Skocz do zawartości

Wymiana KD na coś nowszego czy warto?


Adaś Nowaczek

Recommended Posts

Cześć, 

To mój pierwszy post, także witam Was wszystkich serdecznie :). 

Mam do Was pytanie. Kilka lat temu udało mi się skompletować KD składające się z zestawu Quadral Quintas 500 + SUB 51DV aktiv i napędzam to Onkyo TX-NR708.

Na rynku już zadomowily się nowe technologie takie jak 4K czy HDR i zastanawiam się czy warto coś zmienić w kinie i podążać za nowościami. Czy lepiej pozostać przy Onkyo? 

Czy ktoś mógłby się pokusić o orientacyjną wycenę poszczególnych elementów? Czy 500zl za zestaw głośników, 200zl za suba i 1000zl za Onkyo to dobra cena sprzedaży, czy może myślę o za dużych lub za małych kwotach? 

W obecnym zestawie brakuje mi przede wszystkim basu, mam wrażenie, zresztą z żoną, że mimo suba kolumny go zagluszaja.  Tak w filmach jak i muzyce. Ale mam takie ogólne poczucie, że mogłoby być lepiej, źle nie jest ale coś umyka :).

Tutaj wydaje mi się, że kolumny odstają jakościowo od tego co daje amplituner. 

Raczej preferuje cieplejsze brzmienie, ale pewności nie mam. Ew. na co możnaby wymienić mój sprzęt.

Kiedyś myślałem o jakimś Marantzie plus Missiony. Ale to całkowicie otwarta kwestia i inne marki wchodzą w grę i nad innymi kombinacjami też rozmyślam. 

Suba myślałem, żeby wymienić na jakiegoś Klipscha R1?SW (może z 3 cyframi w nazwie, ceny mają podobne). 

W przyszłości chciałbym dokupić jakiś wzmacniacz stereo do napędzana frontów tak do 2000zl. (spóźniłem się na świetną oferte NAD 356BEE za 1300zl). 

Na calość nie mam przewidzianej konkretnej kwoty. Dużo zalezy od tego co warto wymienić i jakie kwoty uzyskam z sprzedaży tego co mam. 

Taki wstępny budżet to:

2000zl na wzmacniacz stereo (tu nie ma pośpiechu raczej polowanie na okazję). 

4000zl na fronty. 

Tył zależy już od przodu więc to się okaże :). 

1500zl sub. 

Amplituner też do 4000?. 

Pokój ma kształt prostokąta 4,9m na 4,55m. Ścianka widoczna na zdjęciu ma 2,35m.

Sprzęt chcemy wykorzystywać w równych proporcjach między muzyka filmem/TV oraz konsola. 

Muzyka powiedzmy, że w dużej mierze radiowa jakieś pop, rock, rnb. 

Od TV jesteśmy oddaleni o jakieś 3,5 4m.

PS. Przepraszam za bałagan na stoliku RTV. Bawię się posiadanym sprzętem i jeszcze nie uprzatnąłem kabli.

1546433862055724919298.jpg

Edytowano przez Adaś Nowaczek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wymienic na subwoofer oraz zestaw glosnikow 5.0.  Ale z tego co się orientuję to taki dobry zestaw 5-8tys. Amplituner mozesz zostawic on ci nic nie wniesie lepszego niz nowe kolumny. Chyba, ze chcesz ale to mozesz z czasem jak dozbierasz. Masz tu sklepy co wypozyczaja sprzet do domu. Czy opiszesz wrazenia jak juz kupisz? Bo prawie nikt nie pisze jak juz sprzet kupi i cichooo... 

 

Uzywane olx, allegro sprawdz po ile chodza podobne zestawy i podaj zbliżona cene. Jak nie będziesz mógł sprzedac to mozesz obnizyc z ceny. Nie da sie przewidziec za ile sprzedasz ale te ceny co podales to wstepnie chyba ok

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz. A ceny jakie chcesz za sprzęt są rozsądne i do osiągnięcia. 

Moim zdaniem w twoim myśleniu jest sens i pomysł. Teraz realizacja. 

Z racji że wiesz czego oczekujesz mogę jedynie zaprosić cię na odsłuch albo po wypożyczenie sprzętu. Modele wyciągniesz sobie przecież zz każdego sklepu filtrując po cenie :)

wiemy jak to działa.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsumie finansowo to prawdopodobnie tyle co koszt podróży, bo myślę, że podobna kwotę uzyskał bym za Onkyo. Ale skoro to raczej zmiana dla zmiany, choć dla mnie bardzo kusząca, to się wstrzymam z daleką podróżą. 

Mam takie pytanie z ciekawości w sumie. Kino to zawsze był duży ampil dla mnie, ale ostatnio im więcej czytam, to nazwijmy to jedno slotowe Marantzy czy Denon Heos AVR maja bardzo optymistyczne recenzje. Sugerujące wysoką jakość. Czy zatem za duża jednostką przemawia większą ilość złączy, których i tak nie potrzebuje? Więcej niż 5.1 raczej też nie planuje. Jak się one mają do mojego Onkyo? 

Edytowano przez Adaś Nowaczek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o TX RZ 820? Warto za około 3300? Czy można coś jeszcze utargowac? A może jest jakaś fajna konkurencja dla niego? 

 

PS. Suba podłączyłem, niestety udało mi się go przetestować przez niecała godzinę zanim źródło się nie spalilo (tj, laptop) i Klipsch jest świetny. Odzywa się tam gdzie Quadral Sub się w ogóle nie odzywał. Bass jest znacznie głębszy i czulszy. Super sprawa. Ile to człowiek tracił w filmach. 

Edytowano przez Adaś Nowaczek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Cześć, sprzedałem wszystko co mam, został tylko sub. wymieniłem TV na większy.  Między tv a ściana jest teraz około 30 cm miejsca. Czy w takiej sytuacji można sensownie zmieścić jakieś kolumny podlogowe czy moze lepiej pomyśleć podstawkowych? Przy podlogowkach subwoofer za każdym razem musiałbym wyciągać i go rozkładać. 

PS. Za 700zl mogę kupic Pionnera Vsx 924k (na rzecz nowych standardów) jakościowo nie wiem jak wyjdę na zamianie z Onkyo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładałem, aż tak dużej różnicy między nimi, myślałem, że są blisko siebie... A jednak poprawione standardy sieciowe i bt by się przydało. Słabe też nie warto brać. 

Trochę mnie to z tropu zbilo, a po sprzedaży całego audio w domu się jakoś tak cicho zrobiło :). A dźwięk z tv przeraża. 

Tak sprawdzając olx do 1000 można znaleźć np Onkyo 727 tyle, że srebrny, a to u żony nie przejdzie.

 

Edytowano przez Adaś Nowaczek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...