Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Co do moich aktualnie grających lamp Mullard(brandowany Phillips). Wydaje mi się, że w obecnej sytuacji kiedy mam jeszcze te pylony ruby 25, to jest to konfiguracja optymalna. Te lampy rozciągnęły bas, zszedł on niżej i jest teraz mniej punktowy. W Dynkach mi to przeszkadzało, bo już na prawdę tego basu było sporo, a brakowało czasem uderzenia. Tutaj w Pylonach to jest zaletą, z uwagi na podbicie w okolicach 100Hz i szybko opadającej charakterystyce w niskich rejestrach. Te stare lampy, myśle skompensowały braki tych kolumn, dlatego powoli przyzwyczajam się do Pylonów. Gdybym mógł je odstawić od sciany to myślę, że mogła by się między nami zawiązać nić porozumienia.

BTW.  To już 33 strona. W niektórych ruchach to już najwyższy stopień wtajemniczenia:)

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Karol64208 napisał:

dla tego należy wybrać sprzęt o pewnych parametrach i jakości.

Od lat nie używam korekcji dźwięku na krzemie i lampie nie mam.

No nie do konca tak prosto jest, bo moje kolumny o ile w jazz-ie np. Daja rade to juz w ciezkim rocku/metalu uzywam lekkiej korekcji bass/treble. Pamietac należy ze jednak większość z nas ma systemy kompromisowe i czasem trzeba troche podkręcić :D

a purysci niech mnie teraz zjedzą heh

kręcić galkami to takie nieaudiofilskie... :P

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie tyle chodzi o audiofilskość, tylko o to że w większości wzmacniaczy regulacja barwy to dodatkowy kawałek toru audio, który wprowadza dodatkowe zniekształcenia. Mamy wtedy wybór, albo jeden kompromis, albo drugi. Ideałem jest nie potrzebować regulacji barwy. Do tego dąży większość audiofili. Czasem może się przydać jednak korekcja zdartej płyty lub taśmy magnetofonowej z przytartym zapisem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Wito76 napisał:

I weź się tu domyśl o co chodzi.

Tranzystorowy i lampowy wzmacniacz zapewne

19 minut temu, MobyDick napisał:

Tu nie tyle chodzi o audiofilskość, tylko o to że w większości wzmacniaczy regulacja barwy to dodatkowy kawałek toru audio, który wprowadza dodatkowe zniekształcenia. Mamy wtedy wybór, albo jeden kompromis, albo drugi. Ideałem jest nie potrzebować regulacji barwy. Do tego dąży większość audiofili. Czasem może się przydać jednak korekcja zdartej płyty lub taśmy magnetofonowej z przytartym zapisem.

Zawsze staram sie odsłuchać po Bozemu czyli z pominieciem barwy. Jednak stopa lub kotły wymagają nieco zboczyc z purystycznej drogi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

16 minut temu, Karol64208 napisał:
1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

kręcić galkami to takie nieaudiofilskie... :P

niekoniecznie, bo wielu audiofilii nie wie co ma:o

Jak audiofil ma dwa monobloki, to tam nie ma co nawet kręcić, dobrze ze jest regulacja głośności. Swoją drogą czy to jest w codziennym uzytkowaniu wygodne?

Ok juz doczytałem, to nie jest tak, że się kręci osobno , prawym i lewym kanałem. Tylko mamy preamp od tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2020 o 07:39, S4Home napisał:

A czy ktoś z was testował MA 1000?

Też nurtuje mnie to pytanie jak gra wzmacniacz dużo droższy od MR780, ponadto "ograbiony" z wszystkich dodatków, które poposiada nasz magnat(Radio,DAC, regulacja barwy).

Wydaje mi się, że bardziej konkurencyjna jest jest konstrukcja VINCENT SV-227, która ma regulację tonów i DAC USB w cenie niższej nawet od MA 1000.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrze dobranym sprzęcie to są zbyteczne dodatki a nawet nie wskazane. Dołożenie korekcji i innych wynalazków powoduje znaczne zmiany w  jakości dźwięku. A przecież o to chodzi audiofilom żeby uzyskać najbardziej dźwięk zbliżony do rzeczywistości. 

Aby to wszystko uzyskać musi być dobry wzmacniacz /projekt/ + kolumny, nie zapominajmy też o źródle dźwięku, min. to CD, stream raczej tego nie zapewnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, Karol64208 napisał:

Aby to wszystko uzyskać musi być dobry wzmacniacz /projekt/ + kolumny, nie zapominajmy też o źródle dźwięku, min. to CD, stream raczej tego nie zapewnia.

No, ale sęk w tym, że ja chce sprzęt do codziennego użytku, siedzę sobie i słucham radia, jak mnie najdzie ochota to włączę coś z CD, jeśli nie płyta to może coś z internetu. Każde to źródło może grać trochę inaczej, zwłaszcza radio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, klavikort napisał:

No, ale sęk w tym, że ja chce sprzęt do codziennego użytku, siedzę sobie i słucham radia, jak mnie najdzie ochota to włączę coś z CD

na ogół dobieramy sprzęt pod najlepsze źródło, pozostałe trudno ale musimy się z tym pogodzić że będzie grało słabiej, lub zastosować kilka par wzm. i kolumn dla różnych źródeł.

Słuchanie muzyki bez korekcji, jest to kwestia nauki i przyzwyczajenia się do neutralności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...