Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Takie rzeczy o których piszesz fajnie realizuje się buforami lampowymi. Osoby posiadające czysto tranzystorowe wzmacniacze tęsknią za odrobiną lampowej magii i zakładają różne bufory zwane "prosiaczkami" między np CD a wzmacniacz. No ale magnat ma już przedwzmacniacz na lampach więc pozostaje jedynie bawić się w inne lampy.
Chyba że dorwiesz gdzieś tę legendarną kość AD1865R i podmienisz swój PCM58. Najważniejsze że próbujesz. Ewentualnie coś z chwalonych chińczyków tj Xiangsheng, Smsl, Gustard, ale to już kolejne strzały, które nie są za darmo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, pajtON napisał:

@klavikortSkąd masz taką fajną płytkę ? :) To jest R2R z filtrem na FPGA? (chyba nie, bo nie widzę układu FPGA).

Takie płytki są dostępne na aliexpress, obok całej masy innych. Ja wybrałem tą, bo ma mozliwość właśnie wyjęcia kostki i włożenia innej. Tutaj zamiast filtra cyfrowego jest układ NOS z chyba rejestrami przesuwnymi, aby całe 32 bitowe słowo podzielić na dwa kanały. Natomiast można w to miejsce włożyć filtr. Miałem koncepcje, żeby wymienić te stare kości PCM58 na AD1865 ale się zastanawiam czy to mi doda przestrzeni, której trochę by mogło być więcej. Nie chciałbym robić niepotrzebnych modyfikacji. Być może wystarczy zmonotowanie filtra. Gdzieś na forum, może będą kody źródłowe do FPGA i zobaczyć co się bedzie działo z dźwiękiem.

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem swieżym posiadaczem Magnata MR780. Trochę sie obawiałem jak to zagra z moim sprzętem, bo posiadam dość wymagające kolumny sonus faber venere 2.5, ale nie zawiodłem się, Najlpiej brzmi sekcja bebnowa, tutaj słychac duzą różnice, bas tez potrafi zaskoczyć głębią, ale nie są to na pewno krótkie kopniaki tylko troche bardziej rozlazłe. Wcześniej sprzet słyszałem z wysokim modelem amplitumera Sony DA5600ES, oraz z Marantzem 8005. Sony to ogólnie nie ma podejścia, nawet przy Bi-ampingu dzwięk był dość płaski szczególnie przy cichych odsłuchach. Jesli chodzi o Marantza, to niby wszystko ok, ale wczoraj Magnata słuchałem muzyki 12 godzin, oczywiście z różnym stopniem zainteresowania i głośności, w Marantzu dzwięk jest po kilku godzinach męczący, i zdecydowanie gorzej gra cicho. Ogólnie bardzo na plus, te drobnostki ze sterowaniem nie robią mi większego znaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie testuje Magnata 780 z kolumnami Pylon Topaz 20. Wrażenia mam mieszane, góra, a szczególnie wokale super. przeszkadza mi bas który potrafi buczeć. Do tej pory kolumny grały z Marantz PM 7200 i czuć tam przestrzeń i powietrze, bas jest lepszy(nic nie dudni, kontrabas to kontrabas), ale wokale są nie takie jak w Magnacie, są suche i lekko wycofane. Jak wzmacniacz da przestrzeń i wypełni pokój dźwiękami dźwiękami pozornymi a jednocześnie zapewni dobre wokale. Muzyka od rocka,pop, folk, muzykę akustyczną po jazz. Prośba o sugestie. Budżet do 3 tys, zł lub rynek wtórny do 2-2,5 tys. zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2021 o 16:00, Krzysiek1984 napisał:

Proszę o cenę na PRIV.

Podaj mi prosze numer telefonu przygotujemy wycenę.

10 godzin temu, Grzegorz Zając napisał:

Witam.

Czy porównywał ktoś brzmienie Magnat MR 780 do MA 900 i mógłby się podzielić wrażeniami z odsłuchu? Warto dopłacić? 

Pozdrawiam,

Greg

To nie będzie kwestia dopłaty. Oba był teoretycznie w tej samej cenie. MR 780 jest po prostu z nami już jakiś czas i jego ceną spadła. A MA900 był tylko 2 ? tygodnie po czym kolejna dostawa planowana na sierpień z tego co pamiętam. Więc trzyma cenę.

Dzwiek jest bardzo zbliżony. Masz lepszy moduł gramofonowy kosztem tunera.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Dzwiek jest bardzo zbliżony. Masz lepszy moduł gramofonowy kosztem tunera.

Powiem szczerze, spodziewałem się chociażby lekkiego poszerzenia sceny, takiego kroku w kierunku MA-1000. A z tego co pisze Piotr, to tylko lepszy moduł gramofonowy no i więcej mocy. Za 2 x większe pieniądze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 29.04.2021 o 10:17, klavikort napisał:

Powiem szczerze, spodziewałem się chociażby lekkiego poszerzenia sceny, takiego kroku w kierunku MA-1000. A z tego co pisze Piotr, to tylko lepszy moduł gramofonowy no i więcej mocy. Za 2 x większe pieniądze.

Przepraszam nie widziałem tego postu. Nie, ten wzmak nie będzie dwa razy drozszy finalnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam Forumowiczów, mam pytanko. Czy ten Magnat mr 780 ma szansę dobrze zagrać lepiej z Audio Physic yara II Superior niż NAD c356bee? Z NADem brakuje mi trochę kontroli niskich tonów, góra jest lekko matowa  (brakuje wybrzmień), średnica mogłaby być barwniejsza. Najwiecej chciałbym poprawić w wysokich tak żeby były delikatniejsze ale za razem bardziej detaliczne niż z NADem. Na sąsiednim forum pytałem o takie połączenie ale dostałem tylko propozycje klocków za 5000 używanych, które są w stanie dobrze zagrać z tymi kolumnami :) widzę, ze tutaj temat o tym wzmacniaczu wiec może ktoś kiedyś  słuchał z nim kolumn Audio Physic. Pozdrawiam 

Edytowano przez Szymek3392
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Paczka informacji dla zainteresowanych.  Opinie wrzuciłem też na strone sklepu w którym kupiłem więc ją możecie tam znaleźć.  Pewnie znajdą się tacy jak ja, mający dylemat między MR780 a YAMAHA R-N602. Porównałem MR780 z Yamaha R-N602 na głośnikach HECO AURORA 1000 słuchając tych samych utworów raz na jednym raz na drugim. Krótko mówiąc to Magnat zjadł Yamahe R-602.  Na wszelki wypadek poprosiłem opinie kilku domowników- każdy ma to samo zdanie MAGNAT gra lepiej. Yamaha gra płasko, płytko. sucho mało detalicznie tak bym to nazwał ale bez przesady, YAMAHA gra poprawnie, tamte określenia to tylko i aż porównanie do MAGNATA.. Nie ma kolosalnej róznićy między nimi, prosze mnie zrozumieć.  Chodzi tylko o to, że jak słuchasz jednego i za chwile drugiego to nie ma żadnej wątpliwośći kto wygrywa. Magnat ma to coś, ktoś to nazwał " NIE MĘCZY". Dodam, że oprócz jakości dźwięku Magnat wydaje się być solidniej zbudowany przynajmniej z zewnątrz co mnie zdziwiło bo w internecie zanim kupiłem naczytałem się, że to YAMAHA jest lepiej wykonana. Podam takie przykłady:  w Magnat złącza na tyłach obudowy pozacłane, bardziej solidne niż w Yamaha. W Magnat pokrętła z prawdziwego aluminium (jest zimne w dotyku) w YAMAHA pokrętła to plastik imitujący aluminium (są ciepłe w dotyku) . Niby szczegóły ale o czymś świadczą: kabel zasilający w MAGNAT jest odłączany jak od komputera a w YAMAHA kabel jest podłączony na stałe jak w suszarce do włosów. Wygląd również na plus dla Magnata i te piękne lampy za szybką. Uwaga na outlet w sieci eur... niestety nie jest tak jak piszą, że niby tylko rozpakowany, zamówiłem go 3 razy zanim doszła sztuka która mnie zatysfkcjonuje., Nie ma natomiast żadnego problemu ze zwrotem i za to plus dla tej sieci.   Magnat został u mnie na dłużej a jak sie nie bedzie psuł to do końca żywota bo po prostu wyjątkowo ładnie gra i pięknie wygląda. Właśnie słucham ROBERT MILES-CHILDREN:). I jeszcze jedna sprawa z tymi lampami, zwracam honor koledze który zauważył ze u niego są inaczej zamontowane. Faktycznie MR780 może mieć je zamontowane w różny sposób mam na myśli sposób w jaki sa widoczne przez szybkę ten który mam obecnie od frontu widać kontury lamp a miedzy niby są jakieś szybki lub przegrody które powodują ze pod kątem pięknie się w nich odbijają lampy (zdjęcia niżej). Jak wyglądały lampy w egzemplarzu który miałem wcześniej można odnaleźć w poprzednim moim poście. To samo obudowa, w zależnośći od egzemplarza obudowa może być od góry dziurkowana w całości albo w stosunku 2/3 (zdjęcia porównawcze obudowy niżej).  Na zdjęciach obok stoi YAMAHA z którą go porównywałem. Yamaha ma pełno bajerów TIDAL itd... ale ja tego nie używam więc nie komentuje natomiast z istotnych rzeczy warto odntować, że YAMAHA może odtwarzać bezpośrednio z PENDRIVE czego MAGNAT nie potrafi . MAGNAT-a natomiast można łączyć za pomocą zwykłego USB (jak do drukarki) z komputerem PC i transimtować dźwięk  w pełni cyfrowo dekodując za pomocą wbudowanego DACA. YAMAHA tego nie potrafi a ta funkcjonalność u mnie pożądana bo słucham muzy glównie z komputera.

20210504_135501.jpg

20210606_004320.jpg

20210606_004339.jpg

20210504_135446..jpg

20210606_005150.jpg

Edytowano przez Krzysiek1984
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...