Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

1 godzinę temu, MrJansjo napisał:

Pięknie dziekuję za opis.

Czy "bas mniej rozlazły" oznacza, że oba mają problem z kontrolą basu(albo jego szybkością) tyle, że 900 mniejszy? 

Brzmi nieco niepokojąco, to hybryda nie lampowiec w końcu

Bardziej myślę, że to kwestia kolumn, po prostu lepiej się zgrały z MA900, tata u siebie na testach nie miał "rozlazlego" basu ani w MR780 ani w MA900 

Edytowano przez Krystian Kaczka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Matt Daemon napisał:

U mnie z klipsch idealnie...IMO 😉 po zmianie lamp mr780 punktuje basem super. Schodzi bardzo fajnie. 

Może przez nie wygrzane są problemy z bassem ja też narzekałem na bass ale jak już się lampy wygrzały wszystko było ok teraz po zmianie lamp od początku bass jest taki jak powinien być 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, MrJansjo napisał:

Pięknie dziekuję za opis.

Czy "bas mniej rozlazły" oznacza, że oba mają problem z kontrolą basu(albo jego szybkością) tyle, że 900 mniejszy? 

Brzmi nieco niepokojąco, to hybryda nie lampowiec w końcu.

 

nie uważam żeby oba te Magnaty miały rozlazły bas.

13 godzin temu, Ace2 napisał:

Można wiedzieć jaki model Klipach posiadasz? Szukam kolumn z ładnym basem.

Czyli jakim?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe no bez przesady. A prawdziwie mówiąc , chciałbym aby bez suba bas był wyrażny i potężny wtedy oczywiście kiedy ma być. Polecano mi Monitor Audio Bronze 500 lub coś tam Saxo 60. czytam testy Kipsch i są bardzo pozytywne. Dlatego pytam. Pokój ok. 20m2 ze skosami więc nie łatwo to nagłośnić. Obecnie Taga Harmony Platinum F100 i grają z Magnatem jak nigdy dotąd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie od jakiegoś czasu mam MR780. Gra u mnie z Heco Aurora 1000. Z dołu jestem bardzo zadowolony, zresztą dlatego go kupowałem,ale brakuje mi stanowczo góry. Czy wymiana lamp coś poprawi w tym zakresie, jeśli tak, to na jakie zmienić? Robił już ktoś eksperymenty w tym zakresie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Przemysław Milewski napisał:

Czy wymiana lamp coś poprawi w tym zakresie, jeśli tak, to na jakie zmienić? Robił już ktoś eksperymenty w tym zakresie?

A to ja podsumuje. 

Tanio i dobrze tu: https://www.ebay.co.uk/itm/ECC81-MULLARD-NOS-VALVE-TUBE/273157135748

Średnio i dobrze tu: https://sklep.toroidy.pl/pl/p/12AT7-Genalex-Gold-Lion/704

Drogo i dobrze tu: https://www.tubeampdoctor.com/en/psvane-12at7-t-mii/2-12at7/ecc81-matched-pair

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, klavikort napisał:

Potwierdzam  ze psvane są dobre czy ja wiem czy drogo ja płaciłem 115e na niemieckiej stronce

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pierwsza opcja jest ciekawa, aktualnie ją mam i mi wystarcza. Długo się wygrzewała, aby nabrać łagodności. Bas jest taki jak lubie czyli  nisko schodzący,  ale nie jest zwarty i punktowy.

Chyba nikt tutaj nie słuchał tych lamp razem, aby mieć porównanie. Każda opcja była testowana z osobna i wszyscy są zadowoleni:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, klavikort napisał:

A ostatnio trochę cmokałeś na chińskie lampy.

Te psvane kupowałem w krajowym premiumsound.pl z Sopotu. Półtora roku temu za 260 bodajże para. Teraz nie widzę tego na ich stronie, ale oni często mają nieaktualizowaną stronę. Wystarczy zadzwonić i spytać, powinni mieć u dystrybutora, bardzo fajny sklep. Kupiłem u nich później jeszcze nowy wzmacniacz i 2 razy kupowałem lampy mocy EL34. Koledze teraz padła na gwarancji jedna z czterch lamp mocy, przysłali mu całą kwadrę, tak jak powinno to się zrobić. Polecam sklep. 

Gdybym miał kupować dzisiaj to wybrałbym te Mullardy. Tanio i dobrze.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...