Skocz do zawartości

Rozmieszczenie oraz dobór sprzętu do 16m2


Ma7k3r

Recommended Posts

Witam

Z nowym rokiem czas na zmiany, dlatego też zwracam się z prośbą do Was w zrealizowaniu mojego planu.

 

Ogólny pomysł na sprzęt jest taki, że na chwilą obecną zakupię kolumny, wzmacniacz, tv, szafka RTV,  a po wakacjach gramofon oraz subwoofer(jeśli będzie potrzebny do wybranych kolumn). Na wzmacniacz i kolumny mam max 5500zł. Zaznaczam, że do najbliższego sklepu z Hi-Fi mam ponad 100km na odsłuch - więc wolałbym zamówić zestaw do domu na odsłuch. Mamy teraz noworoczne i powystawowe wyprzedaże więc liczę, że na pewno mi coś doradzicie.

Na rysunku poniżej układ pokoju.  Pytanie do was :  Jak przemeblować pokój, żeby stereo zagrało jak najlepiej? 

Łóżko i meble mogę poprzestawiać na dowolną ścianę ( tylko bez tej z oknem ). Na rysunku nie zaznaczyłem szafki RTV (160cm) oraz tv (będzie wisieć na ścianie) bo jeszcze ich nie ma :). Miejsce odsłuchu będzie pewnie gdzieś na środku pokoju (stanie tam pewnie jakiś fotelik). 

Wymagania co do wzmacniacza: 

Podpięte będzie: TV(spotify), Xbox, Gramofon oraz Subwoofer (jeśli będzie potrzebny).

Wymagania co do Kolumn:

Nie mam faworytów, słuchałem kilka różnym modeli od starych Tonsili po Zensory 7 u znajomych i dla mnie wszystkie ładnie grały. Jeden wymóg: dźwięk żeby był dynamiczny i wyrazisty.

 

Z góry dzięki za pomoc w realizacji mojego planu - myślę że dacie rade :D.

Pozdrawiam Paweł

 

 

 

 

 

 

pokój.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

ogólnie musisz tak przestawić meble i fotel abyś podczas odsłuchu siedział naprzeciwko kolumn. Każda opcja będzie dobra. Pokój nie jest duży. Jedynie umieść dywan przed kolumnami. 

Zacznę od kolumn - bardzo dobrą opcją będą dobre monitory, ewentualnie mniejsze podłogówki. Moja rekomendacja biorąc pod uwagę Twoje preferencje to Focal Chorus 706, Fyne Audio F300 lub Kef Q350. Z modeli podłogowych świetnie sprawdzi się Q Acoustic QA3050i. Jeśli lubisz szybkie, bardzo wyraziste granie, warto posłuchać także Meldika BL40 MK3. Z trochę droższych konstrukcji Polk Audio Signature S50E.

Wzmacniacz - wybierałby pomiędzy NAD C338 a Audiolab 6000A. NAD jest bardziej ofensywny, jasny, dodatkowo ma wbudowany google chromecast. Audiolab to jednak klasa wyżej, brzmienie bardziej spójne, pełne, dokładne, wypełnione, góra pasma aksamitna. Dodatkowo Audiolab ma wbudowany bardzo wysokiej klasy przetwornik oraz bluetooth.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy oraz indywidualne wyceny. U nas masz także możliwość wypożyczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

A gdzie te kolumny mają stać? Albo inaczej gdzie chcesz zeby stały? Co możemy pozmieniać?

Wypożyczamy kolumny na odsłuch domowy to sobie sprawdzisz u siebie nie wychodząc z domu. 100 km to teraz nie bariera :)

 

W tej cenie polecam albo typowo Yamaha RN803 + Melodika BL40 MKIII

albo bardziej audiofilsko: NAD 356BEE , NAD 368 + Magnat Quantum 725 lub wspomniane modele Fyne Audio.

 

Zapraszam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...