Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

53 minuty temu, klavikort napisał:

Ogólnie to zazdroszcze @maverick2005 tego pokoju.

Dokładnie to jest salon z aneksem kuchennym około 31m2 4x7,6m,z Magnatem historia wczorajsza jest taka, że wszystko wyszło przez przypadek, jak włączyłem sobie muzykę i poszedłem kawę robić, stojąc w tzw.kuchni, oddalony od sprzętu, okazało się że dochodzi do mnie inny dźwięk, pełniejszy bas,itd.,to mi dało do myślenia,po przeczytaniu tego poradnika audiophysic , zabrałem się do kombinacji z kolumnami jeszcze raz,no i jak się okazuje efekt końcowy na plus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, chciałbym wymienić kable, prosze pomóżcie dobrać właściwe.

Zestaw oczywiście MR 780, kolumny Monitor Audio Silver 1, przewody Supra Classic 4mm2, źródło głównie chromecast audio.

Ogólnie zestaw wg mnie dobrze dobrany ale z dłuższym czasem słuchania mam wrażenie, że wokale są nieco w tle. Chcąc poprawić średnie tony, zdecydowałem się na razie na wymianę kabli.

Co byście mi doradzili? czytałem sporo dobrych opinii o VAN DAMME UP-LCOFC   2,5mm2. Czy wg kolegów jest to dobry wybór? co ewentualnie doradzacie? cena do około 30zł/mb, jeśli warto może być więcej.

PS Podzielicie się informacja jakich Wy używacie do Magnata?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, K4MiL napisał:

Co byście mi doradzili? czytałem sporo dobrych opinii o VAN DAMME UP-LCOFC   2,5mm2.

Mam dokładnie te VanDamme ale w wersji 4mm2 teraz. Po zmianie z Chord Clearway wszystkie pasma stały się bardziej jakby muzykalne, mocniejsze, lepsze wybrzmienia. Będę kupował 1,5 lub 2,5mm2 do monitorków niedługo, tak więc marka u mnie się sprawdziła. Ale z kablami to trochę tak jak z żonami, o swojej nikt złego słowa nie powie.

Miałem wiosną przez 2 tygodnie na testach QED Silver Anniversary XT - bardzo odchudziły mi brzmienie, balans tonalny przeniesiony ewidentnie ku górze, brzmienie rozjaśnione. U  mnie nie sprawdziły się. Zresztą kto powiedział, że Magnat gra ciepło i miękko. To tranzystor w końcu i wg mnie góra wcale nie jest zmiękczona tylko dość jasna, żeby nie powiedzieć sucha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Mam dokładnie te VanDamme ale w wersji 4mm2 teraz

A testowałeś pomiędzy średnicami kabli tj 4mm2 vs 2.5mm2?

Ja mam teraz 4mm2 a zastanawiam się nad wymianą na 2,5mm2. Nie chodzi o oszczędności ale czy jest w ogóle sens posiadania 4mm2 do tej mocy wzmacniacza. Poza tym po zajrzeniu do moich kolumn MA Silver 1 w obudowie kolumny średnice przewodów do zwrotnicy a dalej do głośnika mają średnicę około 1,5mm2.

Może 2,5mm2 grać lepiej niż 4mm2 tej samej firmy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie z innej beczki do kolegów. Czy ktoś z posiadaczy MR780 odsłuchiwał go z kolumnami podłogowymi Monitor Audio RX6 ? 

Zastanawiam się jaka byłaby różnica w odsłuchu w stosunku do Monitor Audio Silver 1. Oczywiście pomijając głębie basu z różnicy pomiędzy podstawkowymi i podłogowymi. Bardziej ciekawi mnie różnica w tonach średnich i wysokich. W Silverach 1 mam za mało średnich, wysokie ok ale mogłoby być mniej kosztem neutralności. Dynamika przypuszczam że podobna obu kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=48979]K4MiL[/mention] Nie, nie widziałem ich nigdy nawet, ale są podobno zdecydowanie słabsze.

Tak sobie podsumowałem ostatnio co podpiąłem do Magnata w salonie w ciągu 4 chyba wizyt i wygląda to tak:

Klipsch 620, Audio Saxo 40, QAcoustic 3050i, Polk Signature S55E, Pylon Diamond Monitor, STX Electrino 250, Heco Aurora 700, Melodika BL 40, Focal Chora 816, Dynaudio Emit30, Pylon Pearl 27, Pylon Sapphire 31, Indiana Tesi 560, MA Bronze 6, MA Silver 100 monitory.

Trochę tego było ale wszystko ta sama liga. Chyba Emit M30 były najdroższe.

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Tak sobie podsumowałem ostatnio co podpiąłem do Magnata w salonie w ciągu 4 chyba wizyt i wygląda to tak:

Klipsch 620, Audio Saxo 40, QAcoustic 3050i, Polk Signature S55E, Pylon Diamond Monitor, STX Electrino 250, Heco Aurora 700, Melodika BL 40, Focal Chora 816, Dynaudio Emit30, Pylon Pearl 27, Pylon Sapphire 31, Indiana Tesi 560, MA Bronze 6, MA Silver 100 monitory.

Trochę tego było ale wszystko ta sama liga. Chyba Emit M30 były najdroższe.

A pamiętasz wrażenia z odsłuchu MA Silver 100? 

Ja mam Silver 1 czyli ich poprzednik i brakuje mi zdecydowanie w moim zestawie wokali a są to kolumny podobnie brzmiące.

Chce coś zmienić, na razie zacznę od kabli ale rozglądam się też za kolumnami, raczej podstawkowe ale nie wykluczam małych wąskich podlogowek typu MA bronze 5 lub MA RX6. 

Słyszałem wiele dobrego o emitach M20 ale nie jestem przekonany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko słuchałem, akurat stały na stanowisku odsłuchowym w salonie i w ogóle nie miałem ich w planach. Stały to podłączyliśmy. 5 minut grały zanim panowie przytargali to co chciałem ale naprawdę bardzo dobre wrażenie zrobiły na mnie. Bardzo kulturalnie grały, zadziwiły mnie, że z takich maluchów wydobywają się tak szlachetne dźwięki. Piszę maluchy bo brałem tylko podłogowe pod uwagę. Ale podkreślam, to było max 5 minut. Jeśli szukasz filigranowych podłogówek to zdecydowanie polecam Audio Saxo 40. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły, w ogóle nie brałem ich pod uwagę. Fajna rozdzielczość i mimo rozmiarów potrafiły mocno zagrać. 80cm to nie jest metr. Naprawdę fajnie zgrywały się z magnatem. Spytaj w Q21, tam słuchałem.

 

Emit M20 również nie słuchałem, ale słuchałem Emit M30. Jeśli czytasz o emitach to zwróć uwagę, że co jakiś czas ktoś dodaje, że mają niską skuteczność i wymagają mocnego wzmacniacza. Magnat wygląda poważnie, ale przy emit 30 wymiękł. Tzn faktycznie do nich potrzebna jest elektrownia. Dałem wzmacniacz na maks i dało się jeszcze rozmawiać, nie było biologicznej bariery "ścisz bo ogłuchnę". Wszystkie inne na maksa grając robią taki hałas że chce się uciec. Weź to pod uwagę.

Fajnie grały te Emity ale jak dla mnie zero przyjemności, nie mieszkam w bloku więc pozwalam sobie czasem na chwilę rozrywki dając głośniej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Wito76 napisał:

Emit M20 również nie słuchałem, ale słuchałem Emit M30. Jeśli czytasz o emitach to zwróć uwagę, że co jakiś czas ktoś dodaje, że mają niską skuteczność i wymagają mocnego wzmacniacza.

Mam takie wrażenie, że 2.5 drożne Emit M30 muszą grać ciszej niż 2 drożne M20. U mnie Dynki2/7 jak zrobię na 0db to jednak rozmawiać się nie da. No chyba że po wódeczce, na migi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Wito76 napisał:

Jeśli czytasz o emitach to zwróć uwagę, że co jakiś czas ktoś dodaje, że mają niską skuteczność i wymagają mocnego wzmacniacza. Magnat wygląda poważnie, ale przy emit 30 wymiękł.

Pisząc, że nie jestem przekonany do Emitów M20 miałem to na myśli, czytałem o "cichym graniu" M20 w tym temacie.  Jednak nie przekonam się dopóki nie odsłucham u siebie w salonie, na 23m2 może dałyby radę.

56 minut temu, Wito76 napisał:

polecam Audio Saxo 40

 Nie brałem pod uwagę, poczytam :)

 

a jak byś opisał Pylon Diamond Monitor w połączeniu z Magnatem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Diamond Monitor w ogóle nie podeszły tzn lubię bardziej energetyczne granie. Za delikatnie grały. Mam wzmacniacz podłączony również pod tv i np obejrzenie filmu akcji... słabo było po prostu. Do spokojnego słuchania ok. Ale nie sugeruj się mną, najlepiej jak sam wyciągniesz swoje wnioski. Jest mnóstwo fanów Aurora 700 a mi np w ogóle nie podeszły. Mocno, ale trochę za mało detalicznie, za mało powietrza, do kina super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Yahoou napisał:

Raczej następca MA600. Brak tunerów...

 

W sumie racja, troszkę ten wygląd mnie zmylił.

Ogólnie to taki mix 600 z 780😉

Lampy te same,co w 780 z opisu wynika.

Ciekaw jestem,czy charakter grania będzie ten sam,jak 780,a dzięki większej mocy poprawi się szczegółowość przy cichym odsłuchu? 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam kolumny Xavian Joy. Niedawno zakupiłem w promocji RTV Magnat MR 780 i o ile przy spokojnej muzyce lub słuchaniu radia jakość dźwięku jest na przyzwoitym poziomie, czuć lampowe brzmienie to przy mocniejszej muzyce jest już gorzej(dźwięk jakby spod koca) Wzmacniacz wygrzewany przez tydzień. Z

Zastanawiam się czy nie zrobić zwrotu i zakupić np. używanego Hegla h70, Cambridge Audio CXA 60 lub Audiolaba. Drugą alternatywą jest sprzedanie Xavian Joy i połączanie MR 780 z Pylon Audio Ruby Monitor. Może Państwo coś doradzą?

Moje priorytety to dobra jakość dźwięku szczególnie przy cichym słuchaniu. Muzyki słucham różnej od akustycznej, folku, poezji śpiewanej, jazzu po rocka oraz radia gł. w tle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2020 o 17:49, K4MiL napisał:

A pamiętasz wrażenia z odsłuchu MA Silver 100? 

Ja mam Silver 1 czyli ich poprzednik i brakuje mi zdecydowanie w moim zestawie wokali a są to kolumny podobnie brzmiące.

Skoro masz Silver 1 to ich następca to Silver 50. 100tki to zupełnie inne kolumny. Charakteryzują się znacznie większa dynamiką w każdym paśmie.

10 godzin temu, maverick2005 napisał:

Uzupełni lukę pomiedzy 780 a MA 1000.

10 godzin temu, Yahoou napisał:

Raczej następca MA600. Brak tunerów...

Zobaczymy.

Teoretycznie jego następca był MR 780 tylko dodali Tuner.

Emity są owszem wymagające pod kątem zasilania. Ale jeśli finalnie grają cicho to znaczy że wzmacniacz jest jednak słaby. Totalnie pod nie niedobrany.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, maverick2005 napisał:

W sumie racja, troszkę ten wygląd mnie zmylił.

Ogólnie to taki mix 600 z 780😉

Lampy te same,co w 780 z opisu wynika.

Ciekaw jestem,czy charakter grania będzie ten sam,jak 780,a dzięki większej mocy poprawi się szczegółowość przy cichym odsłuchu? 

Przede wszystkim ma innego DAC-a i ciekawe jak to wpłynie na jakość dźwięku. Wygląda bardzo ciekawie, ale cena też konkretna i ciekawe jak będzie się prezentował w porównaniu do konkurencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...