Skocz do zawartości

Przedwzmacniacz, Onkyo TX-RZ830 vs Cambridge Audio CP1


Recommended Posts

Witam,

Kupiłem niedawno gramofon Dual CS 460 z wkładką MM Ortofon OM 10.

Gramofon podłączyłem do amplituner Onkyo TX-RZ830 który ma wbudowany przedwzmacniacz oraz do głośników Monitor Audio Silver 300.

Po włącznie pierwszego winyla miałem mieszane uczucia, dźwięk był jakby płaski cichy,  by to naprawić głośność musiałem ustawić powyżej 65% by poczuć jakiś bass, jednak dźwięk dalej nie robi wrażenia.

Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć w czym problem ? 

1) Czy przedwzmacniacz w Onkyo TX-RZ830 jest tak słaby ? 

2) Czy to wina wkładki i głośników - więcej z nich nie uzyskam ? 

3) Jeżeli to wina przedwzmacniacza to czy Cambridge Audio CP1 będzie wystarczający ? czy różnica będzie wyczuwalna w porównaniu do Onkyo TX-RZ830 - czy będzie to raczej strata pieniędzy.

Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, myc napisał:

Czy przedwzmacniacz w Onkyo TX-RZ830 jest tak słaby ? 

Przedwzmacniacz gramofonowy w amplitunerach KD / łącznie z moją Yamahą RX-A3030/ jest w większości przypadków dodatkiem marketingowym / o wartości coś między 100-200zł/ , do tego dochodzi przedwzmacniacz właściwy, również przystosowany do dźwięku wielokanałowego a nie stereo.

Gramofon jest źródłem stereo analogowym i jak chcesz się delektować dźwiękiem to podłącz go do zewnętrznego Pre Phono lub jakieś integry z czasów gdy gramofony były  powszechnym źródłem , przed CD lub równoważnym.

22 minuty temu, myc napisał:

Jeżeli to wina przedwzmacniacza to czy Cambridge Audio CP1 będzie wystarczający ?

Ten Cambridge obsługuje tylko wkładki MM , już bardziej uniwersalny będzie NAD PP2

https://www.tophifi.pl/nad-pp-2e.html?gclid=Cj0KCQiAvKzhBRC1ARIsANEXdgzGPuE8eavbLNsciD2dIVyO0ZSsVuOM8y_snp53ZliPG3dsK5ITJWsaAlGwEALw_wcB

a czy dźwięk będzie Ci odpowiadał, to już sam się musisz przekonać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywałem preampów NADa i Cambridge Audio, ale myślę, że oba zagrają znacznie lepiej od pre wbudowanego do amplitunera. Wybór nowego przedwzmacniacza uzależniłbym od tego w jakiej cenie uda się dostać dany model. To porównywalne konsteulcje, a wkładek MC raczej i tak na nim nie będziesz narazie słuchać. Jak przyjdzie czas na MC, to i lepsze preampy pewnie już będą brane pod uwagę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk trochę się poprawił po lepszym skalibrowaniu gramofonu jednak nie wiem dalej jak ramie podnieść w DUAL CS 460 tak by był prostopadły do płyty :( nie widzę żadnej regulacji, i przekopałem już cały internet.

Co do przedwzmacniacza wypożyczyłem Cambridge Audio CP1 i powiem że nie słyszę równicy choć bardzo chciałbym usłyszeć. Co prawda  wbudowany przedwzmacniacz muszę ustawić na poziom głośności ok 70% by głośność była jak na  Cambridge Audio przy ustawieniu 60%, ale nic więcej nie widzę ani nie słyszę, wiec pytanie czy warto wyrzucać 700zł może przedwzmacniacz w Onkyo jest taki zły :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, myc napisał:

nie wiem dalej jak ramie podnieść w DUAL CS 460 tak by był prostopadły do płyty :(

Niestety w tym gramofonie nie ma możliwości regulacji VTA. Możesz to regulować jedynie poprzez użycie cieńszej lub grubszej maty na talerz. To jest bolączka większości budżetowych gramofonów...

A co do preampa - jeżeli nie słyszysz różnic, to póki co nie zawracaj sobie tym głowy i słuchaj spokojnie. Przejdziesz na lepszą wkładkę/gramofon, to wtedy pomyślisz o nowym preampie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżetowy za 3000zł :( myślałem że po wymianie wkładki będzie to bardzo dobry gramofon. Po ściągnięciu zupełnie maty ramie dalej nie jest pod kontem prostym :( Jesteś tego pewien że nie ma możliwości regulacji ,gramofony za 1800zł maja nawet regulacje.

W instrukcji znalazłem "Adjustment screw for tonearm set-down" to nie to ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie to. To nie regulacja VTA.

Sorry za określenie "budżetowy". To fajny gramofon, ale to jednak nowa produkcja za 3000zł, a nie używany sprzęt z lat 70'tych lub 80'tych za tą samą kwotę. Nowe gramofony są produkowane w sposób bardziej "ekonomiczny" (oczywiście z punktu widzenia producenta, a nie odbiorcy) i w tym przedziale cenowym są dosyć mocno okrojone z możliwości regulacji. Płacimy sporą kwotę za sam fakt, że urządzenie jest nowe.

Life is brutal :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...