Skocz do zawartości

Jakie kolumny i wzmacniacz do muzyki elektronicznej ?


Robert.m

Recommended Posts

Witam Wszystkich! Ponieważ małymi krokami zbliża się czas wymiany mebli na nowe, to i też pasuje wymienić audio w pokoju, bo moja wieża Panasonic SA AKX 12 wraz z fabrycznymi głośnikami (niby 250W RMS ale to raczej chwyt marketingowy) jest trochę za słaba, więc pytanie do was co i jak. Więcej szczegółów żeby łatwiej było doradzić:

- pokój na poddaszu ze skosem (ponieważ jest dach dwuspadowy), wymiar 4,3m x 4,6m czyli ok. 20m2

- budżet, max 5000 ze wzmacniaczem

- koniecznie nowe kolumny i wzmacniacz

- najlepiej żeby bass reflex był z przodu bo będą stać blisko ściany

- muzyka jakiej słucham to edm (elektroniczna muzyka taneczna) gatunki - głównie bigroom, house, czasami hardstyle.

Czekam na Wasze propozycje, bo jestem trochę laikiem w tych sprawach :) A i jeszcze jedno nie słucham za często, jakby coś ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorac pod uwagę Twoje preferencje, system zbudowałbym na bazie wzmacniacza Audiolab 6000A ewentualnie NAD C356 BEE, który polaczylbym z kolumnami Melodika BL40 MK3 ewentualnie jeszcze ciekawsze moim zdaniem Polk Audio Signature S50E.

Serdecznie zapraszam do naszego salon na odsłuchy, porownania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam wszystkich, postanowiłem odświeżyć temat bo za kilka tygodni kupiłbym zestaw stereo do moich potrzeb, wymagania i preferencje są takie same jak na początku:

Zdecydowałbym się na amplituner - wzmacniacz odpada niestety (tak wiem że byłby lepszy), więc wybór padłby na Yamaha rn-803d, kolumny z przednim bass-reflexem, będą stać blisko ściany, i zależy mi by było dużo basu, oczywiście podłogowe - mój typ Melodika bl40 mk3.

Oczywiście wszystko nowe, budżet do 6000 zł , ale mniej też może być. Ktoś coś? 😀  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 18.09.2019 o 09:13, S4Home napisał:

No powiem ok. Co wycenić Ci to?

Do 6k możesz sobie pozwolić na lepsze kolumny, nawet bardziej basowe. KEF Q750 / HECO Aurora 700.

Zapraszam

Czy heco aurora  mają dobra scenę i są dynamiczne?  Jak rowniez czy Audiolab 600 jest  dynamiczny?

Poszukuje zestawu do muzyki elektronicznej, minimal techno, poważną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, animak_88 napisał:

Czy heco aurora  mają dobra scenę i są dynamiczne?  Jak rowniez czy Audiolab 600 jest  dynamiczny?

Poszukuje zestawu do muzyki elektronicznej, minimal techno, poważną.

Aurora jest dynamiczna. Czy jest przestrzenna i ma dobrą scenę. Jak na swoją cenę tak. Chodź bywają bardziej otwarte kolumny.

Audiolab 6000A mmoim zdaniem to klasyczny wzmacniacz. Ma DACA i nie jest drogi. Ale nie wyróżnia się znakomita dynamika i przestrzenia.

Warto sprawdzić Magnata MR 780, NAD 375 czy bardziej rozdzielczy Cyrus ONE.

Zapraszam na odsłuch

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie przestrzenności w Audiolab 6000A  to mam całkowicie inne zdanie,  jest przestrzeń jest dość dobra głębia a do dynamiki też nie mam zastrzeżeń. Zarówno z Triangle Borea BR03 jak i z Mission ZX-2 gra jak dla mnie ( również pochwały zbierają od znajomych) ten wzmacniacz bardzo dobrze w różnych gatunkach muzy. Warto go posłuchać , a na jego temat można trochę poczytać w necie oczywiście niektóre testy podobnie zresztą jak i innych producentów traktujemy z przymrużeniem oka 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Aurora jest dynamiczna. Czy jest przestrzenna i ma dobrą scenę. Jak na swoją cenę tak. Chodź bywają bardziej otwarte kolumny.

Audiolab 6000A mmoim zdaniem to klasyczny wzmacniacz. Ma DACA i nie jest drogi. Ale nie wyróżnia się znakomita dynamika i przestrzenia.

Warto sprawdzić Magnata MR 780, NAD 375 czy bardziej rozdzielczy Cyrus ONE.

Zapraszam na odsłuch

Piotr

 

dzięki, audiolab 600  raczej odpada bo nie ma bluetooth,  rozwazam w tym momencie:

Cambridge cxa61
Cyrus ONE

Atol IN100se (edit: odpada ze wzgledu na brak blueetooth)

Nie mam mozliwosci odsluchu ze wzgledu na brak czasu, dopiero po nowym roku moglbym a myslalem ze kupie cos teraz przed swietami ze wzgledu na promocje. 

Edytowano przez animak_88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolab 6000A ma bluetooth. Nie wiem, gdzie przeczytałeś, że jest inaczej. Mogę z czystym sumieniem polecić ten wzmacniacz. Cyrus One był jaśniejszy. Nie pasował mi brzmieniowo.

Natomiast moim pierwszym zestawem była promocyjna Yamaha 602 + Indiana Line Tesi 561 i sprawowały się przy elektronice bardzo przyzwoicie.

Teraz stoi to u mojego kolegi i też jest zadowolony. Może warto byś się temu zestawowi przyjrzał. Wg mnie dużo ładniejsze niż Melodika, ale w budżecie 6 koła S4home lub Q21 na pewno dadzą Ci większy wypas i wydaje mi się, że warto im zaufać.

Edytowano przez kacper.kaps
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...