Skocz do zawartości

Rotel A12


wilson

Recommended Posts

Witajcie, dziękuję Wszystkim za odpowiedź.

Zacznę od S4Home... Nie słyszalem ani a14 ani a12. Nawet Focali 906 nie słyszałem. I tak wiem, że lepiej posłuchać, ale 2 słowa wyjaśnienia dla Was. 1) Wybór jest taki, że głowa boli, 2) wiele lat temu słyszałem Arie 926 i bardzo mi się spodobały, więc obstawiam, że cała seria będzie fajna, 3) Byłem na kilku odsłuchach wiele lat temu i wiem jaki to trudny i zagmatwany temat, 4) Moje doświadczenia z odsłuchami oraz doświadczenia w słuchaniu są takie: Rozpoznaję fajny sprzęt dobrze grający, nie rozpoznaję różnic pomiędzy systemami. Okay w bezpośrednim zestawieniu tak, oczywiście słychać różnice, natomiast jak jednego dnia słyszę fajny sprzęt a, a drugiego fajny b, to oba dla mnie są fajne bez wkręcania się który fajniejszy. Właściwie to jest komfort tak mieć, bo się ma większy zakres wyboru. I w końcu 5) Wolę coś wybrać szybko i sprawnie i cieszyć się tą muzyką, tańczyć z córką i żoną, słuchać muzyki, a nie godzinami odsłuchiwać, wybierać, jeździć, szukać, bo czasu i tak mam mało, a już wiele godzin na to poświęciłem. W Olsztynie nie ma co wybrać, więc dalekie wyjazdy lub wysyłki... naprawdę ostatnie rzeczy na które chcę poświęcić czas.

Piciu, przeczytałem cały wątek zanim do Was napisałem i znam doświadczenia Grega. Moje pytanie skierowane było pod kątem mniejszych kolumn, odpowiedź Greaga ma sens :) Nie widzę Twojej stopki, ale domyślam się, że masz albo Rotela A14 albo Focale 906, albo jedno i drugie? :D

Greg, dzięki za odpowiedź. Tak, rozważam używany sprzęt, jeżeli będzie świeży i z gwarancją, natomiast ze względu na to, że mogę wziąć fakturę na firmę cena jaką gotów jestem zapłacić to max 3300 - 3500 za A14. Mniej więcej w tej cenie mogę mieć nowy A14MKII po odliczeniu VAT i kosztów. Natomiast z pewnych względów wolałbym używkę w cenie 3300-3500 niż wrzucać sprzęt w firmę. Rozmawiałem z jednym sprzedawcą, ale niestety już sprzęt zarezerwowany - A14 stan igła, półroczny za 3300zł. Jeżeli chciałbyś się zbliżyć do tej kwoty to możemy pogadać ;) Stoi ich kilka os 2900 do 3900 na olx i allegro.

S24Home, dziękuję za radę. Rozważę też Arcama - w szczególności gdy padło jednak na sprzęt nowy, o który model chodzi i w jakiej jest cenie?

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie,

Zestawiłem Rotela A14 z kolumnami Focal 906, tak jak planowałęm.

Dziękuję S4Home za sprawną transakcję z kolumnami i Greg235 za sprawną transakcję z Rotelem.

Zestawienie gra bardzo ładnie, choć spodziewałem się większego zachwytu na początku. Natomiast im dłużej słucham tym bardziej mi się podoba. Nie będę się silił na opis grania, ale na moje potrzeby gra naprawdę pięknie i jestem bardzo zadowolony z wyboru. Dobrze, że wybrałem mocniejszy Rotel A14 bo przy średnio głóśnym odsłuchu jestem na poziomach 50-60 (skala 1-100) i myślę, żę rotel A12 by się męczył.

Zestaw od początku zachwycił mnie w oglądaniu filmów - dobra muzyka w filmach + różne dźwięki/odgłosy dały super efekt na tym stereo. Tu pokuszę się o opis, bo jest zadziwiająco przestrzennie, dynamicznie, klarownie. łupnie jak trzeba, w innych momentach delikatnie i przyjemnie. Naprawdę super efekt. Pomyślałem nawet, że nie bez powodu z Arii można zestaw 5.1 do kina zestawić, bo same podstawki u mnie dają radę. W 5.1 musi być mega sztos na Arii.

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.11.2021 o 10:21, Vaaldus napisał:

Witajcie,

Zestawiłem Rotela A14 z kolumnami Focal 906, tak jak planowałęm.

Dziękuję S4Home za sprawną transakcję z kolumnami i Greg235 za sprawną transakcję z Rotelem.

Zestawienie gra bardzo ładnie, choć spodziewałem się większego zachwytu na początku. Natomiast im dłużej słucham tym bardziej mi się podoba. Nie będę się silił na opis grania, ale na moje potrzeby gra naprawdę pięknie i jestem bardzo zadowolony z wyboru. Dobrze, że wybrałem mocniejszy Rotel A14 bo przy średnio głóśnym odsłuchu jestem na poziomach 50-60 (skala 1-100) i myślę, żę rotel A12 by się męczył.

Zestaw od początku zachwycił mnie w oglądaniu filmów - dobra muzyka w filmach + różne dźwięki/odgłosy dały super efekt na tym stereo. Tu pokuszę się o opis, bo jest zadziwiająco przestrzennie, dynamicznie, klarownie. łupnie jak trzeba, w innych momentach delikatnie i przyjemnie. Naprawdę super efekt. Pomyślałem nawet, że nie bez powodu z Arii można zestaw 5.1 do kina zestawić, bo same podstawki u mnie dają radę. W 5.1 musi być mega sztos na Arii.

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Nie ma za co.  Wygląda na to, że japoński Rotel z brytyjskimi naleciałościami brzmieniowymi świetnie brzmi z francuskimi Focalami.🤣 A poważniej, myślę, że dość neutralnie grający Rotel, w zestawieniu z Focalami również mającymi dość neutralną charakterystykę, to bardzo uniwersalne zestawienie, odpowiednie dla tych, którzy szukają naturalnego brzmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.11.2021 o 10:21, Vaaldus napisał:

Zestawiłem Rotela A14 z kolumnami Focal 906, tak jak planowałęm.

(...)

Zestawienie gra bardzo ładnie, choć spodziewałem się większego zachwytu na początku. Natomiast im dłużej słucham tym bardziej mi się podoba.

U mnie też tak jest - im dłużej, tym lepiej. Niektórzy twierdzą, że to słuch się przyzwyczaja, inni wskazują na efekt wygrzewania kolumn. Moje na razie mają 150 h. 

1 godzinę temu, greg235 napisał:

Nie ma za co.  Wygląda na to, że japoński Rotel z brytyjskimi naleciałościami brzmieniowymi świetnie brzmi z francuskimi Focalami.🤣 A poważniej, myślę, że dość neutralnie grający Rotel, w zestawieniu z Focalami również mającymi dość neutralną charakterystykę, to bardzo uniwersalne zestawienie, odpowiednie dla tych, którzy szukają naturalnego brzmienia.

Bardzo fajnie i trafnie napisane! :) Pewnie ktoś wskaże na lekko wycofaną średnicę lub inne aspekty brzmienia, ale generalnie można z przyjemnością słuchać niemalże wszystkiego na tym zestawie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Dobrze to podsumowaliście.

Muszę przyznać, że mam mały rollercoaster na razie z tym sprzętem, ale rollercoaster bardzo pozytywny, bo od początku gra pięknie, czysto, brakowało mi tylko wow. Wow było momentami, szukam dobrych źródeł muzyki i tu upatrywałem problemu a wczoraj trafiłem kilka klasycznych utworów i było obłędnie, mimo, że to tylko 320kbits/s. Zamówiłem streamer i planuję z Tidalem HiFi popróbować.

także mój rollercoaster waha się po między 'gra naprawdę pięknie, ale nic ponadto' do 'wow, jest mega'. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Vaaldus napisał:

:) Dobrze to podsumowaliście.

Muszę przyznać, że mam mały rollercoaster na razie z tym sprzętem, ale rollercoaster bardzo pozytywny, bo od początku gra pięknie, czysto, brakowało mi tylko wow. Wow było momentami, szukam dobrych źródeł muzyki i tu upatrywałem problemu a wczoraj trafiłem kilka klasycznych utworów i było obłędnie, mimo, że to tylko 320kbits/s. Zamówiłem streamer i planuję z Tidalem HiFi popróbować.

także mój rollercoaster waha się po między 'gra naprawdę pięknie, ale nic ponadto' do 'wow, jest mega'. :)

A co będzie jak się nowe Focale rozegrają i  nie daj Boże spróbujesz zmienić kabelki (zwłaszcza fabryczny zasilający w Rotelu) na jakieś lepsze? 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
4 godziny temu, chinczykzchin napisał:

Mam pytanko do Rotel A12 (może uda się nie zakładać nowego tematu). Czy jest możliwość by sterować w nim głośność przez telefon jakąś apką czy muszę dokupić jakiś sprzęt? Chodzi mi o sytuację gdy źródłem grania jest np laptop a ja jestem w pomieszczeniu bez zasięgu pilota.

Trudno mi sobie wyobrazić sytuację, kiedy jesteś na tyle blisko A12 żeby móc użyć jako źródła dźwięku laptopa, a jednocześnie na tyle daleko, żeby nie móc użyć dedykowanego pilota. O ile dobrze kojarzę, to jedyną opcją sterowania A12  przez Wi-Fi jest sterowanie pośrednie poprzez źródło tej samej firmy np. konkretnie odtwarzacz sieciowy Rotel T14. Bezpośrednio z tego co pamiętam takiej opcji nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

W teorii jeżeli masz podłączony rotel analogowo to głośnością sterujesz źródłem dźwięku, czyli podłączasz kompa przewodem cinch do rotela i wtedy głośnością steruje twój komputer. Tak przynajmniej wynikało mi z instrukcji streamera który mam podłączony. Spróbuj takiego połączenia. Jednak niesie to ze sobą konsekwencje audio.

Innym rozwiązaniem i lepszym będzie skorzystanie z wejścia EXT REM IN Jack. Podłączasz tam zewnętrzną diodę IR i przeciągasz ten czujnik IR do drugiego pokoju. W ten sposób z drugiego pokoju sterujesz pilotem kierując go na tą zewnętrzną diodę na podczerwień która z kolei podłączona jest kabelkiem do rotela.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sprzedaży mojego Rotela A14 miałem plan by kupić coś innego i... po jakichś dwóch tygodniach zatęskniłem za brzmieniem mojego Rotela. No i odkupiłem sobie Rotela A14, ale żeby zrobić jakiś krok do przodu wybrałem wersję MK 2. :) Natychmiast zacząłem go wygrzewać i porównywać brzmieniowo z poprzednikiem. Nawet biorąc pod uwagę, że sprzęt jest nowy i musi trochę pograć żeby nabrać docelowego brzmienia, już rodzą mi się w głowie, a właściwie w uszach pewne wnioski odnośnie nowej wersji. :)

Edytowano przez greg235
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2021 o 06:56, S4Home napisał:

Jeśli źródłem byłby laptop z Spotify albo Tidal to możesz telefonem sterować aplikacją tą z laptopa.

Piotr

W takim rozwiązaniu trzeba mieć po prostu głośno ustawiony wzmacniacz i sterować aplikacją, tak? Jak to się ma do jakośći dźwięku i żywotności wzmacniacza gdy ustawimy go wysoko a ściszymy dźwięk w źrodle?

16 godzin temu, greg235 napisał:

Po sprzedaży mojego Rotela A14 miałem plan by kupić coś innego i... po jakichś dwóch tygodniach zatęskniłem za brzmieniem mojego Rotela. No i odkupiłem sobie Rotela A14, ale żeby zrobić jakiś krok do przodu wybrałem wersję MK 2. :) Natychmiast zacząłem go wygrzewać i porównywać brzmieniowo z poprzednikiem. Nawet biorąc pod uwagę, że sprzęt jest nowy i musi trochę pograć żeby nabrać docelowego brzmienia, już rodzą mi się w głowie, a właściwie w uszach pewne wnioski odnośnie nowej wersji. :)

Greg, żałuj wzmacniacza, gra bardzo ładnie :) 

Jest kilka kawałków do których ciągle wracam bo wgniatają mnie w fotel - głównie muzyka orkiestrowa. Aż mnie kusi, żeby jeszcze z pokojem pokombinować, wyciszeniem za kolumnamim i ścian bocznych, ale czasu brak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

No ale kupiłeś coś innego po sprzedaży A14?

Coś pomiędzy nimi sprawdziłeś?

Piotr

Posłuchałem przez te dwa tygodnie w wolnych chwilach kilku wzmacniaczy różnych marek i albo brzmienie mnie nie przekonywało, albo nawet jeśli brzmienie było w porządku, to wyposażenie i funkcjonalność były ubogie. Dlatego naprawdę zapragnąłem odzyskać brzmienie i funkcjonalność Rotela. :)

4 godziny temu, Vaaldus napisał:

Greg, żałuj wzmacniacza, gra bardzo ładnie :) 

Jest kilka kawałków do których ciągle wracam bo wgniatają mnie w fotel - głównie muzyka orkiestrowa. Aż mnie kusi, żeby jeszcze z pokojem pokombinować, wyciszeniem za kolumnami i ścian bocznych, ale czasu brak.

Właśnie dlatego, że pożałowałem, to sobie odkupiłem. :D

20 godzin temu, Piciu1975 napisał:

Niecierpliwie czekam na opinię :) 

Do pełnej opinii jeszcze daleko, ale pierwsze wrażenia są dla mnie takie, że A14 MK 2 w porównaniu do pierwszej wersji gra dużo cieplej, pełniejszym zarówno środkiem pasma jak i basem. Być może ze względu na mniejszą ostrość ma się wrażenie nieco mniejszej rozdzielczości dźwięku, ale zastrzegam, że to tylko pierwsze wrażenia na niewygrzanym sprzęcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Vaaldus napisał:

W takim rozwiązaniu trzeba mieć po prostu głośno ustawiony wzmacniacz i sterować aplikacją, tak? Jak to się ma do jakośći dźwięku i żywotności wzmacniacza gdy ustawimy go wysoko a ściszymy dźwięk w źrodle?

No trochę głośniej na wzmaku ale nie jakoś specjalnie. No na maksa ile bedziesz w danej chwili słuchał.

Jak wzmacniacz jest ok konstrukcyjnie to nic mu to nie robi.

12 godzin temu, greg235 napisał:

osłuchałem przez te dwa tygodnie w wolnych chwilach kilku wzmacniaczy różnych marek i albo brzmienie mnie nie przekonywało, albo nawet jeśli brzmienie było w porządku, to wyposażenie i funkcjonalność były ubogie. Dlatego naprawdę zapragnąłem odzyskać brzmienie i funkcjonalność Rotela.

Ok rozumiem, dzięki :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...