bo nie widze całego pomieszczenia.

Dodatkowo programy do akustyki nie uchwycą tego skosu....

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech......

Jestem mocno wqrww teraz. Żona z dzieckiem do teściowej, chata cała moja. Dużo piwa odpalonego, jest super, muza ofkoz max. Liczyłem się z odcięciem po godzinie z kawałkiem chociaż już takich upałów nie ma i wieczór. Także jestem w mega transie swoich zespołów.. ok 40 min...i AMP PROTECT. No Kurwa. A może nawet i tych 40 min nie było. Wcześniej miałem (raczej do kina domowego) Creative Z906. Fajny i wbrew pozorom mocno gral ale po tym jak kilka razy przepaliłem jednego z satelitów powiedziałem DOSYC i kupiłem 2 porządne kolumny i wzmacniacz żebym słuchał jak chce i ile chce. No i wtopa :(( ok czyli wychodzi na to, że ten wzmacniacz nie daje rady.. Teraz nie mam siana ale za pół roku max rok kupię cos żeby się nie stresować czy padnie czy nie. Jako że głośników już raczej nie zmienię ( Magnat Quantum 757  bardzo dobre recenzje, kupilem nowki za 3100 zl pare na niemieckim amazonie) to prosiłbym na przyszłość  o jakieś typy odnośnie wzmacniacza. JAKI ZEBY MI SIE NIE WYLACZAL?  Głównie muzyka metalowa, bardzo głośno ale ofkoz jestem w stanie dać parę kafli (ale nie 8-10..) żeby to nie był tylko sam hałas.. żeby fajnie z tymi kolumnami współpracował.

Czy ten Magnat MA900 da rade? Czy coś innego ? Chyba że to wada tego mr780 i oddać na gwarancję. 40 min gorąco nie było i się wyłączyło :(

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Aximati napisał:

Ech......

Jestem mocno wqrww teraz. Żona z dzieckiem do teściowej, chata cała moja. Dużo piwa odpalonego, jest super, muza ofkoz max. Liczyłem się z odcięciem po godzinie z kawałkiem chociaż już takich upałów nie ma i wieczór. Także jestem w mega transie swoich zespołów.. ok 40 min...i AMP PROTECT. No Kurwa. A może nawet i tych 40 min nie było. Wcześniej miałem (raczej do kina domowego) Creative Z906. Fajny i wbrew pozorom mocno gral ale po tym jak kilka razy przepaliłem jednego z satelitów powiedziałem DOSYC i kupiłem 2 porządne kolumny i wzmacniacz żebym słuchał jak chce i ile chce. No i wtopa :(( ok czyli wychodzi na to, że ten wzmacniacz nie daje rady.. Teraz nie mam siana ale za pół roku max rok kupię cos żeby się nie stresować czy padnie czy nie. Jako że głośników już raczej nie zmienię ( Magnat Quantum 757  bardzo dobre recenzje, kupilem nowki za 3100 zl pare na niemieckim amazonie) to prosiłbym na przyszłość  o jakieś typy odnośnie wzmacniacza. JAKI ZEBY MI SIE NIE WYLACZAL?  Głównie muzyka metalowa, bardzo głośno ale ofkoz jestem w stanie dać parę kafli (ale nie 8-10..) żeby to nie był tylko sam hałas.. żeby fajnie z tymi kolumnami współpracował.

Czy ten Magnat MA900 da rade? Czy coś innego ? Chyba że to wada tego mr780 i oddać na gwarancję. 40 min gorąco nie było i się wyłączyło :(

 

To nie wada tylko zabezpieczenie termiczne(każdy wzmacniacz coś takiego posiada tylko trochę dziwnie że 40 minut i koniec to mój stary technics grał kilka godzin na domówkach i nic) , ma900 powinien grać głośniej i podejrzewam że próg zabezpieczenia termicznego będzie wyżej ale to chyba musisz z kimś pogadać kto taki wzmacniacz ma i byłby skłonny się poświęcić się dla ciebie 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano dałem na maksa ( na wyswietlaczu +6dB) Wiadomo  nie od dziś że głośna muzyka wydziela w głowie endorfiny ( dlatego fajnie się ćwiczy na rowerku  chociazby). A jak jest typowo rozrywkowo to sama głośność kompozycji ktore się lubi robi to samo. A jak się wypije i słucha.. kurcze dałem parę ładnych kafli żeby się nie martwić czy jakaś satelita (Creative z906) znowu padnie tylko klasowe stereo i klasowy wzmacniacz.  A tu słucham i się zastanawiam kiedy pierdyknie :( no i pierdyknął szybciej niż myślałem...

Sam w sobie gra fajnie ale  na dłuższą metę koniec. Chcę  coś na czym mogę polegać. Jak ktoś słucha metalu A może ma te glosniki magnat quantum 757 to może da namiar na wzmacniacz który z nimi gra i nie wyłącza się po godzinie albo i krócej:) :(

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...