Skocz do zawartości

Xbox one X - Netflix , Prime video amazon - dźwięk


maniekok3

Recommended Posts

Witam .
Moje zapytanie odnośnie dźwięku z konsoli   Xbox one X    .
Opłacam Netflix ( premium ) , Prime video amazon .
Konsole mam podłączoną ( wszystkie kable połączeniowe HDMI są premium ) do Denon AVC-x8500h a dalej do tv - Sony KD-85XF8596 .
Wchodząc w konsoli - Wyświetlanie i dźwięk - Wyjście dźwięku - Dźwięk głośnika cokolwiek ustawie ( Dzwięk HDMI 7.1 bez kompresji , to jest bez ustawień ) jest to pokazane na Denonie i on nie zmienia na np Dolby Atmos czy inne ustawienia
itd ustawiając Dolby Atmos wszystko jest odtwarzane jako Dolby Atmos .
To samo włączając na tv - Denon przełącza się na sygnał jaki jest wysyłany w danym momencie ( HDMI arc )
W konsoli mogę wyświetlić menu Denona i to jest ok ( w tv włączając Netflix ( premium ) , Prime video amazon nie mogę wyświetlić menu Denona bo HDMI arc ) dlatego bardziej podoba mi się opcja oglądania przez konsole ( menu Denona ) lecz konsola dekoduje -podaje dźwięk ustawiony na niej a nie ten jaki jest w rzeczywistości . 
Moje zapytanie czy jest opcja aby konsola wysyłała bez ingerenci dźwięk jak tv .
Ps Przepraszam za chaotyczny opis proszę o nie szkalowanie a o pomoc w rozwiązaniu problemu ( nie typu oglądaj na tv itp itd ) , z góry dziękuje .

Edytowano przez maniekok3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Hejka, mam DENONA AVC-X8500H od paru tygodni. Zauważyłem dziwne zjawisko. Po dłuższym słuchaniu muzyki, bądź oglądaniu filmów na dość wysokim poziomie podczas przyciszania i podgłośniania słyszę pstrykanie w głośnikach wysokotonowych. Najczęściej przy słuchaniu mocnych basów. Muszę się bardzo wsłuchać, ale jest to słyszalne. Czy kolego maniekok3 też tak masz? Jak sądzicie, czy to normalne? Mialem go reklamować, ale byłem w salonie DENONA pobawić się ich x8500 i jest tak samo. Czy amplitunery tak mają? Mam stary amplituner Sony i jest tak samo. Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...