Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Dnia 29.01.2022 o 20:20, Atropos napisał:

Jestem świeżo (4dni) po wymianie lamp. U mnie fabrycznie grały czeskie JJ, wymieniłem na Psvane - kupione chyba w maju w Polsce, 270 PLN para. Różnica jest KOLOSALNA. Wszystko brzmi lepiej, niuanse i drobiazgi są lepiej słyszalne, a największa różnica jest w scenie. Różnica w niskich częstotliwościach jest taka, że przy pierwszym uruchomieniu po wymianie sprawdzałem czy potencjometr na pewno jest "na 0". Nie wiem jakie będzie finalne brzmienie (po wygrzaniu), ale jestem pewien, że warto wymieniać fabryczne lampy.

 

Wymianę zostawiłem fachowcom, a konkretnie Panu Andrzejowi z https://www.facebook.com/audiovintageserwis 

Obsługa klienta godna medalu - dostałem na @ pomiary przed i po wymianie. Może ktoś mądrzejszy ode mnie się wypowie. Poniżej "rutynowe, nie kalibrowane pomiary" przed wymianą.

IMG_20220126_092333.jpg

IMG_20220126_092344.jpg

IMG_20220126_092320.jpg

IMG_20220126_092353.jpg

Poniżej pomiary po wymianie lamp. Opis jaki otrzymałem z serwisu: " po wymianie lamp wzmacniacz ma większe wzmocnienie o ponad 3dB, oraz pasmo do 100kh". Pytałem o możliwość wymiany kondensatorów na lepsze, ale dostałem info, że wg. serwisu ma to średni sens zważywszy na budżetowość podzespołów i konstrukcji.

 

Co do kolumn - u mnie grają Aria 906 i po wymianie lamp niczego mi nie brakuje. Sprzęt kupiłem w S4Home, byłem na odsłuchach i jestem bardzo zadowolony z wyboru. 

IMG_20220126_095302.jpg

IMG_20220126_095158.jpg

IMG_20220126_095247.jpg

IMG_20220126_095220.jpg

IMG_20220126_095255.jpg

IMG_20220126_095238.jpg

IMG_20220126_095150.jpg

IMG_20220126_095132.jpg

IMG_20220126_095142.jpg

Gdzie kupiles Psvane?

Dnia 30.01.2022 o 12:06, Ace2 napisał:

To dobry pomysł, jak ktoś jest chętny na zakup to ja się pisze. Zrobię przelew na konto z wszystkimi kosztami np. odesłanie lamp do mnie itp. Jak coś to na priw.

Też jestem chętny na lampki.

Dnia 3.02.2022 o 12:05, pio05 napisał:

Cześć , 

Czy pylon saphire 25 i magnat to będzie dobre połączenie? Czy ktoś miał przyjemność testować taki zestaw?😀

Będzie to bardzo dobre połączenie. Youtube daje tylko namiastkę tego jak brzmiało to w rzeczywistości. ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie pasować. Wygląda na to, że MR-780 oraz MA-900 mają te same lampy 12AT7. 

Ale nie wiem czy to nie to nie jest ta moja bliźniacza lampa brandowany Philips który mam od Mullarda. Jeśli tak to gra ona świetną rozdzielczością,  dyskwalifikuje poprostu oryginał, ale jednak jest ciepło grająca. Świetna góra mocny bas, ale środka trochę brak. Natomiast nie mam 100% pewnosci czy to ta moja lampa, która sobie leży na półce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, klavikort napisał:

Tak będzie pasować. Wygląda na to, że MR-780 oraz MA-900 mają te same lampy 12AT7. 

Ale nie wiem czy to nie to nie jest ta moja bliźniacza lampa brandowany Philips który mam od Mullarda. Jeśli tak to gra ona świetną rozdzielczością,  dyskwalifikuje poprostu oryginał, ale jednak jest ciepło grająca. Świetna góra mocny bas, ale środka trochę brak. Natomiast nie mam 100% pewnosci czy to ta moja lampa, która sobie leży na półce.

w aukcji jest 12AT7WA, nie ma to znaczenia w stosunku do 12AT7?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Online Purshares napisał:

w aukcji jest 12AT7WA, nie ma to znaczenia w stosunku do 12AT7?

Ma to znaczenie i za te literki płaci się grubą kasę. Gdyż jest to wersja militarna, co za tym idzie ogólnie we wszystkim jest lepsza(długość pracy, jakość dzwieku, mniejsze mikrofonowanie itd) od wersji bez "WA".  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, klavikort napisał:

Ma to znaczenie i za te literki płaci się grubą kasę. Gdyż jest to wersja militarna, co za tym idzie ogólnie we wszystkim jest lepsza(długość pracy, jakość dzwieku, mniejsze mikrofonowanie itd) od wersji bez "WA".  

Czyli na +, ale kompatybilność się nie zmienia i bez problemu podejdzie do Magnata?

 

Zastanawiam się miedzy tymi co wysłałem, a tymi https://www.ebay.pl/itm/273157135748?hash=item3f996f1d84:g:GK8AAOSw3iVhsLGs

 

Które lepiej wybrać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Online Purshares napisał:

Które lepiej wybrać?

Trudno powiedzieć, ta zwykła to może być coś co aktualnie mam zamontowane. Czyli ma trochę więcej środka, ale bas i góra wygląda trochę gorzej od tej drugiej (wersja militarna będzie mieć wszystko w obfitości, prócz jasnej średnicy).

Nie wiem, jeśli masz jakieś "suche' kolumny to mógłbyś zaryzykować tą droższą. Wszystko zależy od tego czy chcesz poszaleć, masz na to kasę i lubisz eksperymenty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, klavikort napisał:

Trudno powiedzieć, ta zwykła to może być coś co aktualnie mam zamontowane. Czyli ma trochę więcej środka, ale bas i góra wygląda trochę gorzej od tej drugiej (wersja militarna będzie mieć wszystko w obfitości, prócz jasnej średnicy).

Nie wiem, jeśli masz jakieś "suche' kolumny to mógłbyś zaryzykować tą droższą. Wszystko zależy od tego czy chcesz poszaleć, masz na to kasę i lubisz eksperymenty.

Czy suche, raczej nie. Monitor Audio Silver 500. Jasno grające z potężnym basem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Online Purshares napisał:

Czy suche, raczej nie. Monitor Audio Silver 500. Jasno grające z potężnym basem.

Teraz jak tak patrze to cena jest 275/szt to jest trochę jak dla mnie przesada. Nie ma gwarancji, że zmiana barwy tonalnej trafi w Twój gust, ale oczywiscie kto bogatemu zabroni się zabawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Online Purshares napisał:

Gdzie kupiles Psvane?

Też jestem chętny na lampki.

Będzie to bardzo dobre połączenie. Youtube daje tylko namiastkę tego jak brzmiało to w rzeczywistości. ;) 

 

Psvane kupiłem w Premium Sound, Sopot. Nie mieli wystawionych, ale fizycznie były na magazynie. Trzeba zadzwonić i pytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ace2 napisał:

A fabryczne lampy kto produkuje? Jest wyraźna różnica?

Właśnie nad ranem zamieniłem lampy.

 

Fabrycznie były JJ, założyłem brytyjskie Mullardy. Jaka jest róznica? Tak od razu, bez wygrzewania, to dużo szersza scena, pasmo górne w końcu jest wyraźnie słyszalne, dół i średnica mają większą objętość, scena stała się głębsza, bardzo fajnie teraz słychać gitary, kontrabasy, etc. Mam prawie to co chciałem, dalej raczej nie będę eksperymentować. Nie sądzę aby inne lampy drastycznie coś zmieniły, takie raczej ograniczenie sprzętu i pomieszczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dedal75 napisał:

Zanim wymieniłeś też miałeś taką opinię? Pzdr

To bardzo skomplikowane pytanie. Ja wcześniej miałem wybitny wzmacniacz Lyngdorf (aktualnie dalej go mam, ale w innym pomieszczeniu). Chciałem kupić kolejnego Lyngdorfa, ale postanowiłem zrobić po drodze eksperyment z Magnatem. Po zmianie dostałem dobrą podbudowę niskich zakresów i niestety zwęziła się scena, a środek i góra były zza zasłony. Dlatego zdecydowałem się na wymianę lamp. Zmiana lamp na inne nie poprawi już wiele. Chciałbym jeszcze trochę więcej dynamiki, a jej ilość wynika z mocy i potencjału tego sprzętu. Jak gdzieś w ręce mi wpadnie za psi grosz MA900, to może jeszcze z nim zrobię eksperyment.

 

Żeby było tez jasne, z obecnego brzmienia jestem bardzo zadowolony. Na tyle, że przestałem zbierać na kolejnego Lyngdorfa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie obawiam się że zmiany mogą mnie nie zadowolić , a napewno skala różnic będzie bardzo mała . 

Nie mam Magnata ale inną hybrydę jeszcze nie wygrzaną , i stoję przed wymianą pożyczonych na razie lamp , a za jakiś czas możliwe że będę miał okazję przetestować dawne fajne lampki typu telefunken, Siemens,Bimar itp a może i kupić .

Mam jednak nadzieję że coś to da stąd moje pytanie 😏 Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...