Skocz do zawartości

Rozwiązanie do TV i słuchania muzyki do 1500zł


Marcin Sadowski

Recommended Posts

Dzień dobry,

Jestem laikiem w tematach sprzętu audio i raczej nie mam bardzo wygórowanych potrzeb odnośnie jakości dźwięku. Szukam zestawu audio do TV (z androidem), który również będzie służył do słuchania muzyki w pokoju 20m2. Wcześniej bardzo mi zależało na tym, żeby była bezprzewodowa łączność (google chromecast, bluetooth) w celu puszczenia czegoś z laptopa czy telefonu, ale dochodzę do wniosku że nie jest to najistotniejsze - zawszę mogę puścić coś z telefonu na TV i to już sobie dalej poleci na głośniki :) Drugim nadal istotnym dla mnie założeniem jest to żeby całość była dość kompaktowa - tj systemy 5.1 czy duże kolumny odpadają.

Na początku byłem przekonany do soundbara (znam opinie forum na temat tego typu sprzętów): Polk Audio Magnifi MINI i reklama- tym bardziej ze był chwile w promocji za 1000zł. Jeśli wierzyć recenzjom to zebrał on dobre opinie... no i jest wyjątkowo kompaktowy.

Później po rozmowach ze znajomymi zacząłem spoglądać na rozwiązania głośników 2.1 czy amplituner+ kolumny 2.0

Dodatkowo posiadam stary amplituner Technics SA GX170, zastanawiam się czy nie wykorzystać go i właśnie nie dokupić fajnych i podstawkowych głośników 2.0 (mogą być nawet używane czy outletowe).

Pewnie ciężko doradzać komuś kto nie jest do końca zdecydowany na rozwiązanie, ale jak widzicie byłem w stanie wydać około 1200zł na soundbara a teraz zastanawiam się nad wykorzystaniem amplitunera + zakupem tylko kolumn. Proszę o jakieś wskazówki, czy jest sens rozwijać ten pomysł z tym starym (nie mówie że przez to zły) amplitunerem?

 

Pozdrawiam - Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem się rozglądać za głośnikami.

Co sądzicie o tej propozycji (cena/jakość): Polk Audio T15 (para)? Alternatyw jest pewnie bardzo dużo, szczególnie jeśli zacznę patrzeć używane/ outletowe. Macie jakieś sprawdzone propozycje w podobnej cenie i wymiarach?

 

Pozdrawiam - Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...