Skocz do zawartości

Wybór kolumn - prośba o pomoc.


elerf2

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.

Muzyka jakiej słucham to : Rock & Roll {lata 60}, Hard Rock, Heavy Metal, trochę jazzu.

Szukam kolumn podłogowych do metrażu 20m2.

Posiadam wzmacniacz Rotel Ra 980 BX oraz odtwarzacz plików Pioneer N70A.

Szukam kolumn dynamicznych z dobrym wypełnieniem, solidną , dobrze kontrolowaną podstawą basową z nie narzucającymi się wysokimi tonami. Chciałbym , aby kolumny nie gubiły się przy szybszych utworach. Generalnie nie szukam w kolumnach dźwięku chudego, suchego, krzykliwego, zbyt jasnego. To już mam w kinie domowym.

Słyszałem ten wzmacniacz z kolumnami Dali 6006 i było w takiej muzyce naprawdę nieźle, ale może można lepiej? Słyszałem też kolumny Klipsch , mają dużo energii i kopa, jednak zdecydowanie brakuje im finezji , środka, wypełnienia, za suche granie, oczywiście jak dla mnie.

Kolumn szukam w cenie między 3K - 5K.

Co byście mogli poradzić aby się zgrało z tym wzmacniaczem?

Czytając różne fora audio osobiście wytypowałem takie kolumny jak:

1. Heco Aurora 700.

2. Dali oberon 7

3. Dynaudio Emit M30

4. Pylon Diamond 25?

Co myślicie o takich połączeniach, może jakieś inne propozycje?

Będę wdzięczny za wszelkie porady.

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowano przez elerf2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje preferencje, moim zdaniem zdecydowanie najlepszą opcja będzie kolumna Dynaudio Emit M30. To bardzo dobre połączenie z elektroniką Rotel. Świetna dynamika, dobre wypełnienie, plastyka i równa góra pasma. Pylon Audio Diamond 25 to bardziej jasny, swobodny, żywy charakter, ale to także konfiguracja, którą warto posłuchać. Jeśli lubisz mocny, dynamiczny dźwięk, spójrz jeszcze na Polk Audio RTi A7.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porownania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Masz bardzo dobry wzmacniacz, bardzo fajny odtwarzacz plików, więc wypadałoby też pod ten set dobrać niezłe kolumny.

Dynaudio Emit M30 powinny Ci się spodobać patrząc na Twoje wymagania. Są to najbardziej wymagające kolumny z Twojej listy wobec wzmacniacza, ale u Ciebie bez obaw. Twój wzmacniacz jest bardzo wydajny i mocny więc bez problemu je napędzi. 

Pylon Diamond 25 również są bardzo fajne i sprawdzają się także w Twojej muzyce, słuchałem ich m.in. z Naim'em i wypadły bardzo dobrze. Byś musiał odsłuchać je ze swoim wzmacniaczem.

Również takie kolumny jak Kef R700 mogłyby Ci podejść, ale tutaj byś musiał dołożyć.

Dali 6006 to bardzo ciekawe konstrukcje i owszem do Twojego Rotela pasują, jedak jak chciałbyś iść wyżej z dźwiękiem to osobiście bym odpuścił Heco Aurora 700 czy też Dali Oberon 7 gdyż to poziom mniej więcej tych Dali z serii Blue. Te Dynaudio, Pylony i Kef'y to zdecydowanie dobra klasa wyżej od tych kolumn. Pytanie tylko czy Ci dźwięk będzie odpowiadał. Ale zdecydowanie polecam je odsłuchać.

Nie wiem czy bierzesz pod uwagę też kolumny używane, ale jeśli tak to świetnymi kolumnami do Twojego wzmacniacza są Dynaudio Audience 72 Se. Pełna synergia. To zdecydowanie wyższa liga niż wszystkie wymienione tu kolumny. Na rynku wtórnym chodzą po 4 - 4.5K. Problem tylko , że ciężko je upolować. Występują bardzo rzadko , a jak już się pokażą to szybko schodzą, więc by trzeba było mieć rękę na pulsie. Z zamkniętymi oczami je mogę polecić. Zwrócić tylko trzeba uwagę , aby to był model "Se" czyli Special Edition. "Zwykłe" 72 oczywiście też grają nieźle , ale jednak "Se" to poziom wyżej.

Polk Audio nie słyszałem więc się nie wypowiem.

Zdecydowanie zalecam odsłuchy. 5k piechotą nie chodzi, a liczą się tu własne preferencje.

Polecam salon @Q21 , jak masz do nich blisko to warto podjechać. Panowie znają się na rzeczy. Na odsłuchach nikt nie stoi nad Tobą, możesz posłuchać w spokoju bez pośpiechu i stresu.

@S4Home też ciekawy salon, wypożyczają za kaucją kolumny do domu , tu jest super opcja bo sprawdzasz kolumny w docelowym pomieszczeniu , ale oni chyba nie mają ani Dynaudio , ani tych Diamondów w ofercie, a te kolumny bym obstawiał jako faworytów.

 

 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Jeśli nowe to Heco 700 albo Polk Audio RTI A7.

Jeśli używane to stawiał bym na KEFa serii R, starsze Monitor audio z seri Gold.

12 godzin temu, elerf2 napisał:

Szukam kolumn dynamicznych z dobrym wypełnieniem, solidną , dobrze kontrolowaną podstawą basową z nie narzucającymi się wysokimi tonami.

To wyklucza Pylona oraz Klipsche.

Piotr

Zapraszam po wypożyczenie domowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za odpowiedzi. Trochę się już rozjaśniło. Te Dynaudio Emit M30 biorę mocno pod uwagę, ale też zwróciłem mocno uwagę na te KEF'y z serii R szczególnie , że można je jeszcze dostać w niezłych pieniądzach. Co prawda takie R 700 nadal za drogie, ale R 500 już za 5K można nówki dostać. Przewertowałem trochę fora audio i widzę, że ludzie nieraz bardziej polecają kolumny Kef R 300 zamiast R 500. Tutaj by było nieźle bo cena też dobra - bez problemu za 3.5 K się dostanie.

Pytanie tylko czy takie podstawki by dały radę nagłośnić takie 20 m2? Jak one by się odnalazły w takiej muzyce jak Rock , metal?

Póki co zbieram informację , ale na pewno będę musiał te kolumny odsłuchać więc może jeszcze ktoś coś dorzuci do odsłuchu?

 

 

Edytowano przez elerf2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...