Skocz do zawartości

Czym różni się Sennheiser HD 4.30G od 4.30i ?


Recommended Posts

Witam,

tak jak w temacie, czym różnią się te słuchawki ? 

Wiem że fundamentalna różnica jest taka że jedne są przystosowane do Androida drugie do iOS. 

Jednak wersja "g" jest obecnie bardzo trudno dostępna czy wersja "i" będzie działać prawidłowo pod androidem ?

Czy wie ktoś dlaczego nagle wycofano te słuchawki z rynku ?

Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli różnica polega na tym że jedne są zgodne z telefonami z androidem a drugie iOS , to różnią się najprawdopodobniej tylko przewodem, który w nich jest wymienny. W wtyku jack 3,5 mm różnią się kolejnością pinów masy i mikrofonu. Są w sprzedaży przejściówki naprawiające ten problem. Jednak niema pewności czy przyciski głośności będą działały.

https://allegro.pl/artykul/test-sennheiser-hd-4-30i-mobilne-i-rozrywkowe-sluchawki-Lva8m9AvKCY

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według naszych doświadczeń deklaracje producenta są zazwyczaj ostateczne. Próbowałam kilka modeli słuchawek dedykowanych wyłącznie do Androida podłączać pod iPhone i odwrotnie i pilot nigdy nie działał. Tych konkretnych Sennheiserów w ten sposób nie testowałam, ale nie liczyłabym na przełom w tej sprawie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi. 

Chciałbym je sobie sprawić (4.30).

Mam jednak takie pytanie czy jakość dźwięku nie będzie lepsza w tych z przewodem ? Jakoś mam uprzedzenie do słuchawek bezprzewodowych za 350 zł, skoro tyle samo kosztują przewodowe. Nie wiem chyba jakaś bariera psychologiczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To te same słuchawki, tylko w wersji bezprzewodowej jest dodatkowa elektronika i można je używać z przewodem. Z założenia ta wersja jest droższa. Jest jeszcze droższa wersja 4.50 BTNC wyposażone jaszcze w system aktywnej redukcji dźwięków z otoczenia.

Sennheiser_HD4.40_BT_Folded___71202.1488

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...