Skocz do zawartości

Jakie audio pod TV i XBOXA?


Jablonson

Recommended Posts

Witam,

Jeszcze tydzień temu chciałem kupić jakieś głośniki komputerowe do 500zł, które wpiąłbym pod nowy TV żeby cieszyć się "dobrym" audio... Na szczęście lub nieszczęście trafiłem na to forum i się zaczęło... czytanie, porównywanie, doszukiwanie, przeglądanie i zastanawianie co tu wybrać... Mimo przeczytania mnóstwa tematów nadal czuję się mega zielony, ale wiem, że chciałbym kupić coś co fajnie zagra. Tak, przede wszystkim szukam sprzętu do muzyki, aczkolwiek będzie miał również zastosowanie do gier i filmów. Nastawiłem się na zestaw STEREO 2.0. Źródłem w moim przypadku jest TV (youtube, spotify, netflix itd.) oraz konsola Xbox One X jako odtwarzacz CD. No i moje pytanie to co potrzebuję, aby to wszystko zgrać?

- BUDŻET do 3,5k

- Pomieszczenie to kawalerka około 35m^2

- Rodzaj muzyki w zależności od zajawki, aktualnie HIP HOP, ale słucham wszystkiego, dlatego zależy mi na uniwersalnym podejściu.

Moje dotychczasowe doświadczenia są poniżej głośników za 500 zł, dlatego nie jestem wymagający, aczkolwiek oczekuję sprzętu który w pewnym sensie mnie zafascynuje i pozwoli odkryć nową jakość muzyki. Jeśli chodzi o kolumny to początkowo myślałem o Pylon Pearl 25/27, STX GRAVITON 900 (aktualnie są w dobrej cenie 1600pln) lub STX ELECTRINO 250? A może jest coś fajniejszego? Może coś tańszego? Liczę na sugestie.

Większym zmartwieniem dla mnie jest natomiast to do czego mam te kolumny podłączyć? Wzmak czy amplituner stereo? Jeśli wzmak to czy potrzebny jest dodatkowo konwerter sygnału (DAC)? Raz sygnałem jest TV a raz konsola, jak to połączyć? nie wiem i rozkładam ręce... Mój TV to philips 55pus7303.

Co mi doradzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje preferencje i wielkość salonu, brałbym pod uwagę dobry wzmacniacz stereofoniczny do którego dobierzemy odpowiednie podłogówki. Może być Pioneer A-40AE, Marantz PM6006 lub NAD C326 BEE. Pioneer i Marantz mają wbudowany przetwornik, do NAD należałoby taki dokupić (opcja tania Fiio D003, znacznie lepsze Cambridge Audio DacMagic 100). Wybór zależy od indywidualnych preferencji. Pioneer jest szybki, dokładny, analityczny. Marantz natomiast oferuje dźwięk bardziej plastyczny, spokojniejszy, aksamitny. NAD jest mocny, energiczny, dynamiczny. 

Kolumny - przyjrzałbym się na pewno ofercie Pylon Audio, dobrze sprawdzi się model Pearl 25 lub większe Pearl 27. Z polskich konstrukcji dobrą opcją jest także STX Electrino 250. W podobnym przedziałach cenowych warto rozważyć Monitor Audio MR6, które teraz są oferowane w bardzo atrakcyjnej cenie.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kolumny to skłaniam się ku STX Electrino 250, ale czy Marantz PM6006 współgra z tymi kolumnami? Czy wzmak wykorzysta potencjał kolumn? Nie za bardzo też rozumiem określeń, bardziej plastyczny, spokojny, aksamitny w kontekście muzyki, chętnie bym się wybrał na odsłuch takiego zestawu gdzieś w warszawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...