Skocz do zawartości

Jakie kolumny kupić nówki czy używki?


mazi292

Recommended Posts

Witajcie, nadszedł czas na zakup kolumn obecnie co mam to zakupione od kumpla dawno temu za śmieszne pieniądze Bellwood Comfort.

Mój budżet to ok. 1000zł (wiem że to mało) ale waham się między nówkami a używkami. Już od jakiegoś czasu przeglądam kolumny i ciekawią mnie Taga Harmony 506, 606 w necie można znaleźć całkiem dobre opinie,  czy może lepiej kupić coś używanego?

 

Moj pokój to ok. 24m2, posiadam amplituner Denon AVR1306  a co do odsłuchu to 60% muzyka reszta film, gry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Ampli będzie kłopot bo jednak używam złączy optycznych konsola i tv podłączone wiem że są konwertery ale nie wiem jak to się ma do działania.

A co sądzicie o tych Taga Harmony? Kusi cena no i fakt że są nowe. Te miałem używane i zaczęły się problemy.

Mam możliwość podjechać i posłuchać kolumn

Edytowano przez mazi292
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pisał Tannoy'e...

To jedź i posłuchaj, później pisz. Jak będą Ci odpowiadać dźwiękowo to kup. 

PS. Żeby nie było, że Cię namawiam. Ja bym ich nie kupił. Zwłaszcza nowych. Osobiście wolę używany sprzęt. 

Jest dość duży wybór wśród używanych kolumn. Ale to Ty będziesz słuchał i Ty musisz być zadowolony. Nie namawiam do zakupu. Zrobisz co zechcesz. Ważne by był to Twój świadomy wybór po odsłuchu. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej skłaniałbym się ku zestawowi stereo, mam do tych obecnych praktycznie nieużywane tyły i centralny ale na razie ich nie podpinam bo nie mam jak, dopiero po remoncie będę coś myślał.

Porozglądam się z Tannoyami, a powiedzcie jeszcze co sądzicie o firmie eltax? Badziew czy nie?

Edytowano przez mazi292
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mazi292 napisał:

Z Ampli będzie kłopot bo jednak używam złączy optycznych konsola i tv podłączone wiem że są konwertery ale nie wiem jak to się ma do działania.

A co sądzicie o tych Taga Harmony? Kusi cena no i fakt że są nowe. Te miałem używane i zaczęły się problemy.

Mam możliwość podjechać i posłuchać kolumn

Też mam w planach kupno ampli lub wzmacniacz. Jak Ci zależy na optycznym  wejściu to zakup DAC'a do wzmacniacza, ja tak planuje. Pomyśl czy na pewno funkcjonalność chcesz postawić wyżej od doznań dźwiękowych? Też mnie jarają amplitunery i ich porty optycznne, nawet Onkyo ma HDMI, ale jeśli ampli za 2,5 tys ma zagrać poniżej oczekiwań niż dobry wzmacniacz używany za 1.5 tys, to ja ampli niestety podziękuje.
 

Edytowano przez MDMA66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...