Skocz do zawartości

Zestaw do Yamaha RX-V450


złomek

Recommended Posts

Cześć

Troszkę szukałem, lecz nie znalazłem satysfakcjonujących mnie odpowiedzi. Nie jestem specjalistą ani też audiofilem, posiadam amplituner Yamaha RX-V450, kupiony okazjonalnie, dostałem zestaw głośników marki "universum" ale nie grają ładnie. 

Doczytałem że bez subwoofera aktywnego to nie będzie dobrze grało.

Pokój nie wielki bo 4x4m ustawienie standardowe, na jednej ścianie telewizor na przeciwległej rogówka, typowe ustawienie. Chciałbym kupić nowy zestaw 5.1 ale nie wiem na co zwrócić uwagę. Przeczytałem w specyfikacji amplitunera że max moc głośników RMS to 125W i że 8 omów.

Przeczytałem również, że centralny głośnik jest nawet ważniejszy niż inne, zastanawiałem się czy nie poprzerabiać moich kolumn zmieniając im głośniki, ale po głębszej lekturze  stwierdziłem, że nie ma takiej wiedzy żeby zrobić to dobrze, dlatego chciałbym coś kupić. 

Znalazłem taki zestaw Klipsch HD THEATER 500, pasuje mi wielkością, wizualnie też są ok. 

Mój budżet to max 2000 zł. Z góry dziękuję a moderatora proszę o wyrozumiałość jeśli ponowiłem niepotrzebnie temat.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, kupiłem Quadral Quintas 6550 i jestem zadowolony (dziękuję Piotrze z S4Home  z pomoc), ale chcę iść dalej. Wg specyfikacji producenta kolumn ten model ma:

 Moc nominalna/muzyczna (W): 140/280 dla frontu

 Moc nominalna/muzyczna (W): 60/120 dla tyłu

Moc nominalna/muzyczna (W): 90/160 dla centralnej

I skłaniam się do zmiany amplitunera czytając w Internecie często natykałem się na opinię, że yamaha już nie robi solidnych amplitunerów jak wcześniej i raczej polecają firmę Onkyo i mój pierwszy typ był to  TX-NR656, ale czy nie jest on za mocny na te kolumny czy nie lepszy by był model TX-NR575, wyposażenie na którym mi zależy posiadają oba modele, kolumn nie będę zmieniał przez najbliższe 10 lat :), a chciałbym aby ładnie grały przy nie głośnym odtwarzaniu muzyki 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeszcze wartość impedancji tz.:

1. Dla Yamahy RX-V685: Dynamiczna moc na kanał (8/6/4/2 Ω)     125 / 165 / 190 / 235 W  

2. Dla Denona AVR-X2500H wg. spec. Moc wyjściowa 8Ω to 95W a dla 6Ω 125W (2 kanały 125W  lub 150W dla 1 kanału)

Jak to wygląda technicznie, skoro moje kolumny współpracują z wzmacniaczami od 4-8 Ω to którą wartość amplituner wybierze? Jest to z automatu czy konfiguruje się urządzenie programując mu wartości Ω dla podłączonych kolumn? Może mi ktoś to wytłumaczyć bo niestety nie wiem o co chodzi :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...