Skocz do zawartości

Rotel A12


wilson

Recommended Posts

4 godziny temu, S4Home napisał:

Nic nie mogę powiedzieć na temat tego modelu bo mnie koledzy z tophifi zjedzą :)

Nie słuchałem, nie wiem jak gra, ale chętnie kiedyś posłucham, bo wnętrze Rotela A12 konstrukcyjnie baaaardzo mi się podoba. Kawał solidnej elektroniki. Takie skrzywienie zawodowe.
Przepraszam za offtop :)

Edytowano przez wallace
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Bogusławem. Obiektywnie Rotel jest lepszym wzmacniaczem od Audiolaba 6000A ale oba to modele jednak deczko suchsze. Chociaż w przypadku grania u Bogusława dużo zrobiły Bowersy.

Rotel jest deczko bardziej równy ale to wciąż duży doł i góra z naturalną średnicą.  Tylko przez to że reszta pasma jest uwypuklona to wygląda to jak wygląda.

Audiolab 6000 jest do tego bardziej sterylny w graniu taki suchy, bardzo szybki i konkretny. Laboratoryjny. Jego widze w zestaweiniu tylko z kolumnami mega ciepłymi, ciemnymi, wolnymi.

Pamiętajmy że model 6000 kosztuje 3400 a model 8300 4000zł. Moim zdaniem dla fanów audiolaba wybór jest jeden.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała seria 14 gra stosunkowo ciepło, użytkownicy starszych Roteli mogę się mocno zdziwić. Stosunkowo rzadko sprzedajemy A12- ponieważ różnica w dźwięku na korzyść A14 jest bardzo duża i większość klientów dokłada do A14. 

14'tka ma jeszcze jedną zaletę- kapitalnego DAC'a na pokładzie. W połączeniu z dedykowanym CD lepiej sprawdza się połączenie po coax. Dac w A14 jest selektywny i bardzo przestrzenny- co idelanie pasuje do miękkiego charakteru Rotela.

Szybki bas, dobra dynamika- często wybierany do cięższych brzmień. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam! Zetknąłem się z a12. Od tygodnia go wygrzewam. Być może sprzedawca chciał się go pozbyć, bo nie proponował mi odsłuchu a14. Nie mniej jestem w stanie mu to wybaczyć. Dobrze zrealizowane cd brzmią super. Za swoją cenę jest chyba ok.

Głośniki to tesi 262. 

Szukam kabla zasilającego. Ktoś może coś podpowie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Miras23 napisał:

Różnica pomiędzy modelem A12 i A14 nie jest zbyt duża. W większym modelu dochodzi DAC.

Druga roznica A14 jest mocniejszy od A12.

Dnia 14.09.2019 o 21:50, Tomasz Wójcik napisał:

Witam! Zetknąłem się z a12. Od tygodnia go wygrzewam. Być może sprzedawca chciał się go pozbyć, bo nie proponował mi odsłuchu a14. Nie mniej jestem w stanie mu to wybaczyć. Dobrze zrealizowane cd brzmią super. Za swoją cenę jest chyba ok.

 

Szkoda, ze nie miales okazji porownania tych dwoch modeli. Moze warto posluchac tego wyzszego modelu i ewentualnie wymienic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

561 graj,ą zdecydowanie lepiej niż monitory.

W modelu 262 płaci się za wykonanie kolumn. bo jest lepsze niż w standardowych Tesi.

11 godzin temu, Kashmir napisał:

Gdy polacze a12 z kolumnami tesi 561 czego moge sie spodziewac? Czy trzeba od razu zbierac kase na lepsze systemy glosnikowe? 

A co masz? Kolumny czy wzmak? Jeśli kolumny to sprawdź też NADa.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Miras23 napisał:

Myślę, że możesz spodziewać się dobrego efektu, bo usłyszysz co te głośniki potrafią. Nie od dziś wiadomo, że inwestycja nawet w nie drogie głośniki, przynosi dobre efekty. Tak będzie i w przypadku Indiany.

Mam taka nadzieje, poniewaz ogranicza mnie budżet a indiany zostaly mi z poprzedniego zestawu (rn402d yamahy). Łaczyc je ze rotelem standardowo czy zostawic poprzednie polaczenie (bi-wire) tak jak mialem w tej "yamaszce"? 

Mam jeszcze jedna prośbe o pomoc w doborze odtwarzacza cd. Celuje w rotel cd11/14. Moze sa jeszcze jakies inne fajne alternatywy dla tego rotela a12? (np jakis cd do 1500 zł) czy lepiej faktycznie dorzucic pare stow do cd11 rotela? Muzyka ktorej slucham to miedzy innymi (Led zeppelin, Pink Floyd, David Gilmour, Mike Oldfield, Dio...stary dobry rock jak równiez Dead Can Dance) Nie mialem mozluwosciu odluchu, kupilem to w ciemno). Czy dokonal bardzo zlego wyboru do moich preferencji muzycznych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...