Skocz do zawartości

prośba o profesjonalną podpowiedź o zestaw stereo


Dominik Krawczyk

Recommended Posts

12 godzin temu, Kraft napisał:

@S4Home ma rację. Teraz to rzeczywiście przegięliście. Zestaw R-N602 + B&W 683 S2 był zawsze Waszym hitem promocyjnym. Nawet jakiś forumowicz kupił go u Was i był potem z tego większy temat, jak sprzedawał Bowersy i kupował w ich miejsce Aurory 700. Trochę szkoda, że informacje o beznadziejności tego zestawienia puszczacie w eter dopiero, jak już 683 wyszły ze sprzedaży. Umarł król, niech żyje król, tylko jak teraz klienci mają Wam wierzyć, że zestawienie Yamahy z B&W 603 jest już tym właściwym?

Co najlepsze to podobnie było z serią CM. Dokąd była to super super. Jak wyszła nowa 700 to nagle CMki już nie były takie fajne :/ Ahhhh

12 godzin temu, Dominik Krawczyk napisał:

S4 home - mega dzięki za pomoc ? dźwięk jest dokładnie taki jaki szukałem. 

Nie ma sprawy :)

Nie wciskaliśmy Opery Secondy tylko pokazaliśmy jak może to grać :D

Heh, dobrze że się oparłeś pokusie. :)

 

7 godzin temu, Miras23 napisał:

What hifi to najbardziej sponsorowany magazyn audio na świecie. Zwróćcie uwagę, że najwyższe oceny dostają produkty UK a najniższe Sony.

I tak i nie. Sonsorowany to prawda. Najwyższe oceny produktów z Uk prawda. I to głównie Cambridge. Tutaj chodzi o wsplnego właściciela What HiFi i pewnego znanego sklepu.

Sony jednak dostało tam nagrodę jako najlepszy amplituner kina. Chyba kilkakrotnie nawet. A to nie za dobry model. Więc tu się poprawili. Co jak co, ich testy jak i też te w Audio trzeba czytać z przymrużeniem oka.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Kolumny te maja bardzo wymieszane opinie ze względu na ogromną popularność oraz często źle dopasowane zestawienia (jak tragiczny zestaw z R-N602 który nie ma prawa zagrac z w/w kolumnami, a ludzie kupują przez neta i potem się dziwią że nie gra). 

O!. Aktualnie na Waszej stronie jest nawet promocja na to zestawienie.

rnbw.jpg.bfc3f5f9b5302fe60d214830ab3303f4.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... "petunie' nie śmierdzą ;)

Widocznie mają największą przebitkę na tych dwóch elementach.

Niedobre i to bardzo jest to że przychodząc do TOP HiFi w dwóch róznych miejscach w Warszawie i z wyraźnie wyartykułowanymi potrzebami wciskano mi bołersy 685 do jamaszki sypialnianej... no żesz.... ehhhh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Miras23 napisał:

What hifi to najbardziej sponsorowany magazyn audio na świecie. Zwróćcie uwagę, że najwyższe oceny dostają produkty UK a najniższe Sony.

Otworzyłem pierwsze z brzegu

https://www.whathifi.com/awards/best-turntables-2018

Sony jako najlepsze gramofon USB. Zamieszczam nie w celu przekomarzania się, bo zwykle u nich wygrywają brytyjskie klocki i to jest fakt z tym że jak widać nawet Sony potrafi wygrać nagrodę roku. I tak jak pisałem gdy wybierałem sprzęty do odsłuchu dobrze oceniane przez WhatHiFi zwykle nie byłem zawiedziony. Może akurat mam podobny gust ....  i dzieki temu dla mnie ich opinie są wartościowe.

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
19 godzin temu, S4Home napisał:

Nie no teraz zwariowałem. Przecież u was te bowersy co rusz pojawiają się w propozycjach czy to z Yamaha 602 czy równie jasnym ale jednak wzmacniaczem nad 338,368. :)

wymyślam czy inni też mają takie zdanie?

@kraft kontroluje aż co się tu dzieje?

@ender

?

Piotr

Dlaczego zwariowałeś? bo nie rozumiem twojego toku rozumowania. Nie ja odpowiadam za mnogość zestawów. 

19 godzin temu, Kraft napisał:

@S4Home ma rację. Teraz to rzeczywiście przegięliście. Zestaw R-N602 + B&W 683 S2 był zawsze Waszym hitem promocyjnym. Nawet jakiś forumowicz kupił go u Was i był potem z tego większy temat, jak sprzedawał Bowersy i kupował w ich miejsce Aurory 700. Trochę szkoda, że informacje o beznadziejności tego zestawienia puszczacie w eter dopiero, jak już 683 wyszły ze sprzedaży. Umarł król, niech żyje król, tylko jak teraz klienci mają Wam wierzyć, że zestawienie Yamahy z B&W 603 jest już tym właściwym?

 

Łatwo rzucać słowa na wiatr. O beznadziejności tego zestawienia pisałem już dużo wcześniej, dlatego wypraszam sobie takie zarzuty wyssane z palca. 

 

 

18 godzin temu, Dominik Krawczyk napisał:

 

Apel do wszystkich mających podobny dylemat: 

 

chodźcie ja odsłuchy!!! nie da sie wybrać zestawu z papieru I specyfikacji - na szczęście wyjątkowo mądry Polak przed szkoda ?

 

Mądrze gada, polać mu. 

 

Co do Whathifi i ich obiektywności- spójrzcie na nagrody roku w kategorii kolumn nawet kilka lat wstecz. Zawsze wygrywają tylko kolumny brytyjskie. Przecież w ich skali produkty z UK nie mogą dostać mniej niż 4 gwiazdki. A już szczytem ich "profesjonalności" było ocenienie pierwszych Nighthawków na 3 gwiazdki, słuchawek wybitnych w swoim budżecie.

6 godzin temu, S4Home napisał:

Co najlepsze to podobnie było z serią CM. Dokąd była to super super. Jak wyszła nowa 700 to nagle CMki już nie były takie fajne :/ Ahhhh

 

Gdzie napisałem, że CM'ki nie były fajnymi kolumnami? 

3 godziny temu, Fafniak napisał:

Cóż... "petunie' nie śmierdzą ;)

Widocznie mają największą przebitkę na tych dwóch elementach.

Niedobre i to bardzo jest to że przychodząc do TOP HiFi w dwóch róznych miejscach w Warszawie i z wyraźnie wyartykułowanymi potrzebami wciskano mi bołersy 685 do jamaszki sypialnianej... no żesz.... ehhhh

My jako sprzedawcy nie wiemy na czym jest jaka marża itp. mi jest obojętne czy klient wyjdzie z B&W, Elac czy czymkolwiek innym. To już szybciej dealer będzie wciskał na siłę to na czym ma większą marżę. 

@Fafniak nie mogę ponosić odpowiedzialności za działanie 15 salonów. To niemożliwe. Wbrew pozorom nasze sklepy są dość autonomiczne i nie mamy przykazanego sprzedawajcie to czy tamto. Wszystko zależy od kierownika danego salonu. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:
Łatwo rzucać słowa na wiatr. O beznadziejności tego zestawienia pisałem już dużo wcześniej, dlatego wypraszam sobie takie zarzuty wyssane z palca. 

W takim razie przepraszam. Muszę się oduczyć utożsamiania pracownika z firmą w której pracuje. Popieram emancypacje. Masz pełne prawo do bycia bytem niezależnym i wyrażania własnych poglądów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Fafniak napisał:

Cóż... "petunie' nie śmierdzą ;)

Widocznie mają największą przebitkę na tych dwóch elementach.

Niedobre i to bardzo jest to że przychodząc do TOP HiFi w dwóch róznych miejscach w Warszawie i z wyraźnie wyartykułowanymi potrzebami wciskano mi bołersy 685 do jamaszki sypialnianej... no żesz.... ehhhh

No ale co miano ci zaproponować no co? Pass z elacami? Chodzi o to zdań oferta tańszych produktów to właśnie bowers, i indiana linę. Rozumiał bym większy nacisk na elaca. Ale to mają inne salony to nie ma co polecac.

Uważam że chłopaków jest po prostu ciężko na forum. Bo nie mają szerokiego asortymentu na forum. W tej cenie w jakiej tu występują porady. 

Koledzy absolutnie nie odbierajcie tego jako nacisk. Naprawdę robicie kupę dobrej roboty! Macie ciężko. 

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home nie traktuję tego jako nacisk, ale tez trochę zbytnio generalizujesz- uważam, że nasza oferta jest całkiem ok wszak mamy w ofercie jakies +/- 50 marek i większość z nich nie jest Hi-Endowa. 

Nie ma sklepu gdzie znajdziesz wszystko, a wiadomo, że to co stoi wszędzie jest bardziej popularne niż firmy które  mamy na wyłączność jak B&W czy Rotel. 

 

 

 

10 minut temu, S4Home napisał:

 Rozumiał bym większy nacisk na elaca. Ale to mają inne salony to nie ma co polecac.

Mylisz się i to bardzo. Tak jak pisałem wcześniej- nie mamy parcia na konkretne firmy- co często można zaobserwować u dealerów gdzie na siłę chcą sprzedać konkretną firmę (tam gdzie większa marża) i ludzie to czują. 

 Dla mnie najważniejsze jest zadowolenie klienta, jak będzie mu dobrze grać to przyprowadzi znajomych i interes kręci się sam. Dziś np. jadę do klienta z B&W 702 i Elac Vela 407, coś czuję że zostaną Elac bo z wstępnych odsłuchów w naszym salonie lepiej zgrały się z jego wzmacniaczem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...

Pomyślmy...

Wchodzi człowiek i mówi.. wie pan... szukam niewielkich podstawkowców do sypialni. Do jamaszki pianocraft. Chciałbym żeby trochę w nich ciepła było żeby dźwięk był dociążony ładna średnica i żeby góra nie kłuła w uszy. No i żeby zmieścić się do 2 tysi..

Bołersy spełniają  średnicę i wysokie.  To twardy dźwięk, może i precyzyjny ale na pewno nie dociążony a o cieple to możemy sobie pomarzyć.

Naprawdę chcecie mnie przekonać że te kolumny (mam nadzieję ze dobrze ich symbol pamiętam..) - są dobrą podpowiedzią ?

 

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

U mnie poleciłbym Ci Mission'a, Elac'a lub Indianę.

Ale tak jak pisałem wcześniej- nie ja obsługuję w Warszawie i nie mogę odpowiadać za to co tam się dzieje ;) 

Mina człowieka w momencie gdy dopytywałem się o Indianę... bezcenna :D

Szkoda... tym bardziej że za cholerę nei chcieli mi wypożyczyć tej indiany.

W efekcie s4home stanął na wysokosci zadania i kolumny których prawie nie brałem pod uwagę :)  - zostały w domu jako drugi zestaw.

@Top Hi-Fi Poznań - żeby nie było - do was jako sklepu nie mam żadnych pretensji - kwestia po prostu obrazu firmy/sieci ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak wiem i rozumiem. Taki Piotrek ma dużo łatwiej- ma realny wpływ na to co się dzieje u niego w sklepie, a ja- co ja mogę. W Topach jest nas pewnie z 40 chłopa i  zbieram bęcki za nich wszystkich :D 

Na przyszłość, jeśli ktokolwiek z was drodzy forumowicze będzie miał problem z wypożyczeniem sprzętu w jakimś salonie naszej sieci- odzywajcie się do mnie. Załatwimy temat wysyłkowo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja stanę w obronie TOP HIFI w Łodzi jeszcze jak mieścili się w poprzedniej siedzibie , jak chciałem odsłuchać BW 686 podłączyli mi ROTELA 12 bo taki mieli przygotowany dla klienta a wpadłem nie umówiony, to była krew z uszu, i sami nie polecali takiego połączenia z ROTELEM ani z YAMAHĄ , a następnym razem jak byłem  podłączyli mi BW 686 ,(a te są jeszcze mniejsze) z przygotowanym do odsłuchu GRYPHONEM i nie robili żadnych problemów że to jakiś mezalians łączyć kolumny za 3k z wzmakiem za 20k  tu już była bajka przy cichym słuchaniu, jak z włączonym subem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, keray69 napisał:

A ja stanę w obronie TOP HIFI w Łodzi jeszcze jak mieścili się w poprzedniej siedzibie , jak chciałem odsłuchać BW 686 podłączyli mi ROTELA 12 bo taki mieli przygotowany dla klienta a wpadłem nie umówiony, to była krew z uszu, i sami nie polecali takiego połączenia z ROTELEM ani z YAMAHĄ , a następnym razem jak byłem  podłączyli mi BW 686 ,(a te są jeszcze mniejsze) z przygotowanym do odsłuchu GRYPHONEM i nie robili żadnych problemów że to jakiś mezalians łączyć kolumny za 3k z wzmakiem za 20k  tu już była bajka przy cichym słuchaniu, jak z włączonym subem.

Moja szkoła! Bardzo dobra elektronika ZAWSZE wyciągnie tanie głośniki do granic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy moi sympatyczni ? ja mam jeszcze jedno pytanie... czy znacie może firme lub macie kontakt do kogosnkto zrobił by na zestaw audio ofertę leasingowa?:) oczywiście zestaw jest niezbędny do prowadzenia prezentacji multimedialnych, gdyż prowadząc różne działalności to trzeba wyprzedzać konkurencję tak ze tego... może ktoś, coś? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...