Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

1 godzinę temu, Marek Kozłowski napisał:

Znaczy wpiąć go w gniazdo do aktualizacji oprogramowania z tylu?

To teraz pytanie czy ktoś wie ile ono ma A?

Nie wiem ile ma A ale działa bo sprawdzałem 😀

1 godzinę temu, Marek Kozłowski napisał:

Znaczy wpiąć go w gniazdo do aktualizacji oprogramowania z tylu?

To teraz pytanie czy ktoś wie ile ono ma A?

Radzę jesli posiadasz androida 12 zamówić innego bo nie ma jeszcze update do androida 12 i  nie można wejść w korektor mi akurat to nie potrzebne ale uprzedzam 

Edytowano przez Sebastian kozlowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sebastian kozlowski napisał:

Tego ci nie powiem bo mam podłączone pod powerbank on chyba ma 5v 2A ale możesz go podłączyć pod magnata przedłużka usb miałem tak zrobione ale potrzebowałem przedłużkę do czego innego zamówiłem już 2 i będę podłączał pod magnat zamiast powerbank

Posiadam ma900 z tego co wiem jest to tylko mocniejszy brat który ma te same lampy i gra tak samo .Przez magnat ma900 łatwiej jest wysterować kolumny i nie posiada on usb typu B  

Lampy te same, ale tranzystory inne i DAC inny. Róznice mogą być znaczące ale, rzecz jasna, nie muszą. Wysterowanie kolumn nie zależy wprost od mocy tranzystorów końcowych tylko od wydajności sekcji zasilania i parametru "dumping factor". Moc mói tylko tyle, jak głośno wzmacniacz zagra zanim przesteruje końcówkę mocy.

Dlatego szukam opinii kogoś kto słuchał tego i tego wzmacniacza. Moc to daleko nie wszystko. Ale różnica w cenie znacząca i tylko tranzystory w końcówce raczej tego nie usprawiedliwiają. Wolałbym wydać 3K zamiast 5 jeśli różnica kosmetyczna ale moze jest znacząca.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MrJansjo napisał:

Lampy te same, ale tranzystory inne i DAC inny. Róznice mogą być znaczące ale, rzecz jasna, nie muszą. Wysterowanie kolumn nie zależy wprost od mocy tranzystorów końcowych tylko od wydajności sekcji zasilania i parametru "dumping factor". Moc mói tylko tyle, jak głośno wzmacniacz zagra zanim przesteruje końcówkę mocy.

Dlatego szukam opinii kogoś kto słuchał tego i tego wzmacniacza. Moc to daleko nie wszystko. Ale różnica w cenie znacząca i tylko tranzystory w końcówce raczej tego nie usprawiedliwiają. Wolałbym wydać 3K zamiast 5 jeśli różnica kosmetyczna ale moze jest znacząca.

 

No jasne 2tys różnicy to nie 5zl ja mogę powiedzieć że jeśli bym kupywał jeszcze raz to bym kupił to samo 😀 ale są minusy takie że nie ma usb typu B 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, keri83 napisał:

Witam Forumowiczów,

Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem kolumn Castle Knight 5. Obecnie grają z amplitunerem Pioneer VSX-520 (chwilowo, szukam nowego wzmacniacza).

Zaciekawiła mnie konstrukcja tytułowego Magnata MR 780. Czy Waszym zdaniem nada się do moich kolumn?

Będę wdzięczny za info ;)

Muzyka jakiej słucham, to głownie elektronika, trochę polskiego i zagranicznego rocka. Pomieszczenie to salon o powierzchni ok 33m2, dość dobrze wytłumiony.

Moim zdaniem nie.

Szukaj wydajnego jasniejszego wzmacniacza.

Roksan K2 a z nowych Cyrus ONE.

Magnat będzie moim zdaniem za delikatny do Castle.

 

18 godzin temu, MrJansjo napisał:

@S4Home Ponieważ podejrzewam że ma Pan bezpośrednie porównanie, a ja cały czas mam dylemat czy istotnie warto dopłacić do ma900 czy mr780 już gra fajnie. Dla użytkownika który NIE potrzebuje dodatkowej mocy jaką oferuje 900, a jedynie zależy mu na jakości dźwięku(słuchanego na podłogówkach, wysokoskutecznych - czyli bez wymagań co do amplifikacji z bardzo wyrównanym dźwiękiem bez podkreślonego sztucznie basu). Żródła będą zasadniczo cyfrowe.

Warto dorzucić 2/3 ceny 780 żeby mieć 900? To rzeczywiście liga wyżej?

Liga moim zdaniem nie.

Różnica wynika z wprowadzenia obu modeli na rynek. MR780 początkowo tez był dużo droższy. Także gra delikatnie lepiej ale nie bedzie to różnica klas.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechał dzisiaj do mnie MR780. Rozmawiałem z S4Home (dzięki Piotr!), niestety u mnie warunkiem koniecznym było Allegro Pay, co niestety podbijało cenę - wziąłem jednego z wystawionych już na allegro z dostępnym Pay.

Wstępne oględziny - przyciski, potencjometry, gniazda wyglądają i pracują jak powinny (soft fabrycznie wgrany najnowszy). Obie lampy są równo podświetlone, chociaż to wygląda jakby za nimi były ledy, a nie że to lampy same świecą.

Co do brzmienia, to...brakuje basu! Co prawda wzmacniacz pograł jakieś pół godziny - przypuszczam, że należy go wygrzać, ale przyznam szczerze, ze biedna Yamaha Pianocraft 470d z tymi samymi kolumnami (Focal Chorus 715) tego basu dawała zdecydowanie więcej. Czy ktoś też miał podobne odczucia?

Średnica i góra bardzo mi odpowiada! Nie zauważyłem wspominanego tu zapiaszczenia wysokich tonów, ino ten bas mnie trochę zmartwił.

Przy okazji streamer postawiłem na Raspberry Pi i Digi2 Pro oraz Volumio. Śmiga bezproblemowo - najszybsze wdrożenie rozwiązania open-source jakie do tej pory miałem!

 

Edytowano przez draax
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Ace2 napisał:

A jak sprawdzić czy się ma najnowszy bios? I skąd go wgrać jak by co?

Trzymasz DIM i DIRECT przez 3 sek - wyswietli wersje firmware (i przywroci przy okazji ustawienia fabryczne. kasujac zapisane stacje FM)

a FW sciagnalem ze strony magnata: https://www.magnat.de/en/electronics/mr-780/mr-780/mr-780?number=D149518 (trzeba przewinąć na sam dół)

Edytowano przez draax
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, draax napisał:

Przyjechał dzisiaj do mnie MR780. Rozmawiałem z S4Home (dzięki Piotr!), niestety u mnie warunkiem koniecznym było Allegro Pay, co niestety podbijało cenę - wziąłem jednego z wystawionych już na allegro z dostępnym Pay.

Wstępne oględziny - przyciski, potencjometry, gniazda wyglądają i pracują jak powinny (soft fabrycznie wgrany najnowszy). Obie lampy są równo podświetlone, chociaż to wygląda jakby za nimi były ledy, a nie że to lampy same świecą.

Co do brzmienia, to...brakuje basu! Co prawda wzmacniacz pograł jakieś pół godziny - przypuszczam, że należy go wygrzać, ale przyznam szczerze, ze biedna Yamaha Pianocraft 470d z tymi samymi kolumnami (Focal Chorus 715) tego basu dawała zdecydowanie więcej. Czy ktoś też miał podobne odczucia?

Średnica i góra bardzo mi odpowiada! Nie zauważyłem wspominanego tu zapiaszczenia wysokich tonów, ino ten bas mnie trochę zmartwił.

Przy okazji streamer postawiłem na Raspberry Pi i Digi2 Pro oraz Volumio. Śmiga bezproblemowo - najszybsze wdrożenie rozwiązania open-source jakie do tej pory miałem!

 

Poteznego basu sie nie spodziewaj.On tak poprostu ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, T Z6 napisał:

Poteznego basu sie nie spodziewaj.On tak poprostu ma.

Ale żeby mniej niż ta biedna yamaha? W sumie to aż tak wielki problem nie jest, pokrętła od korekcji barwy ma i pewnie mu też lampy zmienię. A jak znam życie, to niedługo będę się rozglądał za innymi kolumnami.

...i tak się to kręci :D

Edytowano przez draax
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, draax napisał:

Ale żeby mniej niż ta biedna yamaha? W sumie to aż tak wielki problem nie jest, pokrętła od korekcji barwy ma i pewnie mu też lampy zmienię. A jak znam życie, to sie niedlugo będę rozglądał za innymi kolumnami.

...i tak się to kręci :D

Lampy moze troche zmienia bas ale subwooferowego basu tez bym sie nie spodziewal.Posiadam tez Yamahe ale RN803 i pod wzgledem niskich tonow zjada Magnata na sniadanie.Ale juz srednica w yamaszce wycofana a magnacik prezentuje to wysmienicie.Nie ma sprzetu ktory zagra idealnie w calym pasmie.Ale to moje zdanie i niekoniecznie trzeba sie z nim zgadzac.

Edytowano przez T Z6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkrecenie niskich tonow akurat nie psuje dzwieku.W innych urzadzeniach zazwyczaj zabawa pokretlami basu zawsze troche znieksztalca brzmienie ale w tym Magnacie akurat mozna pokrecic byle nie na maksa.Ja mam bas na godzinie 2, srednie na godzinie 1 i tyle samo wysokie tony.I w takim ustawieniu jest dla mnie idealnie.To pierwsze urzadzenie w ktorym uzywam z zadowoleniem korekcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, T Z6 napisał:

Podkrecenie niskich tonow akurat nie psuje dzwieku.W innych urzadzeniach zazwyczaj zabawa pokretlami basu zawsze troche znieksztalca brzmienie ale w tym Magnacie akurat mozna pokrecic byle nie na maksa.Ja mam bas na godzinie 2, srednie na godzinie 1 i tyle samo wysokie tony.I w takim ustawieniu jest dla mnie idealnie.To pierwsze urzadzenie w ktorym uzywam z zadowoleniem korekcji.

To prawda ja po zmianie lamp bass na 0 nawet na minus nieraz średnie na 2 i wysokie też na 2 i jest to dla mnie najlepsze ustawienie 😀 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, S4Home napisał:

Nie no ale cos to jest zdecydowanie nie tak.

Nie gra potężnym olbrzymim dołem ale ma go całkiem sporo miękkiego i na pewno powinien być większy niż z tej poprzedniej Yamahy.

Już na fabrycznych lampach ta różnica powinna być znaczna.

Piotr

Absolutnie się zgadzam. Co jak co ale basu mu nie brakuje. Po zmianie lamp to już w ogole bajka. Szczególnie w porownaniu z pianocraftem. No ale skoro piano z kolumnami tak pluje 😉 basem to być może zwyczajnie magnat sie z nimi nie zgrywa chociaż to też dosyc dziwne. A może zwyczajnie gusta basowe inne 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, S4Home napisał:

Nie no ale cos to jest zdecydowanie nie tak.

Nie gra potężnym olbrzymim dołem ale ma go całkiem sporo miękkiego i na pewno powinien być większy niż z tej poprzedniej Yamahy.

Już na fabrycznych lampach ta różnica powinna być znaczna.

Piotr

Wszystkie "Chorusy" od Focala grają podbitym "wyższym środkiem" i sopranem. Nacisk jest położony na 3-4KHz i wszystko powyżej. Mogę tylko zgadywać, że lampowy charakter Magnata jeszcze to podkreśla, dodając w i tak już wyeksponowanym zakresie dodatkowe wysycenie i podgrzanie. 

Pewnie ta "biedna Yamaha" jak ją określił autor tłumiła całą górę pasma i stąd subiektywnie basu było więcej(choć tak naprawdę nie było więcej tylko góra była stłumiona).

Ja tych focali słucham czasem u kumpla na zupełnie neutralnym tranzystorze - grają bardzo jasno i nie mają "same z siebie" odpowiedniego wypełnienia na basie. Oczywiście to tylko moje zdanie(ale pomiary z tego co pamiętam to w zupełności potwierdzają).

Mówiąc po ludzku Focale 715 to kolumny z bardzo słabym basem, przegięte w górny środek. Audiofile się podniecają "wybitną analitycznością". Co kto lubi. Jedni chcą analizować środek i sztucznie w ten sposób podbitą stereofonię, inni lubią słuchać myzyki i żeby miała "flow" i podstawę basową 😉

Tak że zapewne z Magnatem wszystko ok. To specyfika kolumn.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MrJansjo napisał:

Tak że zapewne z Magnatem wszystko ok. To specyfika kolumn.

Wszystko na to wskazuje - to nie jest tak, że tego basu tam nie ma. Jest, ale zupełnie inny...(wybaczcie, nie potrafię jeszcze opisać dźwięku). Głośniki niskotonowe pracują, po rozkręceniu potencjometru czuć było niskie tony "na klacie". Wydaje mi się, że ten bas jest bardziej naturalny, lepiej oddaje instrument z którego pochodzi.

W każdym razie z każdą kolejną chwilą mój banan na gębie robi się coraz szerszy. Niestety już wiem, że to nie koniec drogi - za kilka miesięcy dam szanse Heco Aurora 1000, po gwarancji Magnat dostanie inne lampy. Czy to znaczy, że przepadłem? :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MrJansjo napisał:

Jedni chcą analizować środek i sztucznie w ten sposób podbitą stereofonię, inni lubią słuchać myzyki i żeby miała "flow" i podstawę basową 😉

Moja żona jest muzykiem i jak słyszy, ze puszczam jakiś audiofilski kawałek od kolegi to się pyta: po co ty tego słuchasz, przecież tu nic oprócz wycyzelowanych dźwięków nie ma :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, draax napisał:

Wszystko na to wskazuje - to nie jest tak, że tego basu tam nie ma. Jest, ale zupełnie inny...(wybaczcie, nie potrafię jeszcze opisać dźwięku). Głośniki niskotonowe pracują, po rozkręceniu potencjometru czuć było niskie tony "na klacie". Wydaje mi się, że ten bas jest bardziej naturalny, lepiej oddaje instrument z którego pochodzi.

W każdym razie z każdą kolejną chwilą mój banan na gębie robi się coraz szerszy. Niestety już wiem, że to nie koniec drogi - za kilka miesięcy dam szanse Heco Aurora 1000, po gwarancji Magnat dostanie inne lampy. Czy to znaczy, że przepadłem? :)

 

Ja też tak miałem.

Przesiadałem się ze starego amplitunera 5.1. Jak go kupowałem kilkanaście lat temu (zwłaszcza do słuchania muzyki) to 5.1 było w modzie i lepiej było mieć niż nie mieć bo może się przyda. Oczywiście się nie przydało (nigdy nie podpiąłem więcej niż 2 kolumn), ale nie o tym nie o tym.

Puszczałem do niego muzykę z kompa (sztucznie "polepszoną") i bas na maksa - uznawałem to za standard.

Po przesiadce na Magnata też na początku myślałem że mało basu szczególnie po USB (nawet pisałem na tym forum o tym i koledzy forumowicze mnie wyprostowali, że tak ma być i żebym wyłączył te ulepszacze) no i zaczęła się zabawa i prawdziwe słuchanie muzyki i uczucie że gra tak jak ma grać. Poznawanie tego sprzętu i nim zabawa to najfajniejsze chwile.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...