Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Autor opinii bardziej skupił się na kolumnach niż magnacie. Ale zawsze miło, że nasz ampli fajnie napędza.

Z podobnych tematów, dziś czytałem czyjeś forumowe wynurzenia na temat Emit 20. Testował je z różnymi wzmacniaczami, yamaha 701, marantz 6006, jakiś harnaś kondor i wreszcie trafił na Magnata MA600, młodszego brata naszego 780. I wg opisu strzał w dziesiątkę. Genialnie się zgrywaja, wzmacniacz wreszcie dał nowe życie emitom.

Szybkie porównanie parametrów i ten MA600 ma bodajże tylko 2x80w dla 4 omów. Czyli 20% słabszy od MR 780 a i tak daje radę. Zachęcająco to brzmi wobec niby tak wymagających dunczykow.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, chcesz mnie przekonać, abym zniósł moje Dynki 2/7 i posłuchał teraz z perspektywy czasu, jak to brzmi? Może to niegłupi pomysł, bo ten zaklejony taśmą bas z Pylonów, nie ma startu z tym co prezentują Dynaudio. Muszę tylko zamontować stare kable, które nie wyostrzały mi tej góry, bo wycofuje się wtedy średnica. Mam też jeszcze możliwość wymiany lamp na inne zapasowe, które mi gość z "ebay" wysłał, bo te aktualne rozbłyskują przy włączeniu i się przestraszyłem, że się spalą wkrótce. Jeśli one nie poprawią średnicy to pomyśle o zakupie jeszcze nowych lamp z współczesnej produkcji, może te będą grały trochę bardziej neutralnie.

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Wito76 napisał:

A z tej mojej listy kilka postów wyżej wybrałbyś coś?

Poczekałbym na jutro, niech się wypowiedzą ludzie, którzy są obyci ze sprzętem różnej maści. Trochę się osłuchali więc myślę, że lepiej doradzą. Ja natomiast trochę myślałem o focal aria 906. Jednak z tego co ludzie piszą to dynaudio i tak ma lepszą średnicę, więc zrezygnowałem. Co prawda to było w porównaniu z Dynaudio excite x14, ale nie wiem czy to robi większą róznicę.

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Wito76 napisał:

[mention=23975]S4Home[/mention] a co z wydajnością Magnata wobec emit 20? Masz jakieś zdanie na ten temat, da radę?

@Q21 doradzicie coś?

 

 

 

 

Magnat MR780 to wydajny wzmacniacz, który spokojnie sobie poradzi z Emit 20 oraz 30. Brzmienie będzie po cieplejszej stronie ale uzyskujemy bardzo dobra prezentacje sceny dźwiękowej. Bas jest mocny ale nie traci kontroli i nie wchodzi na średnice. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wito76 napisał:

@Q21 dziękuję za odpowiedź. A jaki jest wasz faworyt wśród monitorów (do 2500 para) które zagrają detalicznie, fajną średnicą ale bez utraty potęgi brzmienia podłogówek?

 

 

To jest ogromne wyzwanie, ponieważ w takim przypadku musimy iść na kompromis i wybić sobie z głowy potężne brzmienie jak z kolumn podłogowych. W takiej kategorii cenowej masz choćby Focal Chorus 706 ale zostały nam wyłącznie w kolorze orzechowym. Dynamiczne i szczegółowe brzmienie. Alternatywa mogłyby być Pylon Audio Diamond Monitor, które po rabacie będą kusiły ceną. Jest to cieplejszy charakter brzmienia i dopiero w tym przypadku możemy mówić o potężniejszym brzmieniu, które może w jakikolwiek sposób konkurować z mniejszymi kolumnami podłogowymi. Potężne brzmienie już przy niskich poziomach głośności. To byłby w mojej ocenie faworyt. W nieco wyższej kwocie ale czasem warto nieco dorzucić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam taki zestaw.

Magnat MR780 + MelodikaMDBW415 (Bi-Wring) + Bowers & Wilkins 602 S3

Źródło to Magnat MCD750 + Melodika MD2RD.

Wcześniej grało to z kablami Prolink 2x2,5 mm² i 2xCoaxial 1RCA (takie miałem).

Zmiana okablowania dała bardzo dużo. Wysokie tony przestały być męczące. Lepszy bas i średnica (wokale brzmią lepiej). Pojawiła się lepsza scena.

Wszystko gra w 25 m2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, DanielSS napisał:

Witam

Posiadam taki zestaw.

Magnat MR780 + MelodikaMDBW415 (Bi-Wring) + Bowers & Wilkins 602 S3

Źródło to Magnat MCD750 + Melodika MD2RD.

Wcześniej grało to z kablami Prolink 2x2,5 mm² i 2xCoaxial 1RCA (takie miałem).

Zmiana okablowania dała bardzo dużo. Wysokie tony przestały być męczące. Lepszy bas i średnica (wokale brzmią lepiej). Pojawiła się lepsza scena.

Wszystko gra w 25 m2.

Fajnie że się pojawiłeś wśród "Nas". Temat MR780 nie ginie a rozwija się i dobrze. Ja ciągle udoskonalam brzmienie ale tym razem to już tylko albo wręcz aż, zmianą miejsca kolumn. Wiele się zmienia i efekty coraz lepsze👍

Edytowano przez rafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, DanielSS napisał:

Witam

Posiadam taki zestaw.

Magnat MR780 + MelodikaMDBW415 (Bi-Wring) + Bowers & Wilkins 602 S3

Źródło to Magnat MCD750 + Melodika MD2RD.

Wcześniej grało to z kablami Prolink 2x2,5 mm² i 2xCoaxial 1RCA (takie miałem).

Zmiana okablowania dała bardzo dużo. Wysokie tony przestały być męczące. Lepszy bas i średnica (wokale brzmią lepiej). Pojawiła się lepsza scena.

Wszystko gra w 25 m2.

A na jakich kablach gra teraz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Szybki napisał:

A na jakich kablach gra teraz?

Na tych co napisałem wcześniej - Melodika MelodikaMDBW415 i Melodika MD2RD (Interkonekt). Na prawdę dały super efekt.

Oglądam na tym zestawie również filmy. Pukanie do drzwi słychać przy drzwiach, burzę za oknem a jak wibruje telefon to patrzymy po swoich. Słucham różnej muzyki. Na kawałku Prodigy - Invisible sun - bas słychać na całej klatce. Na Fleetwood Mac - The Chain - słychać jak palce przesuwają się po strunach a później wchodzi gitara basowa. Super kawałek. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@klavikort Pytanie czysto hipotetyczne, zadane przede wszystkim w celach edukacyjnych. Z tego co pamiętam wymieniałeś w Magnacie lampy. Poczytałem sobie z nudów trochę na ten temat. Są różne wersje, ewolucje lampy ECC81, różne firmy je produkują: Philips, Siemens, Mullard, Telefunken, czeskie, made in WuHan itd. Na jakie zmieniłeś, dlaczego zmieniłeś, skąd wiedziałeś które wybrać, co zmieniło się w brzmieniu itd.

Pisałeś ostatnio, że może znowu będziesz zmieniał. Pewnie jest to łatwizna, wyjąć z podstawki, włożyć nową, trudność prawie jak podłączyć telefon do ładowarki, ale może się mylę? Jeśli są z tym jakieś kłopoty, potrzebna wiedza tajemna, trzeba poznać jakieś sztuczki, tipsy to zrobił byś przy okazji dla forumowiczów jakieś zdjęcia, szczyt marzeń - filmik jako tutorial. Oczywiście wszyscy mamy sprzęt na gwarancji, na pewno nie będę grzebał teraz i zrywał plomb, ale może kiedyś za dwa lata... 

Kupowałeś w Polsce czy na zagranicznych serwisach? Koszty?

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o lampy w Magnacie, to u mnie wyszło to z tego, że słyszałem niezbyć czyste wysokie tony takie z piaskiem. Trochę się też dziwię, że nikt tutaj z właścicieli na to nie zwraca uwagi. Może moje głośniki bardziej to obnażały, niż jest to u innych. Mi to natomiast nie dawało spokoju. Zastanawiałem się co może być przyczyną. No i zacząłem oglądać lampy wizualnie i szukać, która z nich może być zamontowana w Magnacie. Okazało się, że tylko chińska ma dokładnie takie samo podwójne ekranowanie. Poszedłem więc na fora poczytać co o tej tubie piszą: http://tubemaze.info/shuguang-12at7/ . Opinie jakoś bardzo zgadzały mi się z tym jak ja to słyszę, że jest "szorstka na górze". Mając tą wiedzę, stwierdziłem, że nie ma na co czekać tylko zmienić te lampy na coś dobrego i starego. Chciałem, usłyszeć jak grają lampy z lat 70-tych.  No więc, poczytałem na forach jaka lampa gra "dobrze". Wybrałem sobie MULLARD, dość popularna i chwalona seria CV4024. No więc zamówiłem lampy z Anglii od gościa, którego bardzo polecam w tych sprawach(jest bardzo uczciwy przysłał mi gratis zamienniki, bo moje lampy rozbłyskiwały i myślałem, że to coś złego). Jak coś to podaje jego namiary: https://www.ebay.pl/usr/yitry. Po rozkręceniu magnata, nagrałem sobie jeszcze utwory na starych lampach, żeby później porównać i zamontowałem nowe/stare lampy(Mullard NOS). Po zamontowaniu, nie odsłuchiwałem na paczkach, tylko nagrałem znowu kawałki, w nowej konfiguracji. Niestety coś pokręciłem i nagrałem tylko jedną ścieżkę mono dla obu przypadków. Jednak jak potem porównywałem na słuchawkach to słychac było na tych nowych, że doszła jakaś większa dynamika, więcej zrobiło się przestrzeni. Na tych starych lampach utwór był bardziej "zbity". Natomiast po podłączeniu głośników, okazało się co doszło. Był to bas schodzący niżej, no i sopran już czysty bez piachu. Ogólnie to chyba doszło po wymianie lamp jeszcze więcej ciepła(tego akurat nie było mi trzeba). Jak bym wymieniał lampy jeszcze raz to właśnie na jakieś jaśniejsze.

Co do samej wymiany myśle, że mozna zrobić inne podejscie niż ja zrobiłem. Po prostu zdjąć wszystkie gałki i odkręcić panel przedni. Nie bedzie trzeba odkęcać płyty toru lampowego, tym samym wszystkie zalakowane śruby powinny się ostać.

Koszty? Dokładnie za tą parę: 

https://www.ebay.pl/itm/12AT7WA-ECC81-PHILIPS-MULLARD-NOS-MATCHED-PAIR/310219485090?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

dałem 30 funtów(jest brandowana jako PHILIPS stąd niższa cena). 

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za wyczerpujące informacje. Myślę, że wielu z ciekawością przeczytało to co napisałeś. Mało kto pewnie odważy się na wymianę, ale przynajmniej wiemy więcej. Nawiązując ja również nie bardzo wiem, o czym piszesz jeśli chodzi o szorstką górę. Utarła się taka miejska legenda, że Klipsche mają niefajną górę, zapiaszczoną, zgrzytliwą, męczącą, ale jako posiadacz tych kolumn nic takiego nie mogę powiedzieć. Zresztą według wszelkich forów stare serie miały tę przypadłość, firma chyba wyciągnęła wnioski i jak dla mnie, z moich skromnych doświadczeń Klipsche najładniej mi zagrały właśnie górą. Talerze perkusji, miotełki, cykanie jest dla mnie w sam raz i nic mnie nie męczy. Może i Magnat dokłada coś od siebie, temperuje tę moją górę, ale według forów Klipsch ma na tą chwilę jeden z lepszych wysokotonowców.

Wracając, fajnie że mamy jakąkolwiek możliwość modyfikacji dźwięku. W zwykłych tranzystorach już nie jest to takie proste dla blondynki. Nie każdy chce i potrafi ingerować w podzespoły toru zasilania czy idąc grubo wymianę tranzystorów mocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była na forum jeszcze jedna osoba, która też zauważyła dziwną przypadłośc wysokich tonów, że są krótkie, nie wybrzmiewające. Gdybym się ich nie pozbył, to by ten amplituner już u mnie nie stał:) Mam jeszcze inne zapasowe lampy. To już są oryginalne Mullardy, ale nowsze wydanie(seria 7948), nie wiem jak grają. Jak będzie mi sie chciało, to wymienię i dam znać czy łatwo było z nowym sposobem wymiany, przez panel przedni. Lampa w odróżnieniu od tranzystora jest elementem bardziej kompletnym, tak mi się wydaje, że nie potrzebuje jakich dodatkowych elementów, żeby wzmacniać sygnał. Tranzystor to już jest taki książe, że jak mu nie ustawisz dokładnie punktu pracy, to pracować nie będzie, albo będzie pracować bardzo źle. Stąd łatwo jest wymienić lampę, bo to taki "żywy organizm", który potrafi się adoptować do nowych warunków, ma dużą tolerancję.

Jakby coś to jest późno, jeśli piszę głupoty, to postaram się jutro je wymazać...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...