Skocz do zawartości

jak włączyć nagrywanie kasety w decku sony tc u2?


Mi Ki

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie :) jestem tutaj nowy i to jest mój pierwszy post. Od kilku dni jestem w posiadaniu wieży Sony studio 550 w skład której wchodzi deck Sony TC U2. Chciałem zapytać, czy może ktos orientuje się, jak włączyć nagrywanie kasety w tym decku? Przy włożonej kasecie i zamkniętej kieszeni przycisk od nagrywania nie da się wcisnąć, próbowałem także wcisnąć jednocześnie PLAY i REC. i nic z tego. Przy wyciągniętej kasecie i otwartej kieszeni przycisk REC. wciska się, obydwie głowice i kółko od napędu taśmy podnoszą się do góry, zapala się na panelu przednim czerwona dioda od nagrywania, ale przycisk nie blokuje się. Ktoś wie w czym tkwi problem? 

49213544_2069292806471153_4516079316273987584_n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś były takie zabezpieczenia na grzbiecie kasety (dziurki z plastikiem do wyłamania?) i o ile pamiętam coś z tym trzeba było kombinować żeby zaskoczyło. Mogę się mylić ale pamiętam, ze z gumki do wycierania ołówka się takie sześcianiki wycinało w te dziurki hehe ;) Ktoś może więcej pamięta ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MariuszZ napisał:

Kiedyś były takie zabezpieczenia na grzbiecie kasety (dziurki z plastikiem do wyłamania?) i o ile pamiętam coś z tym trzeba było kombinować żeby zaskoczyło. Mogę się mylić ale pamiętam, ze z gumki do wycierania ołówka się takie sześcianiki wycinało w te dziurki hehe ;) Ktoś może więcej pamięta ? 

Te zabezpieczenia w kasecie są wyłamane, na tą kasetę już ktoś coś kiedyś nagrywał :( czyli podejrzewam że będzie jakiś problem w decku. Czy były może w takich starych deckach jakieś blokady, osłonki lub coś tego typu które nie pozwalały na podniesienie kasety? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze rzeczywiście, wcisnąłem dwie kulki papierowe i działa! :) Coś mi zatrybiło w pamięci jak kolega wspomniał o tych kulkach papierowych. Jako kilkuletni dzieciak bawiłem się w nagrywanie swoich utworów które grałem na pianinie na kasetę w walkmanie ale to były lata 99-2000. Później już w ogóle nie miałem styczności z magnetofonami i kasetami :) dziękuję Wam za pomoc, pozdrawiam! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...