Skocz do zawartości

prośba o profesjonalną podpowiedź o zestaw stereo


Dominik Krawczyk

Recommended Posts

3 godziny temu, Dominik Krawczyk napisał:

Koledzy moi sympatyczni ? ja mam jeszcze jedno pytanie... czy znacie może firme lub macie kontakt do kogosnkto zrobił by na zestaw audio ofertę leasingowa?:) oczywiście zestaw jest niezbędny do prowadzenia prezentacji multimedialnych, gdyż prowadząc różne działalności to trzeba wyprzedzać konkurencję tak ze tego... może ktoś, coś? 

Skarbówka "łyka" takie koszty?? :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bebol napisał:

Skarbówka "łyka" takie koszty?? :)

 

nie o to chodzi. ja przygotowujac prezentacje dla klientow w miejsce gdzie man zarejestrowana dzialalnosc, prowadzac szkolenia, przygotowujac animacje itp muszę mieć sprzęt który będzie zapewniał optymalny odbiór przygotowanego materiału. tak jak z laptopem. są graficzne laptopy z piórem itp za np 10.000 I od paru lat można je już normalnie brać w leasing itp. to są normalne narzędzia pracy. 

tak jak auto służbowe później po pracy podjedziesz do sklepu, na laptopie otworzysz Onet A na sprzęcie do prezentacji czasem puscisz jakiś koncert... 

 

ja akurat prowadzę doradztwo I agencje marketingowa I działalność fotograficzną więc... aparat też można wziąć no za 20k - jeżeli potem z tej działalności jest dochód I wpływu przekraczają wydatki.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie można się było domyślić. Wszak sprzęt optymalnie dobrany do prezentacji ;) Zwłaszcza w terenie :) Ale spoko. Mój księgowy zawsze powtarza że może mi nawet maszynę do szycia rozliczyć choć krawcem nie jestem. Wystarczy uzasadnić że archiwizowane dokumenty zszywam, dla lepszego zabezpieczenia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dominik Krawczyk napisał:

nie o to chodzi. ja przygotowujac prezentacje dla klientow w miejsce gdzie man zarejestrowana dzialalnosc, prowadzac szkolenia, przygotowujac animacje itp muszę mieć sprzęt który będzie zapewniał optymalny odbiór przygotowanego materiału. tak jak z laptopem. są graficzne laptopy z piórem itp za np 10.000 I od paru lat można je już normalnie brać w leasing itp. to są normalne narzędzia pracy. 

tak jak auto służbowe później po pracy podjedziesz do sklepu, na laptopie otworzysz Onet A na sprzęcie do prezentacji czasem puscisz jakiś koncert... 

 

ja akurat prowadzę doradztwo I agencje marketingowa I działalność fotograficzną więc... aparat też można wziąć no za 20k - jeżeli potem z tej działalności jest dochód I wpływu przekraczają wydatki.  

Pytałem, bo dobierałeś sprzęt do domu.... Rozumiem, że można mieć zarejestrowaną działalność w miejscu zamieszkania, ale dziwnie by było robić na chacie obcym ludziom prezentacje....

Z tego co piszesz działalność masz gdzie indziej, to co będziesz jeździł ze stereo w tą i z powrotem tak :)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, JacSantana napisał:

W sumie można się było domyślić. Wszak sprzęt optymalnie dobrany do prezentacji ;) Zwłaszcza w terenie :) Ale spoko. Mój księgowy zawsze powtarza że może mi nawet maszynę do szycia rozliczyć choć krawcem nie jestem. Wystarczy uzasadnić że archiwizowane dokumenty zszywam, dla lepszego zabezpieczenia :)

dokładnie tak. optymalnie bo chodzi o to żeby puszczając elementy zaiwrajace opisy techniczne klient mógł wychwycić detale wyróżniające nas na tle konkurencji. takze czystosc wysokich tonów jest kluczowa. podobnie rzecz się ma z odtwarzaczem strumieniowym - przecież nie mogę przy klientach szukać I podpisać kabli bo to już w dobie obecnej słabo wygląda, tylko udostępnić, przesłać, strumieniowac... 

jeżeli zakupione urządzenia wpływają na przychód A z tego legalnie co miesiąc odprowadzam podatki i wykazuje dochód placac I VAT I dochodowy... no to cóż moge wiecej powiedziec? 

 

maszyny do szycia akurat nie potrzebuje ? ale ponoć ekspres do kawy nawet można wziąć w leasing bo przeciez kontrahenta trzeba dobra kawa moc poczestiwac prawda? ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

szanowni forumowiczów, chciałem serdecznie Wam podziękować bo właśnie czekam na mojwymarzony zestaw audio... szczególne podziękowania dla s4home gdzie finalnie zamówiłem zestawik  (choć może powinienem poczekać aż to wreszcie dostarcza... :P) 

Liczyłem że już na ten weekend dotrze no ale niestety nie... 

 

Raz jeszcze bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim za profesjonalną pomoc I doradztwo :)

Edytowano przez Dominik Krawczyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 1Ender napisał:

To jaki zestaw finalnie wybrałeś? 

Fyne Audio F502

Cambridge CXA 80

Pioneer N30AE

 

to połączenie to było to czego szukałem choć wszyscy mieli tu racje - w sensie że bez odsłuchów to jest tak bezsensu kupowanie czegokolwiek... zestaw ktory wybralem na sucho na podstawie czytania parametrow gral ladnie ale I pewnie jakbym to w ciemno kupił to by grał latami ale teraz wiem że to jednak nie to...

tego zestawu przed odsluchami wogole nie brałem pod uwagę nawet nie wiedzialem ze jest taka firma jak fyne audio... ?

 

jak przyjada w nastepnym tygodniu wrzuce fotke ?

 

Dziękuję!:)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 1Ender napisał:

Gratuluję zakupu i życzę radości ze słuchania. ?

Pozdrawiam 

dzięki! teraz tylko najgorsze to czekanie... już bym chciał żeby były ?  

 

1 godzinę temu, Arturas napisał:

Nie słuchałem nigdy tych Fyne audio, ciekawe jak grają, jak brzmią 

nie wiem, mi wpadły w ucho bardzo ale to wszystko jak widzę jest subiektywne więc nie wiem jak innym by pasowało - mi od samego wyglądu po dźwięk wszystko w nich pasowało ? tylko teraz czekanie mi nie pasuje :P

 

 

 

Jeszcze jedno pytanie: ile czasu I w jaki sposób powinno się takie kolumny po wypakowaniu wygrzewac?  mogą sobie grać na jakiejś minimalnej głośności czy powinno być głośniej?:) i na czym najlepiej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie - pojawił mi się jeszcze jeden dylemat. gdyż z racji oczekiwania na zestaw czytam nadal jakieś materiały itp... moje pytanie do Was - czy do streamera mogę podpiąć pendrive albo dysk zewnętrzny z FLACami? znów zacząłem czytać że to może nie być dobry pomysł że jakoś spada itp... więc coraz bardziej się gubię I zastanawiam nad źródłem muzyki... optuje cały czas mimo wszystko za nośnikami cyfrowymi... skoro Spotify to wysokiej jakości mp3 to zacząłem poszukiwać FLACow, widzę że są do kupienia na wielu stronach no I teraz moje pytanie - jak to dalej ugryźć?? w jaki sposób je dostarczyć do wzmacniacza? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice w brzmieniu pomiędzy utworami z serwisów streamingowych a posiadanymi na dysku mogą wynikać z użycia specyficznych kodeków kompresji. Tak samo ten sam utwór może zabrzmieć nieco inaczej z innego takiego serwisu. Do tego dochodzi to że czasem możemy posiadać pliki źle zgrane, z dużą ilością błędów. Ten sam utwór może pochodzić z innego wydania płyty lub zupełnie innej płyty. Nagrania bywają powtórnie miksowane. W przypadku dysków magnetycznych z ruchomymi głowicami czasem przewodami mogą przedostawać się zakłócenia poprzez przewody którymi dysk jest spięty ze sprzętem. Mogą, ale nie muszą. Wpływ ten może być zależny od tego czy dysk jest zasilany z zasilacza streamera, czy z dodatkowego zasilacza. W końcu czasem komuś właśnie to obiektywnie gorsze nagranie brzmi lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dominik Krawczyk napisał:

dotarły...

 

dam znać jak podepne I poustawiam ?

(dywan już też jest przed nimi ułożony :P)

telewizor będzie dziś wisiał wzmak I streamera będą leżeć na blacie. 

 

narazie leżą ze by temperatura otoczenia zlapaly 

 

 

 

20190222_092630.jpg

W kartonach powinny lezec, nie zaś rozpakowane. W taki sposób jak to zrobiłeś, to tak doszło do kondensacji. Sprzęt w kartonie miał pewnie około zera stopni, a Ty go wyjąłeś i zostawiłeś w temperaturze około 20 stopni. Gdyby sprzęt został w zamkniętym kartonie, to temperatura podnosiłaby się bardzo powoli, nie zaś tak gwałtownie. Pewnie nic nie stanie się, lecz zimą lepiej aby sprzętu przez kilkanaście godzin z kartonu nie wyjmować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karo napisał:

W kartonach powinny lezec, nie zaś rozpakowane. W taki sposób jak to zrobiłeś, to tak doszło do kondensacji. Sprzęt w kartonie miał pewnie około zera stopni, a Ty go wyjąłeś i zostawiłeś w temperaturze około 20 stopni. Gdyby sprzęt został w zamkniętym kartonie, to temperatura podnosiłaby się bardzo powoli, nie zaś tak gwałtownie. Pewnie nic nie stanie się, lecz zimą lepiej aby sprzętu przez kilkanaście godzin z kartonu nie wyjmować.

@Karo

Dokładnie...

Nie chcę krakać, ale znajomy dokładnie tak sobie niedawno załatwił TVka nowego...Ja bym zostawił do całkowitego wyschnięcia na min. 12h i nie włączał wcześniej niż przed wieczorem (znawcy tematu sugerują nawet 24h adaptacji temperaturowej).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Koledzy... 

 

na szczęście okazało się że woreczki daly radę A ponadto wczoraj wilgotnośc wzgledna wynosiła jedynie 48% co też myślę nie zaszkodziło, bo biorąc pod uwagę że to oznacza ok 2.5 grama wody na 1m3 powietrza przy obudowach 64 litry oznacza że w 1 obudowie było 0.16 grama pary wodnej A przy 2 woreczkach hydrofilowej krzemionki ta dala rade I wyciagnela wilgoc ? Niemniej jednak na przyszlosc bede pamietal, nie wiedzialem jakos niestety o tym fakcie wczesniej :/ Na szczescie chyba bez konsekwencji...

 

Udało się! Kolumny podpięte narazie wzmacniacz I streamer stoją na ziemii do czasu aż powiesze TV i będą stały na blacie (chyba że żona wymyśli coś innego bo już coś zaczęła jojczyc o jakiś tapetach z tylu itp... A swoja droga - tapeta by chyba pomogła szczególnie jakąś taka wypukłe - rozpraszalaby lekko fale hm?) 

 

I teraz pierwsze wrażenia - wiem że ciężko jeszcze ocenić bo jeszcze to wszystko świeże... 

Ale Panowie - mieliście absolutnie racje A ja byłem w błędzie... Spotify to niestety nie to, nawet w najwyższej jakosci, to ile utwory tracą na plastyce to jest niesamowite - nigdy wcześniej tego nie słyszałem, ten sam utwór puszczony z FLAC a ze Spotify - to przepasc. Zamykam oczy i we FLACu slysze wokal z przodu, pozostale instrumenty poustawiane, a Spotify - to wszystko jakieś nie takie... co powoduje że niestety muszę zweryfikować ideę zauważenia się tylko do streamera, ale coś tak czułem że może się tak skończy, albo zainwestuje w jakiś dysk sieciowy ale to później...

Same wrażenia z kolumn i wzmacniacza - to jest dokładnie to co chciałem dostać, klarowny czysty dźwięk, może jeszcze trochę zbyt świeży ale już teraz wiem że to jest to czego oczekiwalem. Fajne jest to ze cambridge bardzo zacnie prowadzi kolumny i to od najnizszych ustawien potencjometru, narazie nie mialem okazji sprawdzac ich ograniczeń może Max do 30% doszedłem - jak żona weźmie 2 miesięczna córe na spacer to sprawdzę ?

Będę jeszcze szukał optymalnego ustawienia kolumn, przesuwne chyba wszystko w lewo ze by prawa kolumna była dalej od ściany ale pierwsze wrażenia są takie:

- doskonała detalicznosc 

- plastyka czyli chyba bardziej scena - dobrze slyszalna i rozroznialna

- bardzo czysty wokal

- bas taki jak chciałem, pełen ale bez przytlaczania,   no i nie ma tego czego się najbardziej obawiałem - dudnienia I poglosu, chyba dyfuzor w podstawie daje radę za co plus dla Fyne

 

Także reasumując - bardzo Wam wszystkim dziękuję, za pomoc, empatię I cenne uwagi które przyczyniły się że spełniło się moje 23 letnie marzenie ?

 

20190223_081244.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...