Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Dnia 13.03.2020 o 15:25, Wito76 napisał:

@pawelend Mówisz, że straciłeś 700 przy odsprzedaży. To powiedziałbym że w takim razie mocno przepłaciłeś przy zakupie. Ja praktycznie za tyle wyrwałem w salonie i jeśli bym sprzedawał swoje to za 2000 bez targowania się bym oddał.

 

 

 

 

Może przeplacilem. Ale kupilem je w 2018r i nigdzie nie było taniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie można przyjąć, że wśród użytkowników sami zadowoleni. Taka ciekawostka, jestem na Facebooku w fanklubie / grupie Klipscha i tam na privie napisał do mnie jeden z użytkowników niezbyt zadowolony z Magnata. Może nie tyle z brzmienia bo wcześniej jak miał klipsche z yamahą 757 to cięło go po uszach a z Magnatem jest super, wysokie idealne. Ale ma problem, bo gałka volume nie chodzi cały czas z tym samym oporem, a poza tym bluetooth łapie mu z 1,5m, przerywa. Poprawiło mu się jak odstawił na bok jakiś drugi sprzęt, chyba zakłócał. U mnie totalnie nie ma tego typu problemów, bluetotha używam sporadycznie ale z kilkunastu metrów bez problemu działał. Cóż wpadki jakościowe zdarzają się każdemu. Branża wie o tym najlepiej, sprzęty za kilkanaście tysięcy też są reklamowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też bluetooth nie działa dobrze, zwłasza z laptopem Apple. AptX to kodek wspierany na androidzie więc tam nie powinno być problemów. A z mac'em to rzeczywiście tnie, nawet w bliskiej odległości. Te sprzęty zwyczajnie się nie dogadują. Ale.. szkoda czasu na bluetooth, lepiej wymyśleć jakieś inne połączenie, bezstratne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj próbowałem sobie poprawić bas w moich pylonach. Zgodnie z dokumentem Pana Karola spodziewałem się wyrównania charakterystki, na skutek zamknięcia otworu BR. Okazało się rzeczywiście, że kosztem dudniącego basu 100hz powstały z martwych składowe niższe(ok 60hz tak myśle). Niestety ten bas nie jest taki rychliwy jak wychodzący z otworu BR. Ale już powoli da się wtedy słuchać tych głośników. Ogólnie przy spokojnym słuchaniu już jest dużo lepiej. Wziąłem więc na tapetę coś głośniejszego, jakiś nowoczesny utworek z wytwórni z za oceanu z potężnym basem. Ujawniła sie wówczas wada kolumny zamknietej - większe wychylenia membrany głośnika. Znowu Pan Karol miał rację. W dokumentacji jest to zaznaczone, jako minus tej konstrukcji. Stąd wniosek, że nie jest łatwo o jakieś wyjście w mojej sytuacji, ponieważ, musiałbym ten otówr zamykać i otwierać w zależności od potrzeb. Bo przy głośnym słuchaniu membrany uderzają o maskownice, które nie są zdejmowalne. W ogóle jest problemem zdjęcie maskownic, żeby zamknąć otwór BR. Ogólnie producent chyba nie przewiduje jakichkolwiek modyfikacji. Maskownice są tak zamontowane, że żadne większe wychylenia nie są przewidziane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na temat. Taka ciekawostka tylko, ten wątek o Magnacie cieszy się na forum jak widać ogromną popularnością. Ponad 81 tys. wyświetleń. Jeden z rekordowych wątków. Wniosek jest jeden, skoro taka popularność to trzeba uważać co się pisze bo nie wiadomo czy szef z pracy czasem też nie czyta tego :).

Wygląda na to, że naganiamy branży sprzedaż, ludzie czytają, w sumie raczej pozytywne rzeczy o sprzęcie i pewnie przybywa posiadaczy. Może branża wymyśli jakiś program lojalnościowy. Dajcie znać komu faktury wysłać za dotychczasowe osiągnięcia marketingowe :) 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Magnat lepiej przyspieszy działanie tego amplitunera. Tak sobie właśnie słucham radia na 20-letniej miniwieży SONY i trochę zazdroszczę, że ma takie dobrze odbierające radio no i od razu reaguje na zmianę źródła. Nie trzeba czekać kilkanaście sekund, żeby się odpaliło radio DAB czy FM. To jest szczerze mówiąc trochę żenada, w tych czasach. Ta miniwieża nie była wyceniana raczej na prawie 4 klocki, a chodzi jak dzika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, przełączanie źródeł jest trochę irytujące. Klikniesz pilotem z optyka na radio i po kliku sekundach dopiero cieszysz się dźwiękiem. Na szczęście nie robię tych czynności tak często, kilka razy na godzinę tylko raz na jakiś czas więc idzie przeżyć. Samo włączanie sprzętu, odliczanie sekund od 30 do 1 również wkurza, ale to powiedzmy mogę sobie wytłumaczyć koniecznością wygrzewania lamp. Ale przełączanie źródeł to faktycznie wtopa. Moja stara wieża też robi to szybciej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma rzeczy niemożliwych, oczywiście moduł radiowy może być zamulony, ale tam każde źródło dzwięku jest zamulone, Zawsze jakieś kilka sekund sobie producent ukradł z naszego codziennego czasu. Żeby tam czasem jakiegoś trzasku w tym hi-fi nie było słychać to nałożą MUTEa, mam wrażenie trochę przydługiego. Lubię responsywność i tak mi w tym starym radyjku, spodobała się ta lepsza ergonomia. Takiego responsywnego urządzenia bardziej chce się używać na codzień. Tak się właśnie zastanawiam, czy audiofile, mają taką wrodzoną cierpliwość, że w imię lepeszego dzwięku są w stanie wszystko wytrzymać i poczekać nawet 15 min na swoją lampę, aby zagrała w pełni. Ja już teraz wiem, że w pełną lampę nie pójdę. Bo cierpliwość to nie moja dewiza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w zasadzie to chyba tyle z grubych wad sprzętu. Natomiast esencją i istotą każdego sprzętu jest brzmienie. Tu raczej niewiele złego dało się usłyszeć wśród forumowiczów na temat MR780. Wiadomo, ma swój charakter, jak każda marka i kwestia trafienia w gust, ale moim zdaniem nie jest źle. W moim przypadku, jako posiadacza Klipschów czasem czytam sobie, że ktoś tam zmienił kolumny klipsch bo krzykliwe, bo jazgotniki itd. Natomiast ja nie mogę tego powiedzieć, Magnat delikatnie osładza brzmienie góry, nadaje lampowy bonus, wysokie są dźwięczne, miłe na pewno nie męczące i tu wielki lajk dla Magnata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widzę, że wątek ładnie się rozwija choć miejscami odbiega od tematu :). Ja po kilku miesiącach użytkowania Magnat MR 780 jestem coraz bardziej zadowolony. Sprzęt gra fajnie (nawet z czasem chyba coraz lepiej) bez żadnych problemów itp. Po takim czasie widzę nadal jeden dość duży minus tzn. opisywany już wielokrotnie kiepski sposób przełączania źródeł na pilocie i płycie czołowej (brak sprawnego przełączania stacji radiowych itp.). Ten minus oczywiście rekompensują wszystkie pozostałe plusy wykonania i działania sprzętu. Oczywiście najważniejszym plusem jest dobre brzmienie. Ja na razie nic nie planuję zmieniać poza tym co już wcześniej planowałem czyli zakup fajnych kolumn podłogowych do nowego salonu (pewnie w przyszłym roku). Ogólnie wszystko ok. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home, teraz na stałe mam podstawkowe Klipsch RP600M ale na próbę podłączałem też stare Tonsil Samba i Diora.

Wito76, nie mam jeszcze konkretnych pomysłów ale wiem, że będę szukał kolumn z wieloma głośnikami (powyżej 3), obecne są fajne ale trochę za spokojne, będę szukał też więcej "um-cyk". Myślę, że będę chciał posłuchać Klipsch RP8000f, Magnat Signature, Heco Celan GT lub Revolution, Polk Audio RTI. Jest to taki wstępny wybór z internetu a na konkrety może przyjdzie czas zimową porą. Zauważyłem, że lubię słyszeć jak grają poszczególne głośniki w kolumnie a w podstawkowych niestety tego mi brakuje. Reasumując pozostawiłbym brzmienie Klipsch (bas i wysokie) + trochę więcej "um-cyk" + kilka głośników w kolumnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, jak to każdy ma zupełnie odmienne oczekiwania:) Ja właśnie doszedłem do wniosku, że już nie chce kolumn 2.5 lub 3-drożnych, bo robią za dużo hałasu o nic.  Poza tym są za drogie w stosunku do jakości dźwięku. Lubie spokojne brzmienie, ale jakościowe. Moje nowe Pylony Ryby 25 musiałem przystosować do grania salonowego -> przy pomocy taśmy samoprzylepnej, którą szczelnie zakleiłem otwór bas-refleks. Nie jest to ładne, ale da się przynajmniej słuchać. Bez tego mozna je wstawić do remizy, tam będzie pożądany bum-cyk:)

Oczywiście nie mówię, że Pylony są złe, bo czytając to forum, dochodzę do wniosku, że napewno znajdzie się ktoś komu one przypasują. Mnie czarują jedynie średnicą(20lat temu nigdy bym czegoś takiego nie napisał. Po co komu średnica:) Teraz doceniam ten fragment pasma, który Pylony odkryły przede mną. Nawet moge powiedzieć, że w tej cenie za 2.5tys za sztukę to średnica jest genialna, a bas ... dobry do puszczania radia na otwartej przestrzni, jak to kiedyś na wsiach.

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...