Skocz do zawartości

prośba o profesjonalną podpowiedź o zestaw stereo


Dominik Krawczyk

Recommended Posts

38 minut temu, Inferno napisał:

@Dominik Krawczyk Wiesz w audio ważne są szczegóły, czasem oddzielenie poszczególnych stopni zasialania ma olbrzymie znaczenie dla jakości dźwięku. Pewnie stąd obawa że w telewizorze gdzie głównym zadaniem jest wyświetlanie obrazu wraz z jako takim dźwiękiem istnieje małe prawdopodobieństwo że te wszystkie dobre praktyki audio zostały użyte. Wiele osób także wypowiadało się o własnych odsłuchach przy użyciu telewizora które nie do końca ich satysfakcjonowały ale byli i zadowoleni.

Według mnie kupno lepszego brzmieniowo wzmacniacza ma sens oczywiście z dobrze dobranymi kolumnami.

Źrodlem w pierwszym kroku może przecież być ten telewizor albo zakupiony Chromecast Audio za niewiele ponad 100pln. Mając taki zestaw grasz sobie spokojnie powoli szukając dobrego źródła. Tutaj wszyscy chcą Ci bardzo pomóc w zadanym budżecie i stad jakieś propozycje których nie rozumiesz - są one kompromisem jakość/cena. Tak szczerze mówiąc niewiele domowych zestawów to te „bezkompromisowe” na takie potrzebne są naprawdę potężne pieniądze ?

dzięki za odpowiedź! no i to jest właśnie dla mnie finalnie zrozumiałe ?

 

za ostatnie 2 lata kiedy dojrzewam do porzadnego (choć w ciąż jakimś zakresie budzetowego) zestawu audio, na początku chodziło za mną 5.1 I kino domowe że przecież muzykę też posłucham dobrze... po tym czasienjuz wiem że nie...

potem było że może w takim razie amplituner że jak coś to zmienię 2.0 na 5.1 A może nawet 7.2 później. teraz też juz wiem że nie ?

 

teraz dochodze do tego ze wlasnie albo cos w stylu yamahy 803 ktora juz ma wbudowany streaming albo właśnie np osobnego marantza 6006 zarówno pm jak I na... no i tak krok po kroku budżet się zmieniał na większy I większy ale w ciąż daleki od profesjonalnych zestawów...

 

nie mogłem zrozumieć czemu sygnał który trafia do TV I jest wysokiej jakości nie może być dalej puszczony swiatlowodem do wzmaka. ale faktycznie, kompletnie nie pomyślałem o elemencie odcinania poszczególnych stopni zasilania I że może to mieć wpływ - A faktycznie tak jest jak piszesz, tak ze dziękuję Ci za słowa które w prosty sposób do mnie przemówił ? czyli jednak moje pytanie należało do głupich :P

 

bardzo wszystkim dziękuję za pomoc. teraz tylko zostają mi odsłuchy... moje wątpliwości do tego co finalnie chce chyba wreszcie zostały ukierunkowane za co jestem Wam wszystkim bardzo wdzięczny ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sprzęcie i akustyce inni koledzy znają się lepiej, więc ja się wypowiadać nie będę (co najwyżej mogę napisać, że jestem zachwycony tym, co mi gra właśnie nabyty NAD C356BEE - porównuję go do wcześniej posiadanego amplitunera stereo Yamahy; jestem zachwycony od basów przez pozostałe pasma, z dynamiką, muzykalnością i rozdzielczością włącznie).

Odnośnie streamingu - przed momentem pisałem na ten temat koledze, który miał zbliżone potrzeby do Twoich - może Cię zainteresuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Krzysztof Sitkowski napisał:

Na sprzęcie i akustyce inni koledzy znają się lepiej, więc ja się wypowiadać nie będę (co najwyżej mogę napisać, że jestem zachwycony tym, co mi gra właśnie nabyty NAD C356BEE - porównuję go do wcześniej posiadanego amplitunera stereo Yamahy; jestem zachwycony od basów przez pozostałe pasma, z dynamiką, muzykalnością i rozdzielczością włącznie).

Odnośnie streamingu - przed momentem pisałem na ten temat koledze, który miał zbliżone potrzeby do Twoich - może Cię zainteresuje.

Krzysztof A jakie kolumny masz podpięty pod to cudo?

widzę że ma ten wzmacniacz jeden port do DAC albo optyk albo usb. I w to masz wpietego chromecasta? którego chromecasta? przyznam się szczerze że oprócz tego że wygląda jak wygląda ten wzmacniacz (kwestia gustu:P ja już wiem że żona będzie psioczyc jak coś...) to ma piękne wyniki testów. dla kolumn 4 Ohm aż prawie 140 w na kanał I szumy zmininalizowane bardzo mocno, więc magle się pojawił mocny konkurent do mojego wyboru... szczególnie dzięki DACowi bo to mnie właśnie najbardziej interesuje...

 

czytałem Twój wpis - możesz mi powiedzieć jak masz to spakowane? bo nie do końca tam znalazłem komplet informacji. z góry dziękuję! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Dominik Krawczyk napisał:

Krzysztof A jakie kolumny masz podpięty pod to cudo?

widzę że ma ten wzmacniacz jeden port do DAC albo optyk albo usb. I w to masz wpietego chromecasta? którego chromecasta? przyznam się szczerze że oprócz tego że wygląda jak wygląda ten wzmacniacz (kwestia gustu:P ja już wiem że żona będzie psioczyc jak coś...) to ma piękne wyniki testów. dla kolumn 4 Ohm aż prawie 140 w na kanał I szumy zmininalizowane bardzo mocno, więc magle się pojawił mocny konkurent do mojego wyboru... szczególnie dzięki DACowi bo to mnie właśnie najbardziej interesuje...

 

czytałem Twój wpis - możesz mi powiedzieć jak masz to spakowane? bo nie do końca tam znalazłem komplet informacji. z góry dziękuję! 

 

Kolumny - Pylon Audio Sapphire 25 - nie jest to high-end, ale jestem bardzo zadowolony. Moje czułe na dźwięki, choć nie audiofilskie, ucho ma dużo frajdy.

O tym NAD'zie, oprócz wielu pozytywów, czytałem, że:

a) ma lekko przytłumiony dźwięk - moje subiektywne wrażenia tego nie potwierdzają - dźwiękiem jestem zachwycony (porównując do Yamaha RS500 (ampli stereo)) - w jakimś wątku o tym napisałem i chwilę później ktoś odpisał, że ma dokładnie takie same wrażenia,

b) nie jest urodziwy - co nawet mnie trochę martwiło, bo wolę rzeczy ładne od nieładnych :)  - i tu też przyznaję, że moje wrażenia są odmienne - mi on się podoba - nawet wczoraj naszła mnie refleksja, że nie rozumiem, co się komu w nim nie podoba, ale to oczywiście kwestia gustu.

Co do podpięcia Chromecasta - aktualnie mam przez jack-RCA, a w drodze ze sklepu jest optyk.

Odnośnie DAC'a - to domyślnie NAD nie jest w niego wyposażony - można do niego dokupić dedykowanego dac'a i zainstalować w specjalnej wnęce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchodząc od sprzętu ( bo myślę, że zarówno pm6006 + streamer z np Monitor Audio jak i 803 od Yamahy są genialne) to z usług streamingowych sprawdź Tidal Hifi. Jakość jest dużo lepsza a zawsze masz darmowy okres w obydwu usługach, żeby porównać. Ja jestem trochę cebulakiem więc podłączyłem się przez VPN i kupiłem ta usługę przez turecką stronę Tidal, żeby zamiast 39 zł miesięcznie płacić 14 :) Od niedawna Tidal udostępnia nawet albumy w MQA na urządzeniach mobilnych. Obstawiam, że różnice między Spotify premium a Tidal Hifi usłyszysz nawet na tanich słuchawkach podłączinych do telefonu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to podsumowujac: 

 

załóżmy że kolumny to będzie Kef q 750 

szukamy do nich wzmacniacza i albo modul dac albo osobnego dac'a. czy warto kupic nawet takiego dac'a kolo 1k czy też tu jak we wszystkim są przepaście I lepiej na początek zacząć od chromecasta? zakładamy jako zrodlo  dzwieku 95% streaming. czy to spotify czy tidal. teraz płacę 30pln miesięcznie za Spotify to moge sie przerzucić na tidal zaden problem. 

co Panowie polecicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowych daców do 1k zł - Nostromo śmiało można brać. Widziałem nowy Wolf z dedykowanym zasilaczem za około 1k na allegro lub na stronie producenta. Masz 14 dni na zwrot. 

Chromecast + dac to niezłe źródło. Używam 3-ki + nostromo 4 i takie połączenie w pełni mnie zadowala. 

Możesz szukać używanych. Będzie od 30-50% taniej. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV to najgorsze z możliwych źródeł dźwięku. Faktycznie lepiej zainwestować w tani chromacast, nieco drożej w Yamahe WXAD10 czy Malinkę.

Jeśli będą to KEFy Q750 to nawet polecam do nich Cambridge CXA60 lub w pormocji 80tkę i odpada koszt DACa. A wzmak lepiej się sprawdzi niż NAD czy MArantz. Przy tych kolumnach.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze niestety nie zdążyłem. akurat jest to jeden z niewielu tematów które potrzebują czasu. Ale moim najmocniejszym faworytem na te chwilę jest kombinacja Jet 750 z Cambridge cxa 60. czyli budżet z 5-6k zrobił się pod 9 ? tak ze teraz muszę jeszcze chwilkę na finansowanie poczekać. Ale dobrze, pospeawdzam czy to aby napewno jest to czego szukam...

 

chyba że jeszcze polecacie inny dobry wzmacniacz z DACiem?

 

 

Aha - jedno pytanie które mnie nurtuje od bardzo bardzo bardzo dawna... 

 

b&w np 683 s2. jakos albo byłem ślepy albo jak... kilku moich znajomych jak mantrę powtarza: "tylko b&w - nic innego nie gra!" A jakoś na forum nie widziałem żeby były bardzo chwalone te kolumny. Marketing?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Top HiFi jest chwali w wątkach :D Reszcie się nie podobają :D Żart, zaraz się obraża.

To odsłuchaj i czekamy na info wstępne.

 

Piotr

 

dobra Piotr akurat jestem dziś na Śląsku to podjadę zobaczę co tam macie ciekawego w salonie... ? może co jeszcze wciśnięcie biednemu laikowi... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Dominik Krawczyk napisał:

jeszcze niestety nie zdążyłem. akurat jest to jeden z niewielu tematów które potrzebują czasu. Ale moim najmocniejszym faworytem na te chwilę jest kombinacja Jet 750 z Cambridge cxa 60. czyli budżet z 5-6k zrobił się pod 9 ? tak ze teraz muszę jeszcze chwilkę na finansowanie poczekać. Ale dobrze, pospeawdzam czy to aby napewno jest to czego szukam...

 

chyba że jeszcze polecacie inny dobry wzmacniacz z DACiem?

 

 

Aha - jedno pytanie które mnie nurtuje od bardzo bardzo bardzo dawna... 

 

b&w np 683 s2. jakos albo byłem ślepy albo jak... kilku moich znajomych jak mantrę powtarza: "tylko b&w - nic innego nie gra!" A jakoś na forum nie widziałem żeby były bardzo chwalone te kolumny. Marketing?

B&W są na wyłączność w naszej sieci, dlatego nie dziwota że nikt inny oprócz nas ich nie poleca. 

Kolumny te maja bardzo wymieszane opinie ze względu na ogromną popularność oraz często źle dopasowane zestawienia (jak tragiczny zestaw z R-N602 który nie ma prawa zagrac z w/w kolumnami, a ludzie kupują przez neta i potem się dziwią że nie gra). 

btw. nadszedł kres 683 S2, sa już praktycznie niedostępne. Mamy następce B&W 603- który jest ewidentnie lepszy od poprzednika. Zachęcam do testów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Kolumny te maja bardzo wymieszane opinie ze względu na ogromną popularność oraz często źle dopasowane zestawienia (jak tragiczny zestaw z R-N602 który nie ma prawa zagrac z w/w kolumnami, a ludzie kupują przez neta i potem się dziwią że nie gra). 

Nie no teraz zwariowałem. Przecież u was te bowersy co rusz pojawiają się w propozycjach czy to z Yamaha 602 czy równie jasnym ale jednak wzmacniaczem nad 338,368. :)

wymyślam czy inni też mają takie zdanie?

@kraft kontroluje aż co się tu dzieje?

@ender

?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home ma rację. Teraz to rzeczywiście przegięliście. Zestaw R-N602 + B&W 683 S2 był zawsze Waszym hitem promocyjnym. Nawet jakiś forumowicz kupił go u Was i był potem z tego większy temat, jak sprzedawał Bowersy i kupował w ich miejsce Aurory 700. Trochę szkoda, że informacje o beznadziejności tego zestawienia puszczacie w eter dopiero, jak już 683 wyszły ze sprzedaży. Umarł król, niech żyje król, tylko jak teraz klienci mają Wam wierzyć, że zestawienie Yamahy z B&W 603 jest już tym właściwym?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, S4Home napisał:

No i jak?:) Nic nikomu nie wciskamy. Później by ender i Kraft nas tępili ?

Piotr

Piotr... no i byłem u Was... spędziłem 2h... I wiem że już nigdy nie przyjadę... 

 

nie no żart. widziałbym chyba jeszcze pół dnia ale była już 17 I chłopaki chcieli iść do domu. powiem tak - fantastyczna obsługa I cieszę się bardzo że przyszedłem na odsłuch gdyż wreszcie wiem czego chce. 

 

Apel do wszystkich mających podobny dylemat: 

 

chodźcie ja odsłuchy!!! nie da sie wybrać zestawu z papieru I specyfikacji - na szczęście wyjątkowo mądry Polak przed szkoda ?

 

zestaw który wybrałem to niestety zestaw 2x droższy od budżetu z którego wychodziłem, ale dźwięk fantastyczny. napisanym że obleśny gdyby na końcu jakis zlosliwiec nie podpial mi pod ten sam wzmak opera seconda... no i widzisz? mowilem ze wciskacie :D zoszostalem bowiem wcisniety w wasza sofe... i teraz juz wiem do czego bede dazyl kiedy bede juz obrzydliwie bogaty :P te opery to jak as magia, dobrze że mi nie puścili jeszcze wyższych leveli... 

 

Ale podsumowując, stety nie stety moj wybór to 

 

Fyne Audio F502 + Cambridge CXA 80... I niech się dzieje wola nieba :)

 

tzn nie wiem teraz jeszcze kiedy je zakupie ale to już bliżej niż dalej... mysle ze na wiosnę będą cieszyć moje ucho. 

 

Fantastyczny dźwięk, nieważne czy słuchałem sarah brightman, Alice in chain,  michela jacksona, pink floydow, macromusic czy AC/DC kolumny dodawały utwór tak jak był nagrany, z doskonale wyeksponowanym wokalem (znaczy tak uwazalen zanim mi jeden złośliwość nie puścił Opery Seconda...). 

Aż nie mogę się doczekać kiedy uda wreszcie nagrodę droga kupna. 

 

S4 home - mega dzięki za pomoc ? dźwięk jest dokładnie taki jaki szukałem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik fajnie ze jestes zadowolony  z odsluchu w salonie,  ale pamiętaj że w domu moze to zagrac zupelnie inaczej ze wzgledu na inna akustyke pomieszczenia. Warto przez parę  dni  protestować na chacie i jakby była lipa to zawsze można oddać (przy zakupie przez internet) .  Co do testów w what hifi to rozne sa opinie co do ich wiarygodności. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...