Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

  • 5 weeks later...

Cześć, zacznę od przywitania bo na tym forum dotychczas czytałem ale się nie udzielałem 😉

Przeczytałem ten wątek od dechy do dechy i powiem szczerze na wiele rzeczy otworzyl mi uszy 😉

Zatem: byłem średnio szczęśliwym posiadaczem zestawu mało kolaborującego rn602 z Heco Vitas 700. Umęczyłem się i padlo najpierw na wybór ampli. A po przeczytaniu wątku i rozmowie ze znajomym naglosnieniowcem i muzykiem równiez na paczki.

wyszło na koniec tak:

Yamaha sprzedala się na pniu w cenie jej zakupu przed niespełna rokiem 😉

udałem się na odsłuchy do elektropunkt w Bydgoszczy. Wcześniej zainteresowalem  się kilkoma klocuszkami Magnat Mr780 oraz cambride audio cxa81, axr100 no i osławiona rn803d. Oczywiście w planie była wymiana kolumn z moich heco vitas 700. 

Przygoda dzisiejsza skończyła się tak, że wróciłem z magnatem i klipschami RP260f oraz uszczuplonym nieco budżetem.

Ale.... po odsłuchach dziś oraz kilka dni wcześniej z polkami dali7 wszelkimi pylonami aurorami etc. banan nie schodzi 😉

Najlepiej wypadł cxa81 ale może bym ocenił 10% lepiej dla mego ucha od magnata. Reszta.... coż wróciłem z Magnatem 😉 co do kolumn to połozyły na łopatki wszystkie pozostale testowane co więcej 2x droższe 280ki zostały w salonie bo zgraly od moich 260 bardzo niewiele lepiej. Rzekłbym nieco wydajniej mocniej i tyle. 

Reasumując wygrzewam zestaw i rzetelną ocenę przedstawie po jakiś 2 tygodniach osluchania się 😉 oby banan pozostał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat + Klipsch to mocne, brutalne, efektowne granie. Firanki chodzą. Nie wiem jak RP260, ja miałem Klipsche R620F czyli seria niżej i pierwsze co ewoluowało w moim systemie to... sprzedaż klipschów. Nie powiem, brakuje mi tej ich energii, tego wypełnienia pomieszczenia dźwiękiem, tego "kina", potęgi, ale niestety średnica była w nich przeciętna. Za mało detaliczna, wycofana, nie było tego drajwu, żylety gitary elektrycznej. Generalnie kolumna grająca typową V-ką.  Ale tak czy siak do dzisiaj z sentymentem wspominam małżeństwo Magnat+Klipsch, każdy kto wszedł był pod wrażeniem potęgi brzmienia. Diabeł niestety tkwi w szczegółach a tych mi zabrakło. 

Mówią że RP260 to inna zupełnie kolumna i zdecydowanie gra lepiej tak więc gratulacje wyboru i miłego słuchania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Wito76 napisał:
43 minuty temu, Wito76 napisał:

Za mało detaliczna, wycofana, nie było tego drajwu, żylety gitary elektrycznej. Generalnie kolumna grająca typową V-ką.  Ale tak czy siak do dzisiaj z sentymentem wspominam małżeństwo Magnat+Klipsch, każdy kto wszedł był pod wrażeniem potęgi brzmienia. Diabeł niestety tkwi w szczegółach a tych mi zabrakło. 

No też o tym myślałem w trakcie wyboru. Na razie słucham i zobaczymy co z tego będzie. Kolumny kupiłem w na tyle dobrej cenie że pewnie w razie W sprzedam bezstratnie. Magnat się wygrzewa. Na razie kilka godzin słuchania więc do pełni szczęścia jeszcze kilka dni dłuższych odsłuchów. Myślę, że w nie tak odległej jednak przyszłości czeka mnie wymiana lamp. Gram na melodikach purple rain więc może tu też coś zmienię.  Po przesiadce z detalicznej yamahy rn602 zanim przyzwyczaję się do dźwięku i dosłucham dobrze średnicy chwila zejdzie chociaż pewne niuanse już mi się rzucają na ucho... wokale są tam gdzie być powinny i stereo scena zaskakuje. Natomiast brak średnicy o którym tyle wspominałeś może być spowodowane tym że to 2 drożne grajki. I jakbym szukał a to może się wydarzyć to jeszcze posłucham polków 7. Zobaczymy. Dziś wygrzewam słucham i póki co zmiana na duuuży plus.

 

Dnia 28.09.2021 o 20:58, rosk napisał:

Góra jak dla mnie w sam raz, a średnica? Tak, w niektórych utworach jest jej może za mało ale wtedy idzie w ruch odpowiednia gałeczka i jest dobrze.

Otóż to. Po to one są. Czasem różne utwory różne nagrania szczegolnie przy odsłuchu z drapaka ze qzględu na tłoczenia wręcz wymagają odpowiedniego doatrojenia do ucha 😉 w końcu praktycznie każdy zachwala że gałki są ale czy każdy ich używa? Czy wszyscy audiofilsko w pure direct od razu 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2021 o 07:44, S4Home napisał:

Denon Gra nieco inaczej, czasem nawet przyjemniej ale ma słabiej zrobioną kieszeń. Przy najmniej miał.

Od Cedeka nieco uciekłem więc przyznaje DCD 800 nie jest sprawdzony na każdą stronę, ale poprzednie modele potrafiły się zawiesić.

Bez lampizacji bolą uszy ale dobry burrbrown i idealny do lampizacji 😉 mam, słuchałem po lampach i róznica kolosalna. Pewnie na początku roku dokona sie ów zabieg. Przyznam.ze z yamaha rn602 i 803 bolały uszy trochę 😉 ale wziąłem go specjalnie do lamp

Kieszeń moim zdaniem poprawiona...

Edytowano przez Matt Daemon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2021 o 20:05, Matt Daemon napisał:

Cześć, zacznę od przywitania bo na tym forum dotychczas czytałem ale się nie udzielałem 😉

Przeczytałem ten wątek od dechy do dechy i powiem szczerze na wiele rzeczy otworzyl mi uszy 😉

Zatem: byłem średnio szczęśliwym posiadaczem zestawu mało kolaborującego rn602 z Heco Vitas 700. Umęczyłem się i padlo najpierw na wybór ampli. A po przeczytaniu wątku i rozmowie ze znajomym naglosnieniowcem i muzykiem równiez na paczki.

wyszło na koniec tak:

Yamaha sprzedala się na pniu w cenie jej zakupu przed niespełna rokiem 😉

udałem się na odsłuchy do elektropunkt w Bydgoszczy. Wcześniej zainteresowalem  się kilkoma klocuszkami Magnat Mr780 oraz cambride audio cxa81, axr100 no i osławiona rn803d. Oczywiście w planie była wymiana kolumn z moich heco vitas 700. 

Przygoda dzisiejsza skończyła się tak, że wróciłem z magnatem i klipschami RP260f oraz uszczuplonym nieco budżetem.

Ale.... po odsłuchach dziś oraz kilka dni wcześniej z polkami dali7 wszelkimi pylonami aurorami etc. banan nie schodzi 😉

Najlepiej wypadł cxa81 ale może bym ocenił 10% lepiej dla mego ucha od magnata. Reszta.... coż wróciłem z Magnatem 😉 co do kolumn to połozyły na łopatki wszystkie pozostale testowane co więcej 2x droższe 280ki zostały w salonie bo zgraly od moich 260 bardzo niewiele lepiej. Rzekłbym nieco wydajniej mocniej i tyle. 

Reasumując wygrzewam zestaw i rzetelną ocenę przedstawie po jakiś 2 tygodniach osluchania się 😉 oby banan pozostał

Gratuluje zakupu.

Też mam podobny zestaw tyle że z rp280f od blisko roku testuje Magnata i nawet jestem zadowolony. Przez chwilę zastanawiałem się nad zmianą kolumn ale myślę, że zostaną na dłużej. Pobawiłem się trochę ustawieniami dźwięku (basy na 12, midi na 14, treble na 0) i w 35m salonie jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, JackLodz napisał:

basy na 12, midi na 14, treble na 0) i w 35m salonie jest ok.

No dokładnie bo do tego one są raczej 😉 u mnie bas prawie 13 czyli minimalnie podkręcony midy na 14 wysokie na 12. Podobnej wielkości salon.  Noszę się z zamiarem zmiany jj electronic bo takie u mnie są na Mullardy epokowe lub nowe, które zaproponował Wito76

Edytowano przez Matt Daemon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Matt Daemon napisał:

No dokładnie bo do tego one są raczej 😉 u mnie bas prawie 13 czyli minimalnie podkręcony midy na 14 wysokie na 12. Podobnej wielkości salon.  Noszę się z zamiarem zmiany jj electronic bo takie u mnie są na Mullardy epokowe lub nowe, które zaproponował Wito76

Też się zastanawiałem nad zmianą lamp ale myślę, że przy takiej "klasie" sprzętu jak my mamy to chyba zbędny wydatek. Zmiany nie będą zauważalne. Ale zawsze możesz spróbować z tymi lampami przynajmniej będziesz miał czyste sumienie, że próbowałeś.

Z czego słuchasz muzyki na Magnacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam @Wito76 wydał na nowe lampy trochę kasy i efekty nie były tak spektakularne jak wydane pieniądze.  Ja kupowałem NOSy i na nich poprzestałem, pozbyłem się brzydkich szybko urywanych wysokich tonow. Dodatkowo poszerzyłem bas, choć kosztem jego punktowości. No ale mi to odpowiada. Nie mniej jednak mercedesa z tego wzmacniacza nie zrobimy, ale jeśli ktoś ma zastrzeżenia do czegoś w dźwięku to może próbować. Natomiast zmiana dla zmiany chyba nie ma sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Matt Daemon napisał:

Słucham z iEast stream a stacjonarnie denon dcd 800ne - za tzw. chwile idzie do lampizacji bo ostrawy jest;-) podpięty na neotechu. Analogowe źródło to Dual 714q. Przyjemność analogową zostawiam na przyszly weekend. Jeszcze się nie odważyłem 😉

Jakie lampy masz zamiar zamontować?

Ja słucham Tidala przez smartfona Samsung Note 3 przez USB. Ale ograniczony jestem baterią w telefonie szybko rozładowuje się. Zastanawiam się na d Maliną ewentualnie Magnatem 730

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam tego iEasta po optyku. Natomiast do Tidala wracam od jutra. W Musicast miałem z nim problem i teraz wracam do niego. Na odsłuchach poprawa jakosci do spotify była zauważalna. 

Lampy Mullard NOS. Zobaczymy co da ten eksperyment oprocz ewentualnych problemów z gwarancją 😉

Napisze potem jak z drapakiem się spisze. Liczę na lepszą efektywność phono niż w yamaha no i może usłyszę porządne analogowe ciepełko 😉

17 minut temu, klavikort napisał:

Z tego co pamietam @Wito76 wydał na nowe lampy trochę kasy i efekty nie były tak spektakularne jak wydane pieniądze.  Ja kupowałem NOSy i na nich poprzestałem, pozbyłem się brzydkich szybko urywanych wysokich tonow. Dodatkowo poszerzyłem bas, choć kosztem jego punktowości. No ale mi to odpowiada. Nie mniej jednak mercedesa z tego wzmacniacza nie zrobimy, ale jeśli ktoś ma zastrzeżenia do czegoś w dźwięku to może próbować. Natomiast zmiana dla zmiany chyba nie ma sensu.

Jak to mowią trzeba sprobować chociażby żeby sobie powiedzieć i potwierdzić co napisaleś 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, klavikort napisał:

Optyk i coaxial to dokładnie ten sam odbiornik tylko inne medium. Jeżeli optyk brzmi źle tzn ze jest kiepsko transportowany ze źródła. U mnie po optyku jest TV i rzeczywiście słaby to dźwięk, choć 48kHz:)

Dokładnie tak jak napisałeś, z TV po optyko jest słabo ale z CD Onkyo po coaxialu przez kabel Oehlbach (jakiś wysoki model) jest miodzio.

Edytowano przez JackLodz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JackLodz napisał:

iEAST M30 SoundStream Ten model? A po USB idzie dźwięk?

Tak ale albo beznadziejnu analog albo toslink który wg mnie gra bardzo przyzwoicie. Piszę przyzwoicie bo musiałbym porównać z usb czego nie zrobiłem a ten streamer nie obsługuje

Fajna apka na androida, ioesa nie znam

Plus za radio i serwisy

Edytowano przez Matt Daemon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, klavikort napisał:

Z tego co pamietam @Wito76 wydał na nowe lampy trochę kasy i efekty nie były tak spektakularne jak wydane pieniądze.  

W równoległym wątku dotyczącym kolumn do magnata napisałem kilka zdań o lampach do magnata + na priv trochę szerzej odpisałem Matt Daemon. Zmiany są, tylko czy da się je wycenić? Czy prawie 300zł które wydałem na lampy Psvane 12at7 to dużo czy mało? Każde z pasm uległo poprawie, średnica lepiej wypełniona a góra mniej zapiaszczona. ale to po prostu może wynikać z niskiej klasy fabrycznie zamontowanych Shuguang i każda zmiana będzie na plus.

Link Mullard za 200zł można kupić takie fajne lampki i na pewno będzie poprawa. Gwarancja? Jak już gdzieś pisałem to nie jest wzmacniacz za 10k żeby się stresować tylko za 2k+.

Niemniej jednak:

2 godziny temu, klavikort napisał:

Niemniej jednak mercedesa z tego wzmacniacza nie zrobimy,

W punkt. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Matt Daemon napisał:

albo toslink który wg mnie gra bardzo przyzwoicie. Piszę przyzwoicie bo musiałbym porównać z usb czego nie zrobiłem a ten streamer nie obsługuje

Wydać 5 stów na streamer który oferuje tylko wyjście optyczne (gorsze od coax) - nieporozumienie jak dla mnie. Malinka, używka na przykład za 120zł, nakładka Hifiberry Digi+Pro za 200zł jak ktoś chce budżetowo i mamy do dyspozycji USB, optyk i coaxial i zaryzykuję stwierdzenie, że taki zestaw pozamiata tego iEast.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wito76 napisał:

Wydać 5 stów na streamer który oferuje tylko wyjście optyczne - nieporozumienie jak dla mnie. Malinka, używka na przykład za 120zł, nakładka Hifiberry Digi+Pro za 20zł jak ktoś chce budżetowo i mamy do dyspozycji USB, optyk i coaxial i zaryzykuję stwierdzenie, że taki zestaw pozamiata tego iEast.

Dzięki posiadaniu usb? Bo toslink i coaxial to dzwiekowo to samo 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Wydać 5 stów na streamer który oferuje tylko wyjście optyczne (gorsze od coax) - nieporozumienie jak dla mnie. Malinka, używka na przykład za 120zł, nakładka Hifiberry Digi+Pro za 200zł jak ktoś chce budżetowo i mamy do dyspozycji USB, optyk i coaxial i zaryzykuję stwierdzenie, że taki zestaw pozamiata tego iEast.

Racja ze tak wyposażone raspberry gra już jak firmowy streamer za spore pieniądze. Natomiast mi w RPI czasami doskwiera kiepskie oprogramowanie, a raczej niestabilność w działaniu. Myśle ze jak zapłaci się ze 2k za streamer, to przynajmniej nam ten streaming działa. 

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, klavikort napisał:

Natomiast mi w RPI czasami doskwiera kiepskie oprogramowanie, a raczej niestabilność w działaniu.

Otóż to, mi często pojawia się komunikat "sprawdź połączenie z internetem" i zrywa granie, najczęściej w pierwszych kilku sekundach utworu, tak jakby był jakiś problem z buforowaniem. Korzystam z Moode z zaimplementowanym TidalConnect . Robię rozłącz-połącz i za 10 sekund gra dalej po tym jak zerwało. Trochę dziwne, bo internet mam na wypasie, światłowód 600mbs. Żadnych problemów w całym domu nie mam, telefony, multimedia, jakieś smart sterowania - wszystko chodzi idealnie. Diabli wiedzą o co chodzi. RPI podłączone na sztywno kablem do routera, przydzielony statyczny adres IP żeby wykluczyć loterię DHCP.

A wracając, słabe źródło to słabe granie i wydawanie na lampy czy kable mercedesa  nie zrobi.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Wito76 napisał:

zaryzykuję stwierdzenie, że taki zestaw pozamiata tego iEast.

Wszystko możliwe ale trzeba sprawdzić. Zaletą niewątpliwą jest stabilność połączenia. Ani razu mi nie zerwało póki co. Dodatkowo allinone bez konieczności dodatkowych modułów itd. Muszę posłuchać Maliny żeby się wypowiedzieć i to zrobię jak tylko od kogoś pożyczę. Wtedy opiszę moje subiektywne odczucia. Tymczasem mnie odpowiada 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...