Skocz do zawartości

Zestaw do komputera i muzyki | STX F-130n + ?


electro4

Recommended Posts

Witam Wszystkich;)

 

Od jakiegoś czasu próbuję skompletować prosty zestaw do mojego pokoju. Przeszukałem forum z grubsza, ale żaden temat nie pokrywał się za bardzo  z moimi oczekiwaniami. Stąd nowy post;)

 

Mam pokój 12 mkw. Źródło dźwięku to komp stacjonarny. Obecnie mam Altusy 300 podłączone pod starą wieżę JVC po 50w na kanał. 

Głównie oglądam filmy i słucham muzyki (elektroniczna, pop, hardstyle, generalnie wszystko co wpadnie mi w ucho). Lubię głęboki ciepły bas, ale bez przesady (bo teraz to mam estradę;p).

 

Na ten moment te altusy nie są jakieś mega najgorsze swoją role jakoś tam spełniają, ale zajmują bardzo dużo miejsca, do tego bardziej dudnią niż grają. Na pewno ma na to wpływ jakość zintegrowanej karty muzycznej i mało profesjonalna wieża jvc;)

 

Ogólnie chciałbym sprzedać to co mam i kupić coś zdecydowanie mniejszego. Kolumny mniej więcej znalazłem: https://stx.pl/kolumny-stx-f-130.html

Mam tylko dwa problemy. Pierwszy to wzmacniacz. Myślałem nad jakimś używanym typu pioneer czy yamaha. Tylko że to wielkie klocki więc znowu kwestia miejsca, ale to ewentualne obejdę montując go pod biurko. A druga kwestia że te stare mi się nie podobają, wole coś nowocześniejszego:/  Upatrzyłem coś takiego jak Lepai LP1601S, ale nie wiem czy jest sens wydawać na to 500zł czy jednak  szukać używki? Duży plus że małe, w miarę estetyczne.

Druga sprawa to wyczytałem, że te kolumny za wiele basu nie mają. Czy jest sens w przyszłości dołożyć do tego subwoofer? Tak żeby stworzyć zestaw 2.1? Zawsze jest możliwość że zmienię pokój na większy itp. Fajnie byłoby mieć coś w miarę rozwojowego;)

 

Będę wdzięczny za każdą propozycję. Nie wiem za ile sprzedam altusy, ale chciałbym się całościowo zmieścić w kwocie 1200-1500zł.

 

Pozdrawiam

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...