Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Akurat Magnat Shadow 209 to granie ciepłe. Mocne basowe. MR 780 gra podobnie. Jeśli lubisz taki dośc wolniejszy basowy dzwiek, łagodny na górze to ok. Moim zdaniem te kolumny jednak potrzebuja twardszego szybszego wzmacniacza. Roksan K2 z uzywanych albo Cambridge CXA 61 albo 81 z nowych. Ewentualnie AXR 100 jako amplituner.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Akurat Magnat Shadow 209 to granie ciepłe. Mocne basowe. MR 780 gra podobnie. Jeśli lubisz taki dośc wolniejszy basowy dzwiek, łagodny na górze to ok. Moim zdaniem te kolumny jednak potrzebuja twardszego szybszego wzmacniacza. Roksan K2 z uzywanych albo Cambridge CXA 61 albo 81 z nowych. Ewentualnie AXR 100 jako amplituner.

Ok. Dzięki za podpowiedź. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 15.04.2020 o 22:51, klavikort napisał:

Co do samej wymiany myśle, że mozna zrobić inne podejscie niż ja zrobiłem. Po prostu zdjąć wszystkie gałki i odkręcić panel przedni. Nie bedzie trzeba odkęcać płyty toru lampowego, tym samym wszystkie zalakowane śruby powinny się ostać.

Oj naszukałem się tego postu, w kwietniu to pisałeś. 

Powodem wymiany lamp, jak pisałeś była "szorstkość" wysokich tonów. Też chyba mam takie wrażenia, z tym że nie do końca mam pewność czy zwalić winę na lampy czy może na kolumny Bronze 6, które są raczej z tych jaśniejszych. Wkurza mnie czasem to ćwierknięcie, czy syknięcie na górze - ciężko to w słowach wyrazić., może to metalowe tweetery a może jednak lampa.  Na pewno góra nie jest idealna, blachy nie mają tej swojej masy, dźwięczności. W poprzednich klipschach było lepiej, ale sybilanty też były. Kombinuję a to z kablami, a to w "malinę" wszedłem by mieć radość ze słuchania. Teraz czekam na dostawę interkonektu (Neotech z miedzi monokrystalicznej). A może rozwiązanie jest prostsze - wymienić lampy. Z chińczyków na angliki.

Napisz, testowałeś dostęp do wzmacniacza przez przedni panel? Da radę tak zrobić? Jeśli tak to czy jest łatwiej i czy po drodze są jakieś plomby, zalakowane, pomalowane śrubki czy coś? Bo tak ogólnie, to w innym wątku poprosiłem Piotra z S4Home by dowiedział się u dystrybutora czy można beztrosko zdjąć obudowę i zmienić lampy bez utraty gwarancji. Swoją drogą przez formularz na magnat.de wysłałem w tej sprawie zapytanie, ale bez odpowiedzi jeszcze - wysłałem w piątek, przyszło takie auto- info że w ciągu 3-5 dni udzielą odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Wito76 napisał:

Napisz, testowałeś dostęp do wzmacniacza przez przedni panel?

Nie testowałem, aczkolwiek jeśli w dzieciństwie nie rozkręcałeś w domu wszelkiej maści sprzętów, to bym raczej dał to komuś kto z elektroniką miał styczność:) Wydaje mi się ze przez panel przedni wymiana lamp może być mniej awaryjna. Gałki można dość łatwo zdjąc i wygląda, że po wykręceniu wszystkich śrub trzymających ten panel powinno dać się go zdjąć.

Jakby co to mam dwie angielskie lampy na boku. Nie wiem jak grają...ale moge pożyczyc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w sumie co mi tam, wziąłem magnata i rozkręciłem:D Nastepnie wymieniłem na drugie angielskie lampy, te których nie testowałem.

Teraz zrobiłem to odkręcając panel przedni... jest dużo wykręcania śrubek w zasadzie wszystkie trzeba odkręcić na około panelu.

Trzeba było też odkręcić ekran na lampach. Ostatecznie chyba jest łatwiej, bo nie rozcinałem spietych kabli, zalakowanych śrub itd.

Jak grają? jeszcze nie wiem, ale chyba trochę jaśniej od poprzednich Philipsów. Bas raczej podobny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4HomeDziękuję za kontakt z Magnatem.

@klavikort , Dziękuję za odpowiedź i konkrety. Kolejny raz zaskakujesz nas. Czym? – odważny jesteś. A to rozkręcasz wzmacniacz na gwarancji, a to kolumny – przekładasz tweeterki – szacun. Czyli jeśli dobrze rozumiem dostęp przez przedni panel jest mniej inwazyjny i jest szansa, że może nikt nie zorientuje się w ingerencję w sprzęt?

Poczekam na info od S4Home (od dystrybutora Magnata) jakie w ogóle są legalne sposoby na wymianę lamp. Dzięki za propozycję użyczenia lamp. Niby jestem elektronikiem z wykształcenia, ale raczej z tych niepraktykujących. Pracowałem trochę w zawodzie, ale jako projektant/programista. Ale wszelkie stricte manualne tematy zlecam bratu, który wiele lat praktykował elektronikę, zwłaszcza w złotej erze psujących się telewizorów, magnetowidów, przestrajania UKFu itd. Jakiś popsuty dekoder, spuchnięte kondensatory czy coś to podrzucam mu. Masz rację, że trzeba chyba mieć trochę praktyki w grzebaniu w elektronice, są różne sztuczki, zapinki, zatrzaski itd. Podsumowując ogarniam teorię, ale z praktyką różnie, choć oczywiście lutować potrafię, czytam schematy itd. Co do lamp, rzuciłem temat na sąsiednim forum. Szkoda, że nie zacząłem wypowiedzi u nich od zdania „czy jest tu jakiś cwaniak?” Tak mi odpisali, że poczułem się jak ubogi krewny z Rysiowa. Zmień cały sprzęt, nie trawię tanich kolumn Monitor Audio i takie teksty. Ale pojawiło się też kilka ciekawych rzeczy. Te nasze oryginalne chińskie lampy produkowane są rzekomo w tej samej fabryce co markowe Psvane, tylko zapewne gorsza selekcja. Ogólna ich rada – zmień na cokolwiek, wszystko będzie lepsze od tego chińczyka. Polecają mi Telefunkena z Ulm, Valvo Blue Label, RCA, Amperex, Philips z Heerlen. Polecili też rosyjskie Gold Lion. Mullardy określili jako dociążone i cieplejsze. Podlinkowałem też te brandowane Philpsem Twoje Mullardy – polecali je. Siemensy określili jako jasne, ale wciąż bardzo dobre, choć potrafią zakłuć gdy reszta toru temu sprzyja. Choć i tak jeden koleś mi napisał „z twoimi kolumnami – bez urazy, nic osobistego – to będą zmarnowane pieniądze”. Ku… , nie każdy sobie podciera tyłek setkami, mam inwestycję, która pochłania oszczędności a na audio-hobby po zakupieniu sprzętu przeznaczam jakieś drobne w miarę możliwości, by nie odczuć za bardzo w portfelu. A to kable głośnikowe, malina, kabel zasilający, teraz zmieniłem interkonekt coaxial, później może zasilacz do maliny. No i lampy. Małymi krokami to wszystko.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Pismo to dokument. Z tego co kojarzę (jeśli się mylę to poprawcie) lampy nie są objęte gwarancją jako element zużywający się. Coś jak klocki w samochodzie. Tylko czemu taki trudny dostęp ktoś wymyślił.
Klavikort, ile trwała mniej więcej wymiana lamp od przodu? Pytam, bo trochę stresuje mnie ta operacja i gdybym np zaniósł do serwisu to mógłbym powiedzieć kolesiowi, że prosty temat, 25 minut, w zasadzie tylko odkręcanie śrubek bez diagnostyki, szukania usterki, lutowania itd i może by nie zdarł ze mnie.
Nie chciałbym za bardzo wykorzystywać brata, bo wiadomo że nie chciałby kasy ode mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, Wito76 napisał:

Klavikort, ile trwała mniej więcej wymiana lamp od przodu?

W 25 min można to zrobić po wypiciu RedBull'a(tak jak ja to zrobiłem ;) i jak już się tam raz było. Ale taki realny czas na spokojnie to myślę, że tak 40min-1h. Ja na Twoim miejscu właśnie bym poszedł z tym do brata. To nie jest jakaś bardzo ryzykowna operacja, tylko wymaga doświadczenia przy rozkręcaniu urządzeń elektronicznych. Wskazówka mała: obudowę wzmacniacza po odkręceniu trzeba podnieść od tyłu do góry, aż blacha wyjdzie z zaczepów. Potem tylko wyjąć gałki, śrubokręt do ręki i jechana. Większość śrubek jest taka sama, ale jak się u mnie okazało jedna jest krótsza i nie wiem gdzie była, więc poszła w jakieś nowe miejsce:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i spoko, zobaczymy co dystrybutor powie i wtedy decyzja. Ciekaw jestem bardzo tych różnic w brzmieniu a najbardziej tej różnicy na górze pasma. Wydaje mi się, że wiem chyba o czym piszesz. Góra faktycznie taka trochę ściśnięta tylko diabli wiedzą na kogo zwalać winę - na kolumny czy jednak wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki. W zasadzie od samego początku intryguje mnie jeden temat. Mam wrażenie że prawa lampa mocniej świeci. Jakoś sobie kiedyś wytłumaczyłem, że pewnie coś mi przysłania widok i stąd takie wrażenie. A jak jest u was?
Dołączam zdjęcia, nie wiem czy będzie dobrze to widać. 931c4c7acf764da56cf7a375aeef13d4.jpg

Tapatalk pozwala tylko po jednym zdjęciu wkleić. c7a039f4baff876e58548a2d5e98aa01.jpg

. 050adfeb83891c4725e338eb9bd393f3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Wito76 napisał:

Raczej nie słyszałem różnic między kanałami. Jedno co gdy uruchamiałem kiedyś Moode na malinie jest tam taki stereo test. Gość mówi raz w jednym raz w drugim kanale. I głos w obu kanałach ewidentnie się różni. Pytałem w innym wątku czy tak jest czy tylko u mnie może. Ale bez odpowiedzi.

Nie, nie Panowie. Prawie całe światło które widać na panelu pochodzi z tylnego podświetlenia diodami LED. Lampy emituja go bardzo niewiele i w dodatku są ustawione do siebie czołem  i inaczej to światło może się rozchodzić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...