Skocz do zawartości
WojtekT

Aktualizacja kina domowego

Recommended Posts

Myślę o aktualizacji swojego zestawu do kina domowego. Jego przeznaczenie to 90% kino, 10% muzyka. Aktualnie posiadam:

1. amplituner Pioneer VSX-922 (na tą chwile pozostaje)

2. głośniki Wharfdale Diamond 8 (przód 8.3, tył 8.1, central, sub Power Cube 8A)

Myślę nad wymianą głośników (całe kino zostało przeniesione do nowego pomieszczenia, a głośniki mają już swoje lata). Pomieszczenie dosyć spore (salon + kuchnia w sumie około 57m2 ale muszę nagłośnić tylko część "salonową"). Pozostaję przy konfiguracji 5.1. Sprzęt ma być nowy.

Ograniczenia:

max. szerokość głośnika centralnego 59cm

max. wysokość kolumn przednich około 100cm

wymiary głośników tylnych wysokość max. 36cm, szerokość max. 20cm

max. szerokość subwoofera 40cm (a najlepiej <36cm)

Wstępnie myślałem o zestawie Jamo 809HCS ewentualnie sub zamiast Jamo - Klipsch R-12SW

Budżet ~5000PLN (optymalnie) lub ~8000 (szaleństwo :-) ).

Na rysunku zaznaczone położenie głośników czerwonymi kwadratami.

Proszę o podpowiedzi czego warto poszukać/posłuchać.audioint.thumb.jpg.71ef1b38b67bb42b9a376efac67d6425.jpg

skoro 90% kina, to te Jamo w kinie podobno jakoś się sprawdzają, w muzyce już jest gorzej. Ale sub z tego zestawu ewidentnie do wymiany. 

Jeżeli głównym aspektem determinującym wybór kolumn są ich rozmiary, to nic innego nie podpowiem. Natomiast to, co rzuca się jeszcze w oko na planie, to dość wąski rozstaw kolumn frontowych - w moim odczuciu zdecydowanie za wąski

Napisano (edytowany)

Gabaryty głośników podałem bo tyle mam miejsca nie ma szans na zamiany bo remont zakończyłem ledwo kilka miesięcy temu, więc trudno by było na nowo wszystko przerabiać. Rozstaw przednich kolumn to teraz około 1,8m może udało by się go zwiększyć do max 2,3m.

Co do gabarytów to jak będą jakieś propozycje zestawów to sobie sprawdzę czy mieszczą się z wymiarami w założeniach. 

Edytowano przez WojtekT

Wymieniając na jamowynieniesz na gorszy zestaw niż masz :)

jak chcesz tanio to magnat shadow 207.

jak chcesz poszlaec to heco aurora 1000.

zapraszam na odsłuch i po wypożyczenie sprzętu.

Piotr

Wiem że sub może być innego producenta bardziej chodziło mi o to czy ten od zestawu Heco jest dobry czy np. kupić Klipsch R-12SW który jest dosyć często tutaj polecany.

na 57m2 podzieliłem na pół to 28,5m2 przy czym z jednej strony nie ma ściany. Już nie wspomnę o pułapkach basowych :)

Dla mnie Klipsch R-12SW to może być za słaby . Poczekaj jeszcze aż eksperci się wypowiedzą.

Sub od Aurroa jest tani a na prawdę wydajny. To inny dźwięk od Klipscha R12SW i swobodnie z nim konkuruje.

HEco jest miększe bardziej kinowe, Głebokie. Klipsch natomiast szybszy,

Także Aurora 1000 albo w zestawie 5.0 albo śmiało w 5.1

Jak coś to pisz o ceny i wypożyczenie.

Piotr